Închide meniul

Când se joacă FCSB – Dinamo? LPF a anunţat programul etapei cu numărul 28

Alex Masgras Publicat: 10 februarie 2025, 13:07

Comentarii
Când se joacă FCSB – Dinamo? LPF a anunţat programul etapei cu numărul 28

Daniel Bîrligea, în Dinamo - FCSB / Profimedia

Liga Profesionistă de Fotbal a anunţat programul etapei cu numărul 28, care va avea loc în perioada 21-24 februarie. Capul de afiş al rundei este duelul de pe Arena Naţională dintre FCSB şi Dinamo.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Partida va avea loc duminică, 23 februarie, de la ora 20:00. Meciul contra “câinilor” este programat la câteva zile după returul pe care FCSB îl va disputa în play-off-ul pentru optimile Europa League, cu PAOK Salonic.

FCSB – Dinamo se joacă pe 23 februarie, pe Arena Naţională

Etapa cu numărul 28 se va încheia luni, 24 februarie, cu meciul dintre Farul Constanţa şi Rapid, care va avea loc la Ovidiu.

Tot în etapa 28, CFR Cluj va juca pe teren propriu cu Petrolul, Universitatea Craiova va juca la Botoşani, în timp ce U Cluj va juca la Galaţi, cu Oţelul, potrivit lpf.ro.

Vineri, 21 februarie 2025

Reclamă
Reclamă
  • Ora 17:00: Hermannstadt – Gloria Buzău
  • Ora 20:00: Oțelul Galați – U Cluj

Sâmbătă, 22 februarie 2025

  • Ora 18:00: Botoșani – Universitatea Craiova
  • Ora 20:00: CFR Cluj – Petrolul

Duminică, 23 februarie 2025

  • Ora 15:00: Unirea Slobozia – Poli Iași
  • Ora 20:00: FCSB – Dinamo

Luni, 24 februarie 2025

Reclamă
  • Ora 17:00: UTA Arad – Sepsi OSK
  • Ora 20:00: Farul Constanța – Rapid

Gigi Becali mai forţează un transfer la FCSB

Chiar dacă Adrian Mihalcea a anunţat că nu îl lasă pe Jordan Gele la FCSB, Becali continuă să insiste pentru atacantul de 32 de ani. Le-a făcut o nouă propunere şefilor de la Unirea Slobozia şi speră ca vârful francez să semneze cu roş-albaştrii.

Becali este dispus să achite 200.000 de euro în schimbul lui Gele. Mai mult, vrea să îl cedeze la Slobozia pe Baeten.

„Nu ştiu, să vedem, nu mai răspunde la telefon Lemnaru. Nu mai răspunde. Trebuie să luăm un jucător că avem un loc liber. Cercel nu e pe listă, e pe lista B.

Actele le-am făcut, să văd dacă găsesc. Unul trebuie să găsim. Patru luni plus un an pentru Gele. Ce îţi convine, patru luni la FCSB sau la Slobozia? Azi l-am eliberat pe Baeten. Acum să vedem ce zic.

Să vedem, dacă nu vine Gele luăm un atacant. Sau asta e, nu mai luăm. Am văzut echipa, poate să joace şi Gheorghiţă„, a declarat Gigi Becali la Palat.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va mai lua Real Madrid vreun trofeu în acest sezon după despărţirea de Xabi Alonso?
Loading ... Loading ...
Citește și:
14:32
Din Liga 1, în Italia! Universitatea Cluj îl lasă să plece la Sampdoria
14:19
Prima reacţie a lui Xabi Alonso după ce a fost dat afară de la Real Madrid
14:17
Kylian Mbappe, OUT de la primul antrenament cu noul antrenor de la Real Madrid. Ce se întâmplă cu starul francez
14:11
Zeljko Kopic, întrebat direct despre transferurile aşteptate la Dinamo: “Nu sunt singurul om din club”
13:54
Gigi Becali a anunţat echipa ideală de start a FCSB-ului. Ce jucători sunt “indispensabili”
13:50
A plecat de la Rapid. Transferul a fost anunţat oficial
1 “Cine știe cât va mai visa Chivu”. Presa din Italia s-a pronunțat după Inter – Napoli 2-2. Nota primită de român 2 Fostul preşedinte al lui Adrian Mutu, asasinat la înmormântarea mamei sale: “Era un om extraordinar” 3 Xabi Alonso a fost dat afară de la Real Madrid! Clubul a anunţat cine este noul antrenor 4 Gigi Becali anunţă că azi se poate face super-transferul iernii la FCSB: “E fotbalist de fotbalist” 5 Ce jucători mai vin la Universitatea Craiova? Filipe Coelho, anunţ despre transferuri: „Sunt foarte buni” 6 Genoa lui Dan Şucu, victorie uriaşă în Serie A! Ce s-a întâmplat cu Stanciu, după ratarea penalty-ului cu Milan
Citește și