Reacția lui Karim Benzema, după ce Lionel Messi a spus că merită să câștige Balonul de Aur

Alexandru Ivan Publicat: 4 iunie 2022, 22:38

Comentarii
Reacția lui Karim Benzema, după ce Lionel Messi a spus că merită să câștige Balonul de Aur

Karim Benzema, în meciul Real Madrid - PSG 3-1, din optimile UEFA Champions League 2022 / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Karim Benzema a reacționat după ce Lionel Messi a declarat că francezul e favorit să câștige Balonul de Aur. Atacantul lui Real Madrid e flatat de cuvintele argentinianului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

„Am auzit cuvintele lui Messi și m-au făcut fericit, foarte fericit. Mai ales că au venit de la un asemenea jucător. Asta îmi oferă motivație să fac și mai multe lucruri„, a spus Karim Benzema, conform mundodeportivo.com.

Karim Benzema, după ce Lionel Messi a spus că merită Balonul de Aur

Atacantul francez a făcut un sezon de vis şi nu a avut rival în lupta pentru titlul de golgheter în Spania. A marcat 27 de goluri, cu 9 mai mult decât Iago Aspas. Benzema a fost şi cel mai bun marcator al sezonului din Liga Campionilor, cu 15 reuşite. Urmăritorul său, Robert Lewandowski, a înscris de 13 ori.

În luna aprilie, Karim Benzema avea cota 2.5 la câştigarea Balonului de Aur 2022. Înaintea finalei cu Liverpool, bookmakerii îi ofereau 1.33, în timp ce Mohamed Salah avea cota 1.33. Victoria lui Real Madrid, de pe Stade de France, l-a făcut pe Karim Benzema să nu mai aibă rival.

În acest moment, Karim Benzema are cota 1.01, situaţie care părea de neimaginat. Mohamed Salah şi coechipierul său, Vinicius Junior, sunt pe podiumul preferinţelor, dar au şanse infime să îi „sufle” trofeul atacantului de 34 de ani.

Reclamă
Reclamă

Karim Benzema, golazo în Franţa – Danemarca 1-2

Karim Benzema a reuşit un golazo în meciul Franţa – Danemarca, scor 1-2, din UEFA Nations League. Atacantul reprezentativei „cocoşului galic” s-a distrat cu toată defensiva adversă şi a înscris cu o execuţie superbă.

Vârful de 34 de ani a avut o evoluţie sub aşteptări în prima repriză, dar a impresionat imediat după ce a Kylian Mbappe a fost înlocuit cu Nkunku. Benzema a plecat din flancul drept şi i-a pasat mijlocaşului lui Leipzig, care i-a returnat mingea cu căcâiul.

Karim a driblat apoi trei jucători şi a înscris cu uşurinţă, cu un şut la colţul lung. Kasper Schmeichel nu a putut interveni şi Franţa a condus cu 1-0.

Reclamă

VEZI AICI GOLUL DE SENZAŢIE AL LUI KARIM BENZEMA!

Cote Balonul de Aur 2022

  • Karim Benzema – 1.01
  • Mohamed Salah – 20.00
  • Vinicius Junior – 35.00
  • Robert Lewandowski – 50.00
  • Kylian Mbappe – 50.00
  • Sadio Mane – 50.00
  • Kevin De Bruyne – 50.00
  • Lionel Messi – 75.00
  • Cristiano Ronaldo – 75.00
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va fi titular Daniel Bîrligea la Frosinone?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:16

Nuno Campos a dezvăluit ce le-a spus jucătorilor la pauza meciului Corvinul – Dinamo. Nemulţumirea lusitanului

0:05

Jucătorul de la Dinamo dat exemplu de Florin Maxim: „Acolo e diferenţa”

0:00

Debut cu dreptul pentru Iustin Doicaru la Rizespor. Victorie în faţa lui Mirel Rădoi

23:57 29 aug.

Cătălin Cîrjan a dezvăluit marea problemă a lui Dinamo după egalul cu Corvinul. Mesaj pentru suporteri

23:54 29 aug.

Raul Opruţ a numit marea schimbare de la Dinamo, după remiza cu Corvinul: „Kopic a pus bazele”

23:50 29 aug.

Împrumutat de la Dinamo, Codruţ Sandu i-a interzis victoria formaţiei de care aparţine şi a dat o declaraţie neaşteptată

1 Locul din România unde Cosmin Olăroiu investește 100.000.000 de euro. Afacerea cu care dă lovitura 2 Fiorentina – Frosinone 0-3. Bîrligea a debutat la noua echipă. Dezastru pentru Radu Drăguşin 3 Dinamo a transferat atacant, chiar de la un club cu care a făcut afaceri în trecut 4 Fotbalul românesc a mai pierdut un alt nume după Nae Ungureanu. A murit în incendiu: „Ce dramă, ce destin, ce nenorocire!” 5 Dublă-lovitură! Clubul din Liga 1 vrea să transfere de la Dinamo şi Rapid 6 Satul ras de pe harta României unde s-a născut Gigi Becali. Drama puțin știută a patronului FCSB: „M-a născut mama pe câmp”
Citește și