CFR Cluj a anunțat vineri în mod oficial despărțirea de Marius Bilașco, cel care a ocupat funcția de director sportiv a clubului din Gruia. După 9 ani petrecuți la formația din Ardeal, acesta a dat curs unei oferte venite de la Rapid.
La gruparea alb-vișinie, Marius Bilașco îi va lua locul lui Mauro Pederzoli, cel care a ajuns la un acord cu cei din conducerea Rapidului pentru rezilierea pe cale amiabilă a contractului.
Marius Bilașco a plecat de la CFR
Cu cinci titluri de campion al României, o Cupă și două Supercupe în palmares, Marius Bilașco și-a încheiat aventura în funcția de director sportiv al celor de la CFR Cluj.
Ofertat de Rapid București, acesta va lua parte într-un alt proiect din fotbalul românesc, acolo unde va lucra alături de Victor Angelesc și de Dan Șucu.
„Mulțumim pentru tot, Marius Bilașco!
Clubul CFR 1907 Cluj și directorul sportiv Marius Bilașco au ajuns la un acord privind încetarea colaborării. Sosit în Gruia în anul 2017, Marius Bilașco a câștigat alături de echipa noastră 5 campionate, o Cupă și două Supercupe ale României.
Îi mulțumim pentru munca depusă și îi dorim mult succes în carieră!”, se arată în comunicatul oficial al clubului.
- Jucătorul care l-a impresionat pe Mihai Stoica în cantonamentul FCSB-ului: „Numărul 1 de departe!”
- FCSB a pus ochii pe mijlocașul cotat la 700.000 de euro! Evoluează în prima ligă din Belgia
- Mirel Rădoi vrea să transfere un jucător important al FCSB-ului! Fotbalistul şi-a dat acordul pentru mutare
- Universitatea Craiova, record absolut în fotbalul românesc! Câte abonamente au vândut oltenii pentru noul sezon
- Avertismentul lui Victor Piţurcă, după ce a aflat că Gigi Becali forţează transferul lui Drăguş: “Nu s-a impus”


































