Închide meniul

Care este planul lui Gigi Becali cu Andrei Gheorghiţă, noul transfer de la FCSB: “Am făcut toate documentele!”

Publicat: 6 februarie 2025, 13:04

Comentarii
Care este planul lui Gigi Becali cu Andrei Gheorghiţă, noul transfer de la FCSB: Am făcut toate documentele!

Gigi Becali, în timpul unei conferinţe de presă / Profimedia

Şefii lui Poli Iaşi au precizat care este planul lui Gigi Becali cu Andrei Gheorghiţă, atacantul pentru care scoate acum din conturi 100.000 de euro şi încă 300.000 de euro în vară. Preşedintele moldovenilor a anunţat de ce patronul FCSB-ului a grăbit tranzacţia.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Becali are încredere că tânărul de 22 de ani o poate ajuta pe campioana României în “dubla” cu PAOK, din play-off-ul pentru optimile Europa League. Latifundiarul din Pipera şi-a dorit să îl treacă pe Gheorghiţă în locul lui Daniel Popa, pe lista UEFA.

Care este planul lui Gigi Becali cu Andrei Gheorghiţă

Şefii lui Poli Iaşi au afirmat că toate actele au fost făcute şi că transferul va fi realizat oficial în următoarele ore. Andrei Gheorghiţă este OUT din lotul lui Vasile Miriuţă pentru meciul cu UTA.

Am făcut toate documentele aseară, doreau să îl introducă pe lista pentru meciurile din Europa și în primă fază ne-am înțeles ca mâine (n.r. vineri) să ajungă la București, dar nu va mai juca astăzi (n.r. joi)! Va merge direct la FCSB.

El este un jucător puternic, el era jucătorul nostru pe care ne bazam în atac. Dă totul la antrenamente, nu se dă în spate la efort și îmi doresc enorm de mult să reușească la FCSB. E tânăr, e cu regula under, și e important ca acum să confirme și să aibă continuitate din sezonul viitor.

Reclamă
Reclamă

Cred în el, pentru că este bucureștean, născut în Giulești și sunt sigur că se va acomoda. L-am sunat primul și i-am spus că ‘Andrei, este oportunitatea aceasta de a merge la București, dorești?’. Mi-a spus atunci din prima că ‘Da, doresc!’. Nu a stat atunci să se mai consulte cu agentul, cu mama și tata.

Prima oară am vorbit cu băiatul, iar apoi am vorbit cu agentul. Nu s-au schimbat termenii financiari. Au rămas 100.00 de euro până anul acesta, în decembrie, și alți 300.000 de euro dacă îl transferă definitiv“, a declarat Cornel Șfaițer pentru fanatik.ro.

Clauza care a pus în pericol transferul lui Andrei Gheorghiţă la FCSB

Transferul lui Andrei Gheorghiţă la FCSB picase, iniţial, din cauza unui motiv incredibil. De vină ar fi fost impresarul atacantului de la Poli Iaşi, care şi-a dorit să fie inclusă o clauză total neaşteptată. Ulterior însă, cele două părţi au ajuns la o înţelegere şi Gheorghiţă va ajunge sub comanda lui Elias Charalambous.

Reclamă

Andrei Gheorghiţă ar fi încercat să introducă o clauză de 20 de milioane de euro în cazul în care ar fi fost dat afară de la echipă de Gigi Becali. Îşi mai dorea şi 500 de euro pentru fiecare gol marcat în tricoul roş-albastru.

Impresarul lui Gheorghiţă nu îl lasă. Vrea 20 de milioane clauză dacă îl dau afară. Dacă îl dau afară, îi dau banii până în final. 500 de euro pentru gol. Eu distrug toată echipa pentru un copil? El are 2.500 de euro la Iaşi şi eu îi dau 10 mii. Vrea şi 500 de euro de gol şi 20 de milioane clauză dacă îl dau afară.

Sunt unii impresari care trebuie să fie desfiinţaţi, ca să fie puşi la punct imediat. E unul Sărmăşan care duce copiii prin străinătate. Nu cade transferul, că el e transferat. Sunt şanse să rămână blocat la Iaşi. El a zis că are de la Rapid şi Craiova şi am vorbit cu Rotaru. Şi a zis.

Noi contractul am semnat între cluburi. Dacă e jucător atât de idiot şi să facă ce spune impresarul, înseamnă că are ceva redus mintal. E redus dacă face aşa ceva„, a declarat Gigi Becali la fanatik.ro.

În cele din urmă, s-a ajuns la un acord şi Andrei Gheorghiţă a acceptat propunerea primită de la FCSB.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine sunt vinovaţii pentru situaţia în care a ajuns FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:07
Văzut ca un posibil înlocuitor pentru Charalambous, Mutu îl “înţeapă” pe Becali: “Critici mai dure ca niciodată”
23:51 27 ian.
Ungaria, surpriză de proporţii la European! Favorita grupei riscă ratarea semifinalelor
23:23 27 ian.
Cum i-a numit Jose Mourinho pe Cristi Chivu şi Arbeloa, după ce s-a înţeles că i-a atacat!
23:20 27 ian.
O altă tragedie la PAOK! Un fan a murit când a auzit de accidentul teribil din România
22:47 27 ian.
Gigi Becali a alcătuit echipa de titlu a FCSB-ului! Jucătorii pe care mizează patronul roș-albaștrilor
22:31 27 ian.
Verdictul specialistului după faza penalty-ului din care Rapid a egalat-o pe UTA, ulterior învingând-o!
1 “Şocant! Ce tragedie!” Reacţia presei din Grecia după accidentul şocant în care 7 fani PAOK au murit în România 2 Primul 11 al celor mai valoroşi fotbalişti din Liga 1. Liderul Craiova nu are niciun jucător. Cum arată Dream Teamul 3 Prima ipoteză în cazul accidentului din România, în care 7 fani ai lui PAOK au murit! Posibila cauză a tragediei 4 Ofertă de ultimă oră anunţată de Gigi Becali la FCSB: “Mai contează la mine încă 80.000 de euro?” 5 VIDEODramă în România: un microbuz cu fani ai lui PAOK, implicat într-un accident cu 7 morţi şi 3 răniţi 6 FotoMesajul patronului lui PAOK, Ivan Savvidis, după tragedia din România în care 7 fani ai echipei sale au decedat!
Citește și