EXCLUSIV AS.ro LIVE

Lăcătuș, legenda din Ghencea: ”S-a ”dărâmat” stadionul când a apărut el!” Sorin Paraschiv, dezvăluiri de la succesul cu Lens: ”Francezii s-au oprit din încălzire!”

Silviu Corneanu Publicat: 22 iunie 2021, 14:52

Comentarii
Lăcătuș, legenda din Ghencea: ”S-a ”dărâmat” stadionul când a apărut el!” Sorin Paraschiv, dezvăluiri de la succesul cu Lens: ”Francezii s-au oprit din încălzire!”

Lăcătuș, legenda din Ghencea

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Lăcătuș, legenda din Ghencea i-a surprins pe francezi. În momentul în care ”Fiara” a apărut pe teren, pentru a trece la oficială, stadionul ”a luat foc”. Cei de la Lens s-au oprit din încălzire pentru a privi ceea ce se întâmplă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Lăcătuș, legenda din Ghencea

La un meci de Cupa UEFA, la acea vreme, am jucat cu Lens. O echipă foarte bună. Eram puțin speriați de ce am văzut înaintea meciului. Ne încălzeam, era o atmosferă destul de bună în cadrul lotului și în stadion. Stadionul era arhiplin. A intrat Marius Lăcătuș să traverseze terenul, să meargă la oficială.

L-au văzut fanii și s-a dărâmat stadionul. Toată lumea a început să-i scandeze numele. Echipa adversă s-a oprit din încălzire și se uitau la ce se întâmplă. Au rămas uimiți. Era o atmosferă incendiară. A urmat un spectacol și pe teren. Am făcut o partidă foarte bună”, a povestit Sorin Paraschiv la AS.ro LIVE.

Marius Lăcătuș, idolul lui Sorin Paraschiv

Sorin Paraschiv a povestit cum a ajuns să-l îndrăgească pe Marius Lăcătuș. Acesta stătea mereu să urmărească antrenamentele din Ghencea, pe când era junior.

Reclamă
Reclamă

Eram cu toții fani Hagi, ne doream să fim ca el. Când am ajuns în Ghencea și am început să mă uit la antrenamentele Stelei, am devenit un mare fan Lăcătuș.

Învățând istoria Stelei și văzând cât de faimos era, am început să-l idolatrizez. Toți copiii ne doream să ajungem ca Lăcătuș. M-am schimbat așa puțin, de la Hagi la Lăcătuș”, a dezvăluit Sorin Paraschiv la AS.ro LIVE.

Reclamă

Marius Lăcătuș a scris istorie la Steaua, echipă cu care a cucerit Cupa Campionilor Europeni și 10 titluri în campionatul României. Invitat la AS.RO LIVE, „Fiara” a dezvăluit cum a fost prima zi în tricoul roș-albastru.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

E Denis Drăguş soluţia perfectă pentru atacul FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:19 9 aug.

Florin Prunea dat verdictul imediat după Dinamo – FC Voluntari: „Extraordinar. Fotbalist”

0:12 9 aug.

Nuno Campos: „Ştiu că ne aşteaptă un meci greu cu Rapid!” Ce le cere jucătorilor după victoria cu Voluntari

0:07 9 aug.

Cătălin Cîrjan a dezvăluit cum l-a ajutat pe Adrian Mazilu: „Fotbalul e viaţa noastră”. Ce spune de derby-ul cu Rapid

23:59

Darius Olaru, primul gol în Belgia!

23:30

Dinamo – Voluntari 4-0. Victorie fără drept de apel pentru „câini”

23:17

Momente de panică cu Martin Pascual. Salvarea a intrat pe teren

1 Dan Petrescu a făcut anunţul: ce a spus despre venirea la FCSB, după propunerea lui Gigi Becali: „Sunt bucuros” 2 „Îi dau eu unul bun”. Gică Craioveanu a „găsit” atacant pentru FCSB. Propunere directă pentru Gigi Becali 3 Mutare bombă: pleacă de la Barcelona şi semnează cu Liverpool! Transferul anunţat de Fabrizio Romano 4 „Te poţi face de râs”. Dan Petrescu a numit cauza dezastrului de la CFR Cluj: „Şi mie mi se cerea” 5 Jucătorul de 1.500.000 de euro din Liga 1, pus pe liber! 6 „Plec dacă nu mă respectaţi”. Daniel Pancu a început să ţipe la conferinţă, după UTA – Rapid 0-0: „Mamă, ce penalty”
Citește și