Al doilea transfer realizat la Petrolul, după venirea lui Adrian Mutu! Jucătorul a ajuns deja în cantonamentul “lupilor”

Viviana Moraru Publicat: 6 ianuarie 2025, 20:52

Comentarii
Al doilea transfer realizat la Petrolul, după venirea lui Adrian Mutu! Jucătorul a ajuns deja în cantonamentul lupilor

Adrian Mutu, în timpul unui meci/ Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Petrolul a realizat al doilea transfer al iernii, după venirea lui Adrian Mutu pe banca tehnică. “Lupii” s-au înţeles cu Ali Demiral, un atacant turc în vârstă de 22 de ani.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Adrian Mutu a preluat-o pe Petrolul în această iarnă. “Lupii” vor ataca play-off-ul, cu “Briliantul” pe bancă, iar oficialii echipei din Ploieşti continuă să-i aducă întăriri fostului atacant al naţionalei. Primul jucător transferat în această iarnă a fost portarul Andrei Vlad, cel care s-a despărţit de FCSB.

Al doilea transfer realizat la Petrolul, după venirea lui Adrian Mutu

Ali Demirel este al doilea jucător care s-a alăturat Petrolului, după venirea lui Adrian Mutu, notează fanatik.ro. Atacantul turc se antrenează deja alături de “lupi”, în cantonamentul din Antalya.

Ali Demirel este cotat la suma de 50.000 de euro, şi în această iarnă s-a despărţit de Kasimpasa, formaţie care l-a transferat în 2022 de la formaţia de tineret a celor de la Bochum.

Demirel a semnat cu Petrolul un contract valabil pe doi ani şi jumătate, şi va avea un salariu de 50.000 de euro pe sezon la formaţia de pe “Ilie Oană”, notează sursa citată anterior.

Reclamă
Reclamă

Ali Demirel nu a bifat niciun meci în acest sezon la Kasimpasa. Acesta a revenit la formaţia turcă în vară, după ce şi-a încheiat împrumutul la 1461 Trabzon, formaţie de liga a treia din Turcia.

Florin Prunea a reacţionat, după decizia luată de Adrian Mutu. Ce l-a avertizat pe noul antrenor de la Petrolul

Florin Prunea a venit cu o reacție după ce Adrian Mutu s-a instalat oficial la Petrolul Ploieşti. Fostul mare portar a comentat decizia „găzarilor” de a-l alege pe „Briliant” în postura de tehnician, dar a lansat şi o serie de avertismente la adresa acestuia.

Sunt două lucruri. Unul bun – el e un fost jucător de la Petrolul, care e foarte iubit, cu toate că a jucat o perioadă scurtă la ei. Problema rea e că echipa e pe locul 6, el nu vine pe fondul de neperformanță, ca să zici că o ridici sau… e greu să o duci mai sus, mai degrabă o duci mai jos!

Reclamă

Topal ce a făcut acolo cu Claudiu Tudor și băieții ăia e o chestiune extraordinară, nu o să o mai facă nimeni. S-a legat, am văzut declarațiile, nu bag bățul prin gard, spun ca un obsercator, am văzut declarația lui Hanca, toți băieții de acolo plângă după Topal. Grijă mare, da? S-au legat suferința și tot ce au pățit ei acolo, fără bani… s-au legat nișțe relații interumane pe care greu le distrugi.

Acum, Mutu venind acolo… eu nu mă așteptam să se ducă. Pentru că îl consideram un antrenor care nu se duce în orice condiții și oriunde. Acolo sunt probleme mari financiare și așa mai departe.

Dacă, Doamne ferește, pierzi 2-3 meciuri, nu mai țin cont fanii că ești Adi Mutu. Nu mă așteptam să se ducă acolo, îți spun sincer. E un risc pentru Mutu pentru că în cariera lui de antrenor, în afară de națională… a cam fost 0, din punctul meu de vedere, echipele de club mă refer”, a declarat Florin Prunea, pentru iAMsport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga finala Ligii Campionilor în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:48

Fede Valverde rupe tăcerea după ce s-a luat la bătaie cu Tchouameni: „Mă doare și mă întristează situația!” Ratează El Clasico

23:56 7 mai

Crystal Palace – Rayo Vallecano, finala UEFA Conference League. Andrei Rațiu va lupta pentru trofeu la Leipzig

23:56 7 mai

Aston Villa – Freiburg e finala Europa League! Cele două au revenit incredibil după înfrângeri în tur

23:55 7 mai

Inegalabil! Unay Emery, pentru a șasea oară în finala Europa League! Câte trofee are

23:47 7 mai

Motivul pentru care Tudorel Stoica nu regretă că nu a fost pe teren la finala Cupei Campionilor din 1986!

23:30 7 mai

Adio, Panini! FIFA a făcut un anunț uriaș! Ce se întâmplă cu albumele cu stickere, începute în 1970

1 Vlad Chiricheş, aşteptat să semneze! Echipa unde e dorit fostul jucător al FCSB-ului 2 FotoCel mai crunt destin al unui câştigător al Cupei Campionilor cu Steaua! S-a sinucis, după un şir întreg de drame 3 Făcut KO de Tchouameni, Valverde a plecat din vestiar în scaun cu rotile. Dezvăluie halucinantă făcută de presa din Spania 4 O nouă bătaie între titularii lui Real Madrid! Unul dintre jucători a ajuns la spital, iar clubul a intervenit! 5 Mbappe îi enervează din nou pe fanii Realului! Cum a fost surprins astăzi, după bătaia Valverde – Tchouameni 6 Anunţ şoc în Germania! Fostul câştigător de Champions League se retrage la 30 de ani
Citește și