Alexandru Musi, mesaj scurt după ce a fost prezentat oficial la Dinamo. Primul antrenament sub comanda lui Kopic

Publicat: 11 iunie 2025, 20:33

Comentarii
Alexandru Musi, mesaj scurt după ce a fost prezentat oficial la Dinamo. Primul antrenament sub comanda lui Kopic

Alexandru Musi, la Dinamo/ Instagram

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Alexandru Musi a postat un mesaj scurt, după ce a fost prezentat oficial la Dinamo. Mijlocaşul de 20 de ani a semnat un contract valabil pe patru sezoane cu formaţia din Ştefan cel Mare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB l-a cedat pe Alexandru Musi la schimb cu Dennis Politic. Gigi Becali a mai plătit şi suma de un milion de euro pentru a-l transfera pe fostul căpitan al “câinilor”.

Alexandru Musi, mesaj scurt după ce a fost prezentat oficial la Dinamo

Alexandru Musi s-a declarat bucuros de faptul că a semnat cu Dinamo. El va îmbrăca tricoul cu numărul 7 la formaţia din Ştefan cel Mare, lăsat liber după plecarea lui Dennis Politic la FCSB.

“Fericit să fac parte din familie”, a transmis Alexandru Musi, pe contul său de Instagram.

Alexandru Musi a efectuat şi primul antrenament sub comanda lui Zeljko Kopic. Dinamo s-a reunit luni şi pentru o perioadă se va pregăti la Curtea de Argeş. Pe 21 iunie, “câinii” vor pleca în cantonament în Polonia, la Kielce.

Reclamă
Reclamă

Alexandru Musi a fost al patrulea jucător prezentat oficial de Dinamo, în această vară. “Câinii” s-au mai înţeles şi cu Luca Bărbulescu, Cristi Mihai şi Codruţ Sandu.

Dinamo, aproape de transferul unui atacant

Dinamo e foarte aproape să-l transfere pe Vadym Kyrychenko (19 ani), atacant care a fost împrumutat sezonul trecut de către UTA la formaţia de liga a 3-a Pecica.

Potrivit digisport.ro, Kyrychenko ar fi semnat deja cu formaţia antrenată de Zeljko Kopic. În sezonul trecut, ucraineanul a marcat 14 goluri pentru Pecica.

Reclamă

Kyrychenko a fost prezent la reunirea “câinilor”, el fiind văzut ca o mare speranţă de către conducerea lui Dinamo şi de către antrenorul croat Zeljko Kopic.

Vadym Kyrychenko a venit în România în 2022, la 7 luni după ce a început războiul în Ucraina. A fost legitimat de către UTA, evoluând iniţial pentru echipa U19 a arădenilor, după care a fost împrumutat la divizionara din liga a 3-a ACS Progresul Pecica.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine va străluci în ultimele meciuri din faza grupelor de la Campionatul Mondial?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:00

Transferul momentului în Liga 1! Alexi Pitu, revenire de senzație în fotbalul românesc

10:59

EXCLUSIVVozinha, mesaj sublim pentru România şi Joao Paulo!

10:51

E gata! Noul star din Serie A a semnat cu Chelsea. Lovitură pentru Cristi Chivu

10:31

Selecţionerul Capului Verde: „Suntem o ţară mică, dar am demonstrat că nimic nu este imposibil”

10:08

Care e meciul pe care îl poţi vedea duminică, în format FIFA Match Buddy, în AntenaPLAY

10:03

EXCLUSIVDan Alexa şi Andone, reacţie categorică după ce au văzut Franţa – Novegia: “Ciudată decizie”

1 Cum arată în timp real 16-imile Campionatului Mondial 2026! S-au stabilit nouă meciuri. 28 de echipe calificate 2 VideoDramatism incredibil în SUA – Turcia! Faza care a decis totul, în minutul 90+8 3 Revoltă uriaşă în Franţa, după victoria la scor cu Norvegia. Ce i-a deranjat pe francezi: “Dezgustător” 4 „Blat la Mondial”. Meciul care a ridicat suspiciuni uriașe: „Au semnat Pactul și sunt fericite” 5 Liverpool, ofertă uriaşă pentru Andrei Raţiu! Suma pe care o poate primi Rayo în schimbul fundaşului naţionalei 6 Mihai Pintilii semnează! Unde ajunge fostul secund de la FCSB
Citește și