Închide meniul

Aroganţa lui Adrian Mutu, după CFR Cluj – Hermannstadt 1-0: “Lucrurile s-au schimbat în bine după venirea mea!” Ce a spus de FCSB

Valentin Pîrcălabu Publicat: 8 martie 2024, 23:43

Aroganţa lui Adrian Mutu, după CFR Cluj – Hermannstadt 1-0: Lucrurile s-au schimbat în bine după venirea mea! Ce a spus de FCSB

Adrian Mutu, în timpul unui meci la CFR Cluj/ Profimedia Images

Aroganţa lui Adrian Mutu, după CFR Cluj – Hermannstadt 1-0. Antrenorul ardelenilor a spus că lucrurile la echipă s-au schimbat în bine după venirea sa.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

CFR Cluj poarte termina pe locul 2 sezonul regular, dacă FCSB se va impune în derby-ul cu Rapid. Mutu a anunţat că CFR Cluj nu renunţă la titlu, chiar dacă distanţa faţă FCSB este una mare.

Aroganţa lui Adrian Mutu, după CFR Cluj – Hermannstadt 1-0

“L-am felicitat pe Marius (n.r. Marius Măldărășanu) pentru tot ce a reușit la Hermannstadt, îmi pare rău că nu s-a calificat și el. Da, sunt de 8 meciuri. 5 victorii, două remize și o înfrângere, e o statistică bună, dar cred că puteam să scoatem mai mult de la Galați. Astăzi am gestionat bine ultimul minut, dar tot timpul se poate mai bine.

Anul ăsta și play-out-ul este interesant. Cred că lucrurile s-au schimbat în bine după venirea mea, nu vreau să mă laud. Să vedem ce se întâmplă mâine și după putem face comentarii. 

Nu ne dăm niciodată bătuți, dar e foarte greu. Diferența e deja mare și știm asta. Important e să ne facem noi meciurile”, a spus Adrian Mutu la digisport.ro, după victoria cu Hermannstadt.

Reclamă
Reclamă

La rândul său, şi Mario Camora se gândeşte la titlu. Camora a ajuns la 500 de meciuri în carieră pentru CFR Cluj în Liga 1.

Poate a lipsit mai mult curaj la noi, a fost o victorie importantă pentru noi. Da, vedem ce se va întâmpla în meciul dintre Rapid și FCSB, dar știți că în play-off nu se știe ce se va întâmpla, trebuie să luptăm, să fim puternici, să vedem ce se va întâmpla. Nu putem sa lăsăm obiectivul, e un trofeu, suntem obișnuiți cu trofee, să câștigăm.

 Normal ca sunt onorat, fericit, pentru că asta e casa mea, dar la început nu am crezut că va fi așa, se schimba viața, am cunoscut o femeie frumoasă, mă bucur mult că sunt aici, vreau să le mulțumesc suporterilor, eu încerc sa dau totul pe teren, să le dau cât mai multa bucurie.

Reclamă

Eu vreau să fac asta pentru club, pentru CFR, e un club pentru care fac orice, dacă clubul câștiga sunt fericit, trebuie să fac treabă pe teren și sper să fac asta în continuare”, a spus Camora.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va lua Xabi Alonso titlul în La Liga, în primul său sezon ca antrenor al lui Real Madrid?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
10:34

Al treilea transfer al verii la Dinamo. Un fost jucător de la Rapid a ajuns sub comanda lui Zeljko Kopic

9:51

Sorin Cârţu, după ce Universitatea Craiova a ratat transferul lui Denis Alibec: “Cu el şi Mitriţă eram tari”

9:19

“Cea mai mare motivaţie a mea e să fac istorie”. Luis Enrique, mesaj ferm înainte de finala Champions League, PSG – Inter

8:59

“L-am sunat şi i-am spus că plec”. Mihai Pintilii, dezvăluiri despre momentele tensionate avute cu Gigi Becali

8:43

Prima ofertă primită de Cristi Săpunaru, după retragerea de la Rapid. Ar putea prelua o altă echipă din Liga 1

8:31

PSG – Inter LIVE TEXT (22:00), în finala Champions League. Istvan Kovacs va conduce ultimul act de la Munchen

1 VIDEOPiloţii McLaren, cei mai rapizi în primele antrenamente din Marele Premiu al Spaniei. Cursa e duminică, pe Antena 1 (16:00) 2 De ce a semnat Denis Alibec cu FCSB. Mărturia fotbalistului: “Două lucruri mai am de făcut în viaţă” 3 Atanas Trică a semnat cu U Cluj! Nepotul lui Ilie Balaj, opţiune U21 a “şepcilor roşii” 4 UPDATECostel Gâlcă, în negocieri cu Rapid. Ce clauză de reziliere îi cere lui Dan Şucu pentru a semna cu giuleştenii 5 Dennis Politic, mesaj pentru Gigi Becali! Verdictul jucătorului în privinţa transferului la FCSB 6 Hermannstadt, răspuns final pentru Dinamo în privinţa transferului lui Ianis Stoica. Preţul stabilit de sibieni
Citește și