Scandal uriaş în Atletico – Real Madrid! Jucătorii, trimişi la vestiare după ce fanii gazdelor au aruncat cu obiecte în teren

Alex Masgras Publicat: 29 septembrie 2024, 23:53

Scandal uriaş în Atletico - Real Madrid! Jucătorii, trimişi la vestiare după ce fanii gazdelor au aruncat cu obiecte în teren

Atletico Madrid - Real Madrid / Profimedia

Scandal uriaş în Atletico – Real Madrid. Meciul a fost suspendat în minutul 69, la scurt timp după ce echipa lui Carlo Ancelotti a deschis scorul.

În minutul 65, Militao a şutat din interiorul careului şi a reuşit să trimită mingea în poartă printre mai mulţi jucători de la Atletico.

Update 23:45: Partida de pe Metropolitano s-a reluat.

Imediat, mai multe obiecte au fost aruncate de fanii lui Atletico Madrid pe teren. Arbitrul a oprit jocul şi a avut o discuţie cu observatorul. Crainicul de pe Metropolitano a făcut apel la fani să nu mai arunce cu obiecte în teren, dar totul a fost în zadar.

În primă fază, Thiabut Courtois, portarul celor de la Real Madrid, i-a înmânat arbitrului brichetele cu care a fost luat la ţintă de către fanii gazdelor. În ciuda apelurilor făcute de crainic, situaţia nu s-a calmat, iar arbitrul le-a spus celor doi antrenori că trimite echipele la vestiare.

Fanii lui Atletico au mers către peluză şi i-au rugat pe suporteri să înceteze cu aruncatul obiectelor pe teren. Şi Diego Simeone a făcut apel la fani să se oprească, pentru ca meciul să se poată relua.

Pe lângă brichete, Courtois a ridicat de pe teren şi o pungă. După ce, în primă fază, meciul a fost suspendat pentru 10 minute, cei de la marca.com susţin că s-au adăugat alte 5 minute.

Koke, căpitanul echipei lui Diego Simeone, s-a dus în peluză pentru a îi calma pe suporteri. După mai multe minute, jucătorii celor două echipe au revenit pe teren în huiduielile spectatorilor prezenţi pe Metropolitano. Meciul dintre Atletico Madrid şi Real Madrid va fi prelungit cu aproximativ 20 de minute. Duelul contează pentru etapa a 8-a din La Liga.

Înaintea acestui meci, Atletico Madrid se afla pe locul 3, cu 15 puncte, în timp ce Real Madrid este pe locul 2, cu 17 puncte. În cazul unei victorii, madrilenii s-ar apropia la un singur punct de liderul Barcelona. Catalanii au făcut primul pas greşit în acest sezon sâmbătă seară, când au pierdut meciul cu Osasuna din deplasare cu 4-2.

Ce crezi că va face FCSB cu PAOK, după ce a învins-o pe Sepsi?

0:36 30 sept.

Atletico – Real Madrid 1-1! Echipa lui Simeone a obţinut un egal dramatic! Partida a fost întreruptă din cauza fanilor gazdelor

0:19 30 sept.

„Credeați că am uitat fotbalul?” Florin Tănase, reacţie fabuloasă după ce a marcat primul gol pentru FCSB de la revenire!

0:16 30 sept.

„Dă, bă, cu pumnul!” Gigi Becali l-a avertizat pe Ştefan Târnovanu după Sepsi – FCSB 0-1: „Să îi fie frică”

0:15 30 sept.

FC Porto – Arouca 4-0 şi Braga – Rio Ave 4-0 au fost LIVE în AntenaPLAY. Spectacol total în Liga Portugal

0:06 30 sept.

Decizia lui Alex Băluţă după ce a fost criticat de Gigi Becali! Fotbalistul FCSB-ului a făcut dezvăluirea după victoria cu Sepsi

0:05 30 sept.

Gigi Becali, discurs vehement despre comportamentul lui Dorinel Munteanu: „Dacă Maftei era fiul meu, ziceam să îi facă mai rău!”

1 VIDEOPAOK – Aris 0-1 a fost în AntenaPLAY. Echipa lui Răzvan Lucescu, prima înfrângere a sezonului chiar înaintea meciului cu FCSB 2 Sepsi – FCSB 0-1. Victorie la limită pentru campioana României. Florin Tănase a marcat primul gol de la revenire 3 VIDEOEliza Samara – Man Kuai 0-3, în primul tur de la China Smash 2024. Eşec pentru româncă, live în AntenaPLAY 4 Cum a fost surprins Dan Şucu, după ce Rapid a rămas fără victorie în Giuleşti! Reacţia nervoasă a lui Victor Angelescu 5 „Facem prea multe greşeli!” Marius Şumudică şi-a taxat jucătorii, după Rapid – Oţelul 0-0! Ce a spus despre N’Jie şi Boupendza 6 Gloria Buzău – Farul 1-0. Buzoienii i-au învins pe constănţenii lui Gică Hagi şi au obţinut prima victorie acasă din acest sezon