“Aveam mare nevoie de acest gol” Reacţia lui Baba Alhassan, după ce a fost eroul FCSB-ului în derby-ul cu Dinamo

Publicat: 30 martie 2025, 23:39

Comentarii
Aveam mare nevoie de acest gol Reacţia lui Baba Alhassan, după ce a fost eroul FCSB-ului în derby-ul cu Dinamo

Baba Alhassan, în timpul unui interviu / Antena Sport

Baba Alhassan a marcat golul victoriei pentru FCSB, în derby-ul cu Dinamo, câştigat de campioana României cu 2-1. Mijlocaşul a înscris în minutul 85 un gol fabulos, fără nicio şansă pentru portarul Roşca.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Acesta a fost primul gol marcat de Baba Alhassan chiar de la meciul cu Dinamo, din luna februarie, din sezonul regular, câştigat tot cu 2-1. Golurile marcate în poarta dinamoviştilor sunt singurele goluri înscrise de Baba Alhassan sezonul acesta.

Baba Alhassan, după bijuteria din Dinamo – FCSB: “Este un gol pentru noi şi pentru fani”

La finalul partidei, Baba Alhassan a recunoscut că avea mare nevoie de golul pe care l-a marcat în derby-ul cu Dinamo. Pe lângă cele trei puncte extrem de importante în lupta la titlu, Alhassan a recunoscut că această reuşită vine într-un moment în care avea probleme cu încrederea în forţele proprii.

“În acel moment nu avem opţiunea de a pasa, aşa că am încercat să şutez. Au fost fericiţi pentru mine (n.r. coehcipieri). Da, aveam nevoie de acest gol pentru încrederea mea. Toată lumea avea nevoie de acest gol, dar eu aveam mare nevoie de el. Aveam nevoie de puncte, e un gol pentru noi şi pentru fani”, a declarat Baba Alhassan, după Dinamo – FCSB 1-2.

Baba Alhassan, gol magnific în derby-ul cu Dinamo

Baba Alhassan a marcat un gol fabulos în finalul derby-ului cu FCSB. Mijlocaşul campioanei a marcat cu un şut fantastic, în minutul 86 al derby-ului.

Reclamă
Reclamă

Baba Alhassan a fost arma secretă a lui Charalambous în derby-ul cu Dinamo. Mijlocaşul a reuşit să marcheze un gol fabulos, cu un şut care s-a dus direct în vinclul porţii apărate de Roşca.

Cei de la FCSB au avut o explozie de bucurie în momentul în care Baba Alhassan a marcat. Chiricheş nu a mai ţinut cont de nimic şi s-a bucurat ca un copil alături de pintilii şi Charalambous. Şi în tribune a fost nebunie. Şutu, Tavi Popescu şi Mihai Stoica s-au bucurat ca adevăraţi suporteri.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

S-au stabilit semifinalistele din Champions League. Care va fi finala?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:45 17 apr.

Bogdan Andone a răbufnit după eşecul cu CFR Cluj: “Nu ne mai prezentăm la joc”

23:22 17 apr.

EXCLUSIVVictor Piţurcă crede că Ianis va avea viaţă grea cu Gică Hagi selecţioner: “Vai de capul meu”

23:09 17 apr.

VIDEOValentin Mihăilă, pasă de geniu în Fenerbahce – Rizespor 2-2. Echipa românului a egalat în minutul 90+8

23:00 17 apr.

Inter – Cagliari 3-0. Victorie fără emoții pentru Chivu, Inter e la 12 puncte peste Napoli

23:00 17 apr.

Iuliu Mureşan, declaraţie incredibilă înainte de meciul direct cu U Cluj: “Îi văd campioni”

22:56 17 apr.

Reacția lui Pancu atunci când a fost întrebat de plecarea la Rapid

1 Nici nu a venit bine că riscă să plece. Ce se întâmplă cu Puşcaş? Andrei Nicolescu: “Va trebui să luăm o decizie” 2 Adevărul despre demiterea lui Cristiano Bergodi. Dezvăluirea lui Cristi Săpunaru: “Să iasă și să spună” 3 Anunț neașteptat în Spania. Ce decizie a luat Vinicius Jr cu noul contract la Real 4 “Coteț de găini”. Patronul lui AEK Atena a răbufnit după duelul 100% românesc dintre Rațiu și Răzvan Marin 5 Prima plecare de la FRF şi echipa naţională a fost anunţată. “Sunt liber de contract” 6 EXCLUSIVDieta cu care Piţurcă se menține într-o formă remarcabilă la 70 de ani! “Poate beau și un pahar de vin”
Citește și