Aflat la al patrulea an pe banca tehnică a celor de la Castilla, Raul a refuzat să plece la Espanyol, deși a fost curtat cu insistență. ”Vreau să fac totul pas cu pas”, a spus el
Înainte ca cei de la Espanyol să-l numească tehnician, pe 31 mai, pe Diego Martinez, catalanii l-au căutat pe Raul Gonzalez, antrenorul Castillei. Aflat la al patrulea său sezon la pepiniera lui Real Madrid, fosta mare vedetă madrilenă era dorită la catalani, care considerau că perioada lui de ”probă” s-a terminat. Așa că Rufete a fost trimis să negocieze, i-a prezentat un plan, dar Raul a preferat să rămână la Valdebebas.
La fel stătuseră lucrurile și în iarnă, când cei de la Leeds îl căutaseră pentru a-l înlocui pe Marcelo Bielsa. Și cei de la Eintracht Frankfurt plecaseră dezamăgiți. Pentru că omul vrea să capete experiență. ”Are o relație excelentă cu Ancelotti, ar putea veni, oricând, antrenor la echipa mare, dar nu vrea”, spun apropiații. ”A început proiectul acesta, numai el decide când face pasul sper o echipă mare!”
- A evoluat în 741 de meciuri pentru Real Madrid
- A fost numit la echipă pe 20 iunie 2019
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Rodrygo s-a operat! Când este așteptat să revină pe gazon jucătorul lui Real Madrid
- Un nou candidat pentru postul de antrenor de la Real Madrid. Un selecționer, pe lista scurtă a lui Perez
- Joan Laporta i-a dat replica lui Xavi după acuzațiile că a blocat revenirea lui Messi la Barcelona: “E folosit”
- Xavi “aruncă în aer” alegerile de la Barcelona! A minţit Joan Laporta? “Messi voia să revină! Era totul stabilit”
- Vinicius Junior, ultimatum pentru Real Madrid! Brazilianul amenință cu plecarea dacă se va face transferul































