"Nu am mai spus asta, dar după meci, imediat, la masa cu familiile, a venit preşedintele lui FC Nantes şi mi-a spus că este la Sevilla cu un avion privat. Să-mi iau soţia, pe Mariana, şi să plecam în Franţa.
Nea Puiu era lângă mine şi mi-a spus că se va face că nu a auzit nimic, dar mi-a si zis că nu ar da bine ca vreunul dintre noi sa rămână prin străinatate", a dezvăluit Lăcătuş la Radio Sport 1.
Amintirile "Fiarei" Marius Lăcătuș din seara de vis de la Sevilla
Pe 7 mai s-au împlinit 34 de ani de la seara de vis de la Sevilla, în care Steaua devenea campioana Europei, după ce o învingea pe Barcelona la penalty-uri. Marius Lăcătuș a fost unul dintre marcatorii din acel meci.
"Fiara" și-a amintit momentul în care a executat penalty-ul. Presiunea era imensă, după ce Boloni și Majearu nu reușiseră să îl învingă pe portarul Barcelonei.
"Am văzut ca ei au ratat și sigur că atunci mi-am pus în gând să trag cât de tare pot, să trag undeva, să prind poarta sus, la înălțime, pentru că marea majoritate a portarilor își aleg un colț și acolo pleacă, de multe ori, chiar înainte ca executantul să ajungă să lovească mingea", a povestit Lăcătuș, în exclusivitate pentru AntenaSport.
- Au trecut 34 de ani de când Steaua cucerea Cupa Campionilor Europeni
- Roș-albaștrii se impuneau în fața Barcelonei cu 2-0, după loviturile de departajare
- Marius Lăcătuș, aproape de un transfer imediat după finală
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- 6 Hours of Spa-Francorchamps e live în AntenaPLAY, pe 9 mai
- “Dinamo sau Rapid?” Ce rivală vrea Mihai Stoica la barajul de Conference League: “Pe ei i-aş prefera”
- A auzit declaraţiile lui Daniel Pancu şi s-a convins: “E un semnal clar că pleacă la Rapid”
- Cum a fost descris Cristi Chivu de Jose Mourinho, după ce a scris istorie şi a câştigat titlul cu Inter
- Ce a putut să spună soţia lui Federico Valverde după scandalul uriaş cu Aurelien Tchouameni
- Lovitură pentru FCSB. Jucătorul care riscă să rateze barajul de Conference League



































