Basarab Panduru şi Viorel Moldovan au desfiinţat un jucător de la FCSB: “Trebuie să îţi dea de gândit!”/ “Vine aici în disperarea de soartă!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 6 decembrie 2022, 8:39

Comentarii
Basarab Panduru şi Viorel Moldovan au desfiinţat un jucător de la FCSB: Trebuie să îţi dea de gândit!/ Vine aici în disperarea de soartă!

Basarab Panduru / Captură Orangesport

Basarab Panduru şi Viorel Moldovan au desfiinţat un jucător de la FCSB. Este vorba de Billel Omrani, cel care a fost schimbat la pauza meciului cu CS Mioveni, câştigat de FCSB cu scorul de 5-1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Atacantul francez a fost criticat de cei doi foşti internaţionali români, care sunt de părere că a fost o decizie bună ca Omrani să fie schimbat la pauză cu Florinel Coman.

Basarab Panduru şi Viorel Moldovan au desfiinţat un jucător de la FCSB

”Nu l-am văzut pe Compagno pentru că era suspendat, dar l-am văzut pe Omrani şi aici trebuie să îţi dea de gândit. De ce un jucător (n.r. Compagno) care nu este aşa talentat joacă şi tu care pari aşa, la prima vedere, că eşti foarte talentat nu poţi să joci înaintea lui?”, a declarat Panduru la orangesport.ro.

Omrani şi-au căutat echipă în vară şi nu a găsit… şi după vine la FCSB în disperarea de soartă. Nu ştiu acum, câţi s-a impus venirea Omrani la FCSB… Ca antrenor iţi convine să vină. Dar stai şi te întrebi de ce nu şi-a găsit echipă? Nu ştiu cât s-a pus la punct cu pregătirea. La pauză este schimbat pe bună dreptate şi intră Coman care marchează!”, a spus şi Viorel Moldovan.

Florinel Coman nu e convins să mai rămână la FCSB: „E normal să caut o echipă!”

Florinel Coman nu e convins să mai rămână la FCSB. „Perla” lui Gigi Becali a înscris în victoria cu 5-1 cu CS Mioveni, însă e cu gândul la plecarea de la formația roș-albastră. Florinel Coman a recunoscut că s-a dus la Gigi Becali și i-a cerut să-l lase să plece de la FCSB.

Reclamă
Reclamă

„Mă bucur pentru acest gol, nimic mai mult. Mă bucur în sinea mea. Vrei să rup peretele? Avem o restanță vrem și aproape suntem convinși că vom lua cele trei puncte. Suntem pe o linie foarte bună. Vreu să terminăm cât mai sus, să câștigăm toate meciurile din acest an și să începem de la anul cu un moral bun.

Nu vreau să comentez despre Pintilii, dânsul v-a explicat situația. A fost o perioadă de antrenamente bune și atât tot. Eu vreau să ajung cine sunt, nu mă interesează ce își doresc ceilalți. Orice jucător vrea să joace, este normal să caut o echipă, de aia m-am apucat să joc. Nu știu ce fac, mă gândesc. A fost o convorbire și atăta tot. Nu am aflat nicio discuție, nu am aflat nimic. Există o echipă care să dea trei milioane pe mine!„, a spus Florinel Coman, după FCSB – CS Mioveni 5-1, conform digisport.ro. 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ştim toate echipele calificate la World Cup 2026. Cine va câştiga trofeul?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:32

VIDEOFC Porto – Famalicao 2-2. “Dragonii” scapă victoria printre degete! Egalați în al nouălea minut de prelungire

23:55 4 apr.

Surpriză uriașă în Cupa Angliei. Arsenal, eliminată de o echipă din Championship

23:25 4 apr.

Inedit! Un copil l-a întrebat pe Bogdan Andone dacă Argeș e favorită la titlu. Cum a răspuns după 1-1 cu Dinamo

23:24 4 apr.

Controversă uriașă în Atletico – Barcelona! Diego Simeone a erupt după decizia centralului

23:05 4 apr.

Scene tensionate în Atletico Madrid – Barcelona. Jucătorii au început să se îmbrâncească. De la ce a pornit totul

22:56 4 apr.

„Ușor-ușor, ajungem la nivelul dorit” Kopic zâmbește din nou, după egalul cu Argeș. Ce spune despre Pușcaș

1 Mircea Lucescu l-a sunat pe fiul Răzvan şi a avut o cerinţă specială, după infarctul suferit 2 Spitalul Universitar, anunţ de ultim moment despre starea lui Mircea Lucescu. Ce se întâmplă cu fostul selecţioner 3 PSV – Utrecht 4-3. Nebunie de meci la Eindhoven. Dennis Man, cu o mână pe titlul din Olanda 4 EXCLUSIVContinuă scandalul, la o zi după infarctul lui Mircea Lucescu. Nemulţumiri la Spitalul Universitar 5 FC Argeş – Dinamo 1-1. Remiză la Mioveni și un nou pas greșit făcut de „câini”. Debut și pentru George Pușcaș 6 Adrian Porumboiu, verdict categoric despre fazele controversate din Botoşani – FCSB 3-2: “Nici dacă era blat…”
Citește și