Închide meniul

Urarea lui Real Madrid pentru Barcelona a devenit virală! Mesajul primit de catalani, în ziua în care au împlinit 125 de ani

Iulian Focșăneanu Publicat: 30 noiembrie 2024, 9:49

Comentarii
Urarea lui Real Madrid pentru Barcelona a devenit virală! Mesajul primit de catalani, în ziua în care au împlinit 125 de ani

Sigla lui Real Madrid / Profimediaimages

Real Madrid a transmis un mesaj spectaculos pentru Barcelona, în ziua în care catalanii au împlinit 125 de ani. Gruparea de pe Santiago Bernabeu a trecut peste orice rivalitate şi şi-a felicitat adversara istorică.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Galacticii” au precizat, într-o postare de pe reţelele sociale, că este “o onoare” să concureze cu Barcelona. În schimb, Atletico Madrid sau Espanyol au evitat să facă vreo urare clubului blaugrana.

Mesaj viral al lui Real Madrid pentru Barcelona

Felicitări pentru cea de-a 125-a aniversare, FC Barcelona. Este o onoare pentru Real Madrid să concureze cu un astfel de rival grovaz ca tine, de-a lungul istoriei“, au scris şefii campioanei Spaniei.

Postarea a adunat deja peste 4 milioane de afişări şi aproximativ 115.000 de aprecieri.

Reclamă
Reclamă

Barcelona are în palmares 27 de titluri în La Liga şi cinci trofee ale UEFA Champions League. Clubul de pe Camp Nou a fost felicitat şi de Lionel Messi, Pep Guardiola şi alte staruri din lumea fotbalului.

Vreau să spun că sunt mândru să fac parte din acest club. Am fost norocos că Dumnezeu m-a ajutat să ajung în acest loc şi mi-a permis să îmi petrec toată viaţa la acest club incredibil. Sper că lucrurile vor continua să fie bune şi că vom continua să facem grozav acest club“, a transmis Messi.

Sunt foarte fericit că am făcut parte din istoria acestui club. La mulţi ani, Barcelona. Te iubesc!“, a spus şi Ronaldinho.

Reclamă

Hagi şi Popescu, mesaje pentru Barcelona: “Onorat!”, “Mândru!”

Gheorghe Hagi şi Gheorghe Popescu au postat în social media, vineri, mesaje cu ocazia împlinirii a 125 de ani de când există FC Barcelona.

Doi ani speciali în marea familie a FC Barcelona (1994-1996)!

Onorat să îmbrac tricoul blaugrana. La mulţi ani, FC Barcelona la împlinirea a 125 de ani!”, a notat Hagi pe Facebook.

Sunt mândru că am avut onoarea să-ţi fiu căpitan şi să fac parte din cei 125 de ani de istorie glorioasă. La mulţi ani, FC Barcelona!”, a scris şi Popescu.

FC Barcelona s-a înfiinţat la 29 noiembrie 1899. Gheorghe Popescu a jucat la echipa catalană în perioada 1995-1997 şi a câştigat trei trofee: Cupa Spaniei 1997, Supercupa Spaniei 1996 şi Cupa Cupelor 1997.

Hagi a jucat pentru FC Barcelona în perioada 1994-1996 şi a câştigat Supercupa Spaniei în 1994.

Înapoi la Homepage
Reclamă

A fost eliminat prea uşor Ştefan Târnovanu, în FCSB - Farul?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
14:25
Câţi bani a încasat David Popovici după medalia de aur de la proba de 200 de metri liber de la Campionatele Mondiale
14:21
Cuvinte uriaşe ale lui David Popovici! Românul, din nou campion mondial la 200 de metri: “Am spus că trebuie să o fac”
14:02
BREAKING NEWSDavid Popovici, medalie de AUR la 200m liber, la Campionatele Mondiale! Prestaţie de excepţie a românului
13:27
Cosmin Contra, dezvăluiri din Arabia Saudită! Ce a spus fostul selecţioner după ce a fost dat afară după 3 săptămâni
13:25
EXCLUSIVInterviu special cu Mircea Lucescu, la 80 de ani! Ce visa în tinereţe şi cele mai frumoase cadouri primite de-a lungul timpului
13:08
Gloria Buzău se va desfiinţa: “Managementul clubului a fost defectuos”. Şi jucătorii străini au fost criticaţi
1 “Mi-a spus să joc fotbal, i-am zis «păi ce, joc handbal?»”. Alexandru Musi, revoltat după Oțelul – Dinamo 2 Situaţie incredibilă la Universitatea Craiova – U Cluj! Echipa lui Mirel Rădoi a evoluat cu 12 jucători! 3 Cum l-a putut numi Gigi Becali pe Andrei Cordea, după ce a semnat cu CFR Cluj: “I-am zis lui Mihai Stoica” 4 Gigi Becali pregăteşte lovitura verii! Vrea să aducă doi jucători la FCSB. Condiţia pentru a face mutarea 5 “S-a prăbuşit” Ce a scris presa chineză despre Pan Zhanle şi David Popovici după seriile de la 200 m liber! 6 David Popovici, debut în forţă la Mondialele de Natație. Românul, cel mai bun timp în serii la 200 m liber
Citește și