Închide meniul

“Asta anticipez!” Mihai Stoica, anunţ înaintea derby-ului cu Dinamo. Ce a spus despre jucătorii accidentaţi de la FCSB

Publicat: 23 martie 2025, 8:28

Comentarii
Asta anticipez! Mihai Stoica, anunţ înaintea derby-ului cu Dinamo. Ce a spus despre jucătorii accidentaţi de la FCSB

Mihai Stoica, în timpul unui meci - Profimedia Images

Mihai Stoica a făcut un anunţ înaintea derby-ului cu Dinamo. Oficialul campioanei s-a declarat convins că FCSB va urca pe primul loc, după primele meciuri după reluarea Ligii 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dinamo va primi vizita rivalei FCSB duminică, de la ora 21:00, în runda a doua de play-off. Partida se va disputa pe Arena Naţională.

Mihai Stoica, anunţ înaintea derby-ului cu Dinamo

După meciul cu Dinamo, FCSB se va duela cu U Cluj. Mihai Stoica a făcut un “pariu” şi a transmis că roş-albaştrii vor urca pe primul loc în play-off, după aceste două partide.

MM a transmis că FCSB nu va avea probleme în aceste două meciuri, în ciuda accidentărilor suferite de Florin Tănase şi Joyskim Dawa. Oficialul campioanei a declarat că vor reveni alţi jucători, anume Mihai Lixandru şi Octavian Popescu.

“Anticipez că după primele două etape, care se vor juca acum, vom fi pe primul loc. Argumente? Vom alinia un prim 11 puternic, chiar dacă nu vor fi Dawa și Tănase. Revin alți jucători importanți, iar CFR Cluj și Universitatea Craiova se vor înfrunta”, a declarat Mihai Stoica, conform primasport.ro.

Reclamă
Reclamă

Mihai Stoica a oferit declaraţii şi despre rivalii de la Rapid. Acesta s-a declarat convins că trupa lui Marius Şumudică nu se va da la o parte în duelurile cu CFR Cluj şi Universitatea Craiova.

“Aia a fost o glumă lui Șumudică. Niciodată nu va juca Rapid altfel împotriva unui alt adversar decât împotriva noastră. Rapid, dacă ia locul 5, poate să ajungă în cupele europene.

Niciun club nu-și permite să rateze participarea în cupele europene pentru a se răzbuna pe cineva. Nu se pune problema! N-am nicio emoție că toate echipele vor juca”, a mai spus Mihai Stoica.

Reclamă

Doi titulari de la FCSB ratează derby-ul cu Dinamo

Mihai Stoica a făcut un anunţ devastator înaintea derby-ului cu Dinamo. Doi titulari de la FCSB nu vor putea juca în marele derby.

Astfel, Florin Tănase şi Joyskim Dawa nu vor putea juca în derby-ul cu Dinamo. Tănase s-a accidentat în meciul cu Bosnia, în timp ce Dawa a suferit o accidentare la naţionala Camerunului. În schimb, Daniel Bîrligea va putea juca.

Sunt doi (n.r. jucători accidentaţi). La Bîrligea deja se ştie, e la Belgrad, marţi se întoarce. Tănase va sta 3-4 săptămâni, probabil. Este o accidentare, o leziune musculară de ischiogambieri. E o pierdere, normal.

El spune că medicii de la echipa naţională a Camerunului, 3-4 săptămâni, miercuri vine şi o să vedem ce are. Probabil că spre final, nu e o problemă musculară, e o uşoară entorsă de genunchi„, a anunţat Mihai Stoica la primasport.ro.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

E o pierdere pentru FCSB plecarea lui Adrian Şut?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:34
Dinamo transferă un român crescut de Barcelona şi fan declarat al FCSB!
22:17
S-au arătat trei minute de prelungire, dar ce a urmat depășește orice imaginație! Nebunie în Barcelona – Real
22:10
LIVE TEXTBarcelona – Real Madrid 3-2. „Super-Clasico” la Jeddah cu trofeul pe masă! Catalanii trec iar la conducere
21:45
Rapid și-a cedat jucătorul la o echipă de play-off: „Transfer definitiv”
21:44
LIVE TEXTInter – Napoli 1-1. McTominay restabileşte egalitatea
21:18
Gata, s-a aflat! Gigi Becali transferă la FCSB un român din Italia
1 FotoCine este viitoarea soţie a lui Adi Vasile. Prezentatorul de la Survivor România se iubeşte cu o brunetă focoasă 2 Transfer la Dinamo. Românul de la AC Milan semnează cu “câinii” 3 Un alt transfer din fotbalul românesc în Turcia. Agentul confirmă: “Mâine face vizita medicală” 4 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Fiul lui Ibrahimovic pleacă de la Milan 5 Salariu de 5 milioane de euro din Germania pentru Radu Drăgușin. Decizia luată de român 6 EXCLUSIV“Am ajuns unde nu voiam”. Verdict îngrijorător după transferul lui Adrian Șut de la FCSB
Citește și