“A vomitat la pauză!” Dezvăluiri teribile despre un jucător de la Universitatea Craiova, după victoria cu Oţelul Galaţi

Publicat: 15 februarie 2025, 8:48

Comentarii
A vomitat la pauză! Dezvăluiri teribile despre un jucător de la Universitatea Craiova, după victoria cu Oţelul Galaţi

Dezvăluiri teribile despre un jucător de la Universitatea Craiova, după victoria cu Oţelul Galaţi | Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Dezvăluiri teribile despre un jucător de la Universitatea Craiova, după victoria cu Oţelul Galaţi. Cu Rădoi pe bancă, Universitatea Craiova are numai victorii.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Universitatea Craiova a câştigat cu 2-1 partida cu Oţelul Galaţi şi, momentan, este pe primul loc în clasament. Victoria a fost obţinut şi cu mari sacrificii. Vladimir Screciu a dezvăluit că brazilianul Alisson Safira a vomitat la pauză.

Dezvăluiri teribile despre un jucător de la Universitatea Craiova, după victoria cu Oţelul Galaţi

“Cu siguranță, cele mai importante erau cele 3 puncte. Cei de la Galați ne-au pus probleme, dar o să rezolvăm problemele în această săptămână.

Adversarii au început să joace cu trei fundași, dar trebuie să găsim soluția să-i desfacem. Cel mai mult ne bucură cele 3 puncte, ne gândim la meciul de la Botoșani. Asta a fost problema noastră, a fost ceva tactic, în a doua repriză am jucat mult mai bine.

Mă bucur pentru Safira, nu știu ce s-a întâmplat cu el la pauză, a și vomitat. Sper să fie bine. Mă bucur că a dat un assist, a tras de el până nu a mai putut. Mă bucur și pentru Baiaram că a marcat.

Reclamă
Reclamă

Nu știam că Mitriță e suspendat. Sunt trist pentru Cicâldău, mi-a zis că a simțit o înțepătură. Safira sper că este bine, poate a fost o crampă. Toți care suntem disponibili pentru meciul cu Botoșani vom da totul“, a spus Vladimir Screciu la digisport.ro.

Universitatea Craiova – Oțelul 2-1

Universitatea Craiova a învins vineri seara, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Oţelul Galaţi, în etapa a 27-a din Liga 1.

Prima repriză a meciului de la Craiova s-a consumat fără gol marcat. Craiova l-a pierdut şi pe Cicâldău, care a avut probleme musculare şi a fost înlocuit la pauză. Oltenii au reuşit să deschidă scorul în minutul 54, prin Baiaram, din pasa brazilianului Safira. În minutul 72 oaspeţii au egalat la şutul deviat al lui Ahmed Bani, însă gazdele au preluat conducerea patru minute mai târziu, prin Maldonado, din pasa aceluiaşi Safira, şi elevii lui Mirel Rădoi bifează a patra victorie consecutivă, impunându-se cu 2-1.

Reclamă

Craiova a trecut pe primul loc al clasamentului, cu 48 de puncte, iar Oţelul se află pe 12, cu 29 puncte.

Echipele de start:

  • UNIVERSITATEA CRAIOVA: L. Popescu – Carlos Mora, Maldonado, Screciu, Bancu – Cicâldău (Oshima 46), Mekvabishvili, Houri (Căpăţână 60) – Baiaram (D. Barbu 90), Safira (Lukic 82), Al. Mitriţă. ANTRENOR: Mirel Rădoi
  • OŢELUL GALAŢI: Dur-Bozoancă – D. Maftei, J. Cisse, N. Stevanovic, Bonilla – N. Roşu (Burcea 70), Zivulic, Samuel Teles – A. Bani, Maciel, R. Tănasă (M. Cojocaru 90). ANTRENOR: Ovidiu Burcă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Azi e El Clasico. Cum se termină derby-ul Barcelona - Real Madrid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
9:59

Ce paradox în Norvegia! Eliminarea din cupă a ajutat o echipă să se califice în cupele europene

9:15

“Haideți, ciocănarilor”. Pep Guardiola, de-a dreptul savuros. Apel către West Ham înainte de meciul cu Arsenal

8:53

Toate calculele sunt aici. Scenariile luptei la titlu dintre Universitatea Craiova şi U Cluj

8:41

“E deja a patra întrebare”. Cristi Chivu s-a săturat când a vorbit cu jurnaliștii despre Jose Mourinho

8:26

VIDEOLouis Munteanu e într-o formă uriaşă! A ajuns la 4 goluri în ultimele 3 meciuri. Execuţie de super-atacant

8:14

Gabi Balint a dat verdictul în lupta pentru titlu și cupă dintre “U” Cluj și Universitatea Craiova: “Ar fi bine”

1 Continuă coșmarul pentru un club din play-out! N-a primit licența de Liga 1 nici după apel: “Mergem la TAS” 2 Ofertă de 7 milioane de euro pentru o vedetă a Universităţii Craiova. Mihai Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 Ion Ţiriac împlineşte 87 de ani! Cadou între miliardari: ce a putut primi de la Bernie Ecclestone 4 UPDATEPanică uriaşă la Rapid. Alexandru Dobre, transportat la spital după ce i s-a făcut rău pe aeroport. Ultimele vești 5 Imaginea postată de Andrei Cordea la miezul nopţii, după controversa uriaşă din CFR Cluj – Universitatea Craiova 0-0 6 Adrian Mutu a făcut praf una dintre vedetele Ligii 1! “Are mari probleme în privința caracterului”
Citește și