Botoșani – Buzău 3-3! „Ploaie” de goluri superbe! Budescu, Aldair și Ișfan au făcut spectacol total

Alex Ioniță Publicat: 20 septembrie 2024, 20:11

Botoșani – Buzău 3-3! „Ploaie de goluri superbe! Budescu, Aldair și Ișfan au făcut spectacol total

Botoșani - Buzău 3-3!

Duelul Botoșani – Buzău s-a încheiat cu scorul de 3-3! Partida a contat pentru etapa cu numărul 10 a sezonului de Liga 1.

Gazdele au marcat prin Mouaddib ’69, Aldair ’74 şi Ongenda ’89. Pentru Gloria Buzău au înscris Budescu ’40, Matricarrdi ’80 (autogol) şi Isfan ‘90+1.

Botoșani – Buzău 3-3!

FC Botoşani: Pap- Salomon (Ongenda ‘46), Miron, Matricardi- Adams, Ferreira, Florescu (Şeroni ’90), Bodişteanu (Pănoiu ’46), Ţigănaşu- Kaprof (Mouaddib ’46), Lopez (Chică-Roşă ’78). Antrenor: Liviu Ciobotariu, notează news.ro.

Gloria Buzău: Lazăr- Scheda, Turda, Cestor, Dumitraşcu (Lovric ’46) – Albu, Akhmatov (Canadija ’76), Tavares- Jipa (Stan ’61), Matos (Işfan ’72), Budescu. Antrenor: Eugen Neagoe.

Cartonaşe galbene: Miron ’29, Ongenda ’78, Chică-Roşă ’80 / Albu ’35, Lovric ‘59

Arbitri: Radu Petrescu – Adrian Radu Ghinguleac, Ionuţ Traian Neacşu – Andrei Antonie

Camera VAR: Cătălin Popa, Ovidiu Artene

Observatori: Cristian Nica, Marin Barbu.

Gol de la mijlocul terenului în Liga 1, în Botoşani – Gloria Buzău

S-a marcat un gol de la mijlocul terenului în Liga 1, în duelul dintre Botoşani şi Gloria Buzău. Aldair Ferreira a avut o execuţie de zile mari, cum rar se vede în fotbalul românesc.

Botoşani a primit vizita nou-promovatei Gloria Buzău, în etapa a zecea din Liga 1. Cele două echipe se aflau pe ultimele locuri din clasament, înaintea confruntării directe.

Aldair Ferreira a punctat superb în duelul cu Gloria Buzău. Mijlocaşul angolez a dus-o pe Botoşani în avantaj în minutul 74. Acesta a şutat imparabil de la mijlocul terenului, din pasa lui Andrei Miron, iar portarul Lazar nu a mai avut nicio şansă.

Gloria Buzău a fost cea care a deschis scorul în duelul din etapa a zecea a Ligii 1. Constantin Budescu a marcat pentru formaţia lui Eugen Neagoe.

Ulterior, în minutul 69, Botoşani a restabilit egalitatea, după ce Mouaddib a marcat. La doar cinci minute distanţă, moldovenii au marcat din nou prin Aldair.

Botoşani nu a condus prea mult timp pe tabelă, deoarece Gloria Buzău a marcat. Constantin Budescu a „provocat” autogolul lui Matricardi. În minutul 90 însă, Ongenda a marcat pentru Botoşani.

Reuşeşte FCSB să o învingă şi pe PAOK în Europa League?

0:25 27 sept.

Daniel Bîrligea, în extaz după ce a marcat primul său gol la FCSB: „Asta am vrut să arăt!”. Cui a dedicat victoria

0:21 27 sept.

Darius Olaru, prima reacţie după „dubla” de vis din FCSB – RFS 4-1: „Era cel mai uşor meci!” Mesaj pentru Ştefănescu şi Bîrligea

0:09 27 sept.

„Un moment greu!” Vlad Chiricheş, dezvăluiri despre suferinţa prin care a trecut la FCSB. Cât l-au afectat criticile lui Becali

23:55

Cum arată clasamentul din grupa de Europa League, după prima etapă! FCSB, peste favoritele competiţiei

23:50

Tottenham, victorie clară cu Qarabag, după ce Drăguşin a fost eliminat! Ajax a făcut spectacol cu Beşiktaş! Rezultatele serii

23:45

Darius Olaru, dublă de senzaţie în FCSB – RFS! Florin Tănase i-a dat un assist genial căpitanului roş-albaştrilor

1 FotoMihaela Cambei, uimită de gestul uriaş al lui Ion Ţiriac! Răsturnare de situaţie: „Era vorba de David Popovici” 2 FotoAdelina Chivu, anunţ despre revenirea lui Cristi Chivu în fotbalul românesc: „Crezi că mai înţelege ceva de aici?” 3 FCSB – RFS 4-1. FCSB a dat recital la debutul în grupa principală din Europa League. Darius Olaru, „dublă” spectaculoasă! 4 FotoLewis Hamilton şi-a ales favoritul dintre Lionel Messi şi Cristiano Ronaldo: „La finalul zilei sunt fanul lui” 5 Prima reacţie a lui Răzvan Lucescu, după Galatasaray – PAOK 3-1: „Am luat două goluri din cauza naivităţii” 6 Program prelungit şi trasee modificate pentru mai multe linii STB, pentru meciul FCSB – RFS. Anunţul făcut