Agentul lui Aaron Boupendza a anunţat că atacantul nu va pleca de la Rapid: “Vrea să câștige titluri şi să joace în Europa”

Publicat: 21 ianuarie 2025, 12:09

Comentarii
Agentul lui Aaron Boupendza a anunţat că atacantul nu va pleca de la Rapid: Vrea să câștige titluri şi să joace în Europa

Aaron Boupendza şi Cristi Manea, în timpul unui meci al Rapidului / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Agentul lui Aaron Boupendza a anunţat că atacantul nu va pleca de la Rapid, deşi Victor Angelescu a spus că acesta va părăsi echipa. Şi Marius Şumudică anunţase că Boupendza exclude să plece de la Rapid în această iarnă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Agentul lui Boupendza a spus că atacantul gabonez este fericit la Rapid şi vrea să câştige trofee şi să ajungă să joace în cupele europene.

Agentul lui Aaron Boupendza a anunţat că atacantul nu va pleca de la Rapid

”Vreau să spun câteva lucruri despre Aaron. El rămâne la echipă. Vrea să-și continue contractul. Vrea să câștige titluri. Vrea să joace în Europa. E foarte fericit. 

Toți oamenii spun că Aaron pleacă. Dar Aaron nu pleacă niciodată de la o echipă în mijlocul sezonului. Fani, trebuie să rămânem împreună ca o familie! 

Aaron vrea să arate de ce a venit aici. E motivat. Vrea ca Rapid să aibă succes”, a spus Paulius Paknys, conform sport.ro.

Reclamă
Reclamă

Ce mesaj a primit Marius Şumudică de la Aaron Boupendza, chiar în timpul meciului Rapid – Poli Iaşi 2-1

Marius Şumudică a dezvăluit că Aaron Boupendza i-a urat baftă, în timpul partidei cu Poli Iaşi. Antrenorul a mărturisit că atacantul şi-a urmărit echipa, la duelul cu moldovenii, deşi nu a putut fi pe teren.

Totodată, Marius Şumudică a mai transmis că Aaron Boupendza a refuzat să se despartă de Rapid, deşi a primit oferte din Turcia şi din China.

Victor Angelescu a fost cel care a dezvăluit, astăzi, că Aaron Boupendza nu va fi „iertat” şi nu va mai continua la Rapid, în această iarnă.

Reclamă

„Nu mă simt vulnerabil în cazul Boupendza. Am luat decizia asta, este o discuţie între patronat şi agenţii jucătorului. Din ce mi s-a transmis, el nu vrea să plece de la Rapid. Are oferte din China şi Turcia, dar nu vrea să plece.

Am primit un mesaj de la el, se uita la meci, mi-a zis ‘Baftă, Mister, şi să luăm 3 puncte’, mi-a trimis poză cu televizorul”, a declarat Marius Şumudică, conform digisport.ro, după Rapid – Poli Iaşi 2-1.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga finala Ligii Campionilor în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:48 8 mai

Fede Valverde rupe tăcerea după ce s-a luat la bătaie cu Tchouameni: „Mă doare și mă întristează situația!” Ratează El Clasico

23:56

Crystal Palace – Rayo Vallecano, finala UEFA Conference League. Andrei Rațiu va lupta pentru trofeu la Leipzig

23:56

Aston Villa – Freiburg e finala Europa League! Cele două au revenit incredibil după înfrângeri în tur

23:55

Inegalabil! Unay Emery, pentru a șasea oară în finala Europa League! Câte trofee are

23:47

Motivul pentru care Tudorel Stoica nu regretă că nu a fost pe teren la finala Cupei Campionilor din 1986!

23:30

Adio, Panini! FIFA a făcut un anunț uriaș! Ce se întâmplă cu albumele cu stickere, începute în 1970

1 Vlad Chiricheş, aşteptat să semneze! Echipa unde e dorit fostul jucător al FCSB-ului 2 FotoCel mai crunt destin al unui câştigător al Cupei Campionilor cu Steaua! S-a sinucis, după un şir întreg de drame 3 Făcut KO de Tchouameni, Valverde a plecat din vestiar în scaun cu rotile. Dezvăluie halucinantă făcută de presa din Spania 4 O nouă bătaie între titularii lui Real Madrid! Unul dintre jucători a ajuns la spital, iar clubul a intervenit! 5 Mbappe îi enervează din nou pe fanii Realului! Cum a fost surprins astăzi, după bătaia Valverde – Tchouameni 6 Anunţ şoc în Germania! Fostul câştigător de Champions League se retrage la 30 de ani
Citește și