Un fost jucător de la Monaco a venit la Oţelul! Jonathan Cisse, fundaşul central de 26 de ani din Coasta de Fildeş, este noul jucător al echipei antrenate de Dorinel Munteanu.
Fost component al naţionalei olimpice a Coastei de Fildeş, Cisse a fost jucătorul celor de la AS Monaco, el evoluând pentru echipa secundă a formaţiei din regat.
Un fost jucător de la Monaco a venit la Oţelul! Jonathan Cisse a semnat cu echipa lui Dorinel Munteanu
Jonathan Cisse este noul jucător al celor de la Oţelul Galaţi. Fundaşul central de 26 de ani este din Coasta de Fildeş şi a evoluat în ultimii patru ani la Hapoel Hadera, formaţie din prima ligă din Israel. Acolo, el a reuşit să înscrie de 6 ori în 106 meciuri.
“Jonathan Cissé, un fotbalist cu mare potențial al statului african Coasta de Fildeș, a devenit oțelar, el semnând un contract în acest sens, după ce a petrecut ultimii 4 ani în campionatul de elită al Israelului, Premier League, la Hapoel Hadera. Cissé, 26 de ani și 1.95 metri înălțime, joacă pe postul de fundaș central, având dreptul ca picior de bază, și a bifat la formația israeliană 106 partide, reușind să marcheze 6 goluri.
În perioada 2016-2019, Jonathan a fost component al lui AS Monaco, jucând pentru echipa secundă a monegascilor: a prins 45 de partide și a înscris 2 goluri. El a făcut parte și din echipa U23 a Coastei de Fildeș, iar într-un interviu acordat cu câțiva ani în urmă, atunci când a fost aproape de a se întoarce în Franța, la RC Lens, a afirmat că își dorește să ajungă titular în prima reprezentativă a “Elefanților”.
Ne bucurăm să-l avem printre noi și îi urăm succes. Bun venit, Jonathan!”, a anunţat clubul gălăţean, potrivit ascotelul.ro.
Oţelul Galaţi rămâne fără victorie în acest debut de sezon în Liga 1
Cotat la 500.000 de euro pe transferamrkt.com, Cisse a ajuns la Galaţi din postura de jucător liber de contract şi a semnat cu echipa lui Dorinel Munteanu până la finalul sezonului.
Pentru Oţelul Galaţi urmează deplasarea de pe terenul lui FC Botoşani. Ambele echipe sunt în căutarea primei victorii în acest sezon din Liga 1. Dacă Oţelul se află pe locul 13, cu 4 puncte, FC Botoşani ocupă ultima poziţie, cu doar 2 puncte.
Etapa trecută, Oţelul Galaţi a remizat pe teren propriu cu U Cluj, scor 1-1, în timp ce FC Botoşani a pierdut duelul de pe stadionul Arcul de Triumf, cu Dinamo, scor 0-1.
- Jonathan Cisse a semnat cu Oţelul Galaţi
- Fundaşul ivorian a fost jucătorul lui AS Monaco timp de trei ani
- Canada - Maroc e sâmbătă, de la ora 20:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Paraguay - Franța se sâmbătă spre duminică noapte, de la ora 00:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Real Madrid a anunțat că NU face transferul așteptat de toată lumea. Comunicatul emis de clubul de pe Bernabeu
- Real Madrid și Manchester City, în discuții avansate pentru jucător! Jose Mourinho nu se bazează pe el
- Barcelona a trimis oferta pentru jucătorul dorit şi de Real Madrid
- Colegul lui Andrei Raţiu şi-a dat acordul pentru transferul la Chelsea! Suma uriaşă oferită de londonezi
- Ce a putut spune Lamine Yamal despre transferul lui Julian Alvarez la Barcelona


































