Închide meniul

„Am discutat cu Dan Şucu!” Ce se întâmplă cu transferul lui David Ankeye la Rapid! Victor Angelescu, detalii despre mutarea de la Genoa

Viviana Moraru Publicat: 7 ianuarie 2025, 20:19

Reclamă
„Am discutat cu Dan Şucu! Ce se întâmplă cu transferul lui David Ankeye la Rapid! Victor Angelescu, detalii despre mutarea de la Genoa

Victor Angelescu și Dan Șucu / Hepta

Victor Angelescu a oferit declaraţii despre transferul lui David Ankeye la Rapid, sub formă de împrumut de la Genoa. Acţionarul minoritar al giuleştenilor a confirmat faptul că mutarea a intrat în impas.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Genoa se confruntă cu probleme de lot, după ce Vitinha s-a accidentat. „Grifonii” ezită să renunţe la David Ankeye, ţinând cont de faptul că acesta evoluează pe acelaşi post cu Vitinha.

Ce se întâmplă cu transferul lui David Ankeye la Rapid

Victor Angelescu a transmis că a purtat o discuţie cu Dan Şucu pentru împrumutul lui David Ankeye, de la Genoa la Rapid. Oficialul giuleştenilor a transmis că atacantul era dorit în Giuleşti, însă rămâne de văzut dacă mutarea se va realiza.

Angelescu a transmis că în cazul în care Genoa ar realiza un nou transfer, în această perioadă, atunci s-ar putea realiza şi împrumutul lui David Ankeye la Rapid.

„Este adevărat că ni-l doream. Nu pot să spun că nu se mai face, suntem în discuţii, s-a accidentat un jucător la Genoa, vom vedea. Nu e închisă discuţia, vom vedea ce va vorbi şi Dan Şucu acolo. Vom ştii mai multe într-o săptămână sau două.

Reclamă
Reclamă

Domnul Şucu e direct acolo, am discutat cu dânsul. Ni-l doream, dar vom vedea ce se va întâmpla.

În perioada de transferuri, bănuiesc că şi ei se uită la anumiţi jucători, în funcţie de ce vor decide, vom vedea şi noi dacă vom putea să-l aducem”, a declarat Victor Angelescu, conform digisport.ro.

Transferul lui David Ankeye la Rapid, sub semnul întrebării

Transferul lui David Ankeye la Rapid, sub formă de împrumut de la Genoa, a intrat în impas. Patrick Vieira se confruntă cu probleme de lot în acest moment, după ce un atacant s-a accidentat, şi mutarea la care visa Marius Şumudică ar putea să nu se mai realizeze.

Reclamă

Ankeye ar putea însă să rămână la Genoa, şi pentru a doua parte a sezonului, din cauza unei accidentări care a apărut în lotul italienilor, notează fanatik.ro. Concret, Vitinha s-a accidentat şi Patrick Vieira ezită să cedeze un alt atacant.

Împrumutul la Rapid al lui David Ankeye nu s-a produs tocmai din acest motiv, deoarece italienii nu au aflat cât de gravă este accidentarea lui Vitinha şi cât timp portughezul va sta „pe bară”.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi Real Madrid încă o "remontada" în Liga Campionilor, după 0-3 cu Arsenal?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
13:30

UPDATERomânia, învinsă cu 3-0 de Japonia la Billie Jean King Cup 2025! Tricolorele, OUT din competiţie

13:29

Cristi Chivu, omul momentului pentru Parma! Ce s-a întâmplat la echipă după venirea sa

12:59

Neluţu Varga i-a trasat obiectivul lui Dan Petrescu! Anunţ înaintea meciului CFR Cluj-Rapid

12:43

Irina Bulmaga a devenit vicecampioană europeană! Performanţă istorică pentru româncă

12:21

„Stricau atmosfera!” Marius Şumudică, dezvăluiri din vestiar. Ce probleme a avut la Rapid

12:10

David Popovici, o nouă performanţă fantastică! Al doilea timp al anului la 100 de metri liber!

1 EXCLUSIVLovitură pentru Mirel Rădoi! Ştefan Baiaram forţează transferul de la Universitatea Craiova 2 I-a spulberat visul lui Istvan Kovacs, după Rangers – Bilbao: „Sunt şanse foarte mici ca el să mai arbitreze” 3 Vasile Miriuță, mesaj incredibil după 1-0 cu Gloria Buzău: „Liber o să avem după ce mergem la 2 metri sub pământ” 4 Alexandru Cicâldău a câştigat procesul! Suma uriaşă pe care o are de primit de la Konyaspor 5 Ce se întâmplă cu Sorin Costreie după scandalul din FCSB – U Cluj? Anunţul CCA 6 Gigi Becali, anunţ înainte de Universitatea Craiova – FCSB: „Suntem în formulă completă”
Citește și