Mihai Stoica a făcut anunțul și a dezvăluit când revine Dan Petrescu pe bancă. „Bursucul” a fost ofertat să vină la FCSB, într-o poziție din conducere, pentru a da o mână de ajutor la echipă.
Dan Petrescu s-a confruntat cu probleme de sănătate în ultimul an, după plecarea de la CFR Cluj. Antrenorul a stat departe de lumina reflectoarelor pentru o perioadă, însă în prezent se simte mai bine și vine constant la meciurile din Liga 1.
Când revine, de fapt, Dan Petrescu pe bancă: în vara viitoare
Ținând cont că starea acestuia s-a îmbunătățit, FCSB l-a ofertat pe Dan Petrescu, Mihai Stoica dezvăluind discuția purtată. Antrenorul a refuzat propunerea roș-albaștrilor, el luând decizia de a reveni pe banca unei echipe din vară.
MM a declarat că fostului internațional nu-i place să preia o formație în timpul sezonului, urmând să analizeze propunerile pe care le primește la finalul sezonului.
„Dan Petrescu… ca să fie lucrurile clare. Dan Petrescu va antrena din vara anului viitor. Până atunci, nu. Îl rog să vină alături, nu să antreneze, ci să ne mai dea o mână de ajutor, dar a zis cu nu vrea să amestece meseria de antrenor cu alta şi că va antrena din vara anului viitor.
Nu-i place să preia o echipă în timpul campionatului și că din vara anului viitor vrea să antreneze. Mi-a explicat foarte clar, vrea să meargă undeva unde poate să facă strategia, să aducă jucătorii pe care îi place. Nu există meci pe care să nu-l vadă, nu doar că vine pe stadioane. Nu există meci să nu-i scriu în timpul meciului și să nu se uite”, a declarat Mihai Stoica, conform primasport.ro.
- Decizia luată de FCSB, după răbufnirea lui Octavian Popescu. Anunţul lui Mihai Stoica: „S-a alintat”
- „Sunt mari şanse să se joace acolo”. Ultimele detalii despre stadionul pe care se va disputa derby-ul Dinamo – FCSB
- Adrian Mutu l-a pus la zid pe Octavian Popescu: „Mare fotbalist, dar nu-l ajută mintea! Trebuie luat de urechi”
- Două reveniri anunţate la FCSB. Mihai Stoica a oferit toate detaliile: „Cu certitudine”
- Adrian Mutu: „Acceptasem să merg la CFR Cluj”. Motivul pentru care totul a picat: „Soţia mi-a spus asta”

































