Robert Lewandowski a redevenit o „bestie” cu Hansi Flick pe bancă. Starul Barcelonei, hat-trick de senzaţie în 32 de minute

Publicat: 6 octombrie 2024, 17:53

Robert Lewandowski a redevenit o „bestie cu Hansi Flick pe bancă. Starul Barcelonei, hat-trick de senzaţie în 32 de minute

Robert Lewandowski a redevenit o "bestie" cu Hansi Flick pe bancă. Starul Barcelonei, hat-trick de senzaţie în 32 de minute

Robert Lewandowski a redevenit o „bestie” cu Hansi Flick pe bancă. Atacantul polonez are un start de sezon de vis.

Robert Lewandowski este în formă maximă în acest sezon la Barcelona, iar una dintre explicaţii ar fi că este antrenat de Hansi Flick.

Robert Lewandowski a redevenit o „bestie” cu Hansi Flick pe bancă

Lewandowski a fost antrenat de Hansi Flick şi la Bayern Munchen. În sezonul 2020 – 2021, cu Flick antrenor, Lewandowski a marcat numai puţin de 41 de goluri doar în campionat. În total, Lewandwoski avea să marcheze de 48 de ori în toate competiţiile pentru Bayern.

Hansi Flick a ajuns la Barcelona, iar starul polonez a început să marcheze din nou pe bandă rulantă. Ajuns la 36 de ani, Lewandowski a marcat 10 goluri în primele 9 etape din La Liga. De asemenea, Lewandowski a marcat de două ori şi în Liga Campionilor. Cu Alaves, polonezul a marcat de 3 ori în doar 32 de minute.

Robert Lewandowski (36 ani) a evoluat între 2014 şi 2022 la Bayern Munchen, unde a lucrat, de asemenea, sub comanda lui Hansi Flick, reuşind să marcheze 344 de goluri în 375 de meciuri disputate în toate competiţiile, notează agerpres.ro.

În topul marcatorilor din istoria Champions League, Robert Lewandowski ocupă locul al treilea, cu 96 de goluri marcate, de-a lungul carierei sale. Primul loc este ocupat de Cristiano Ronaldo, care a marcat 141 de goluri, iar pe locul secund se clasează Lionel Messi, cu 129 de goluri.

Barcelona a făcut instrucţie cu Young Boys şi s-a impus cu un categoric 5-0. Pe lângă „dubla” lui Robert Lewandowski, Raphinha şi Martinez au mai punctat pentru catalani, iar Camara a „reuşit” un autogol, pe finalul partidei.

Ar fi trebuit să fie convocat Bîrligea la naţională?

Erik ten Hag, un nou „record” ruşinos la Manchester United! Fanii l-au ironizat imediat: „Mai bun decât Guardiola!”

18:48

Girona, victorie nebună cu Bilbao în minutul 90+9! Portarul gazdelor, erou după ce a apărat trei penalty-uri

18:45

LIVE VIDEOFC Porto – Braga LIVE VIDEO în AntenaPLAY (22:30). Benfica joacă de la 20:00! Guimaraes – Boavista e ACUM

18:41

Cristina Neagu a devenit cea mai bună marcatoare din istoria Ligii Campionilor! 10 goluri marcate în victoria cu Nykobing

1 Antrenorul lui Rangers s-a răzgândit, după ce l-a văzut pe Ianis Hagi la antrenamente. Scoţienii anunţă decizia luată de Clement 2 VIDEOFlorin Niţă a salvat un jucător care s-a prăbuşit pe teren: „Eşti un adevărat erou, omule”! 3 Florin Prunea a dat verdictul în privinţa transferului lui Daniel Bîrligea la FCSB! Ce a spus de eliminarea lui Olaru cu PAOK 4 De câte puncte mai are nevoie FCSB pentru a se califica în „primăvara” Europa League! Mihai Stoica a făcut calculul 5 Denis Alibec, criticat după declaraţiile făcute despre Dinamo: „Nu ai cum să spui asta! Golul a venit întâmplător!” 6 Mercedes, mașini năzuroase! Analiza lui Adrian Georgescu