Care este starea lui Yohan Roche, jucătorul care s-a prăbușit pe teren în Petrolul – Universitatea Craiova 1-1

Alex Ioniță Publicat: 7 decembrie 2024, 22:53

Comentarii
Care este starea lui Yohan Roche, jucătorul care s-a prăbușit pe teren în Petrolul – Universitatea Craiova 1-1

Momentul în care Yohan Roche s-a prăbușit pe teren, în Petrolul - Universitatea Craiova 1-1 / Captură Digisport

Alexandru Tudorie a dezvăluit care este starea lui Yohan Roche. Jucătorul de la Petrolul s-a prăbușit pe teren în meciul cu Universitatea Craiova, încheiat cu scorul de 1-1, și a fost scos cu ambulanța de pe gazon.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În minutul 10 al meciului de la Ploiești, Roche a suferit o lovitură în zona capului, după ce s-a izbit de teren, ca urmare a unui contact cu un adversar. Acesta a primit îngrijiri medicale și a revenit la scurt timp pe teren.

Starea lui Yohan Roche este stabilă, potrivit lui Alexandru Tudorie. Atacantul a dezvăluit totul după Petrolul – Universitatea Craiova 1-1

Totuși, acesta s-a prăbușit câteva momente mai târziu, atunci când jucătorii așteptau ca Zima, portarul Petrolului, să repună mingea în joc. Medicii au intrat rapid pe teren și l-au scos pe fundaș de pe gazon cu ambulanța.

După meci, Alexandru Tudorie a dezvăluit că starea lui Yohan Roche este stabilă și că fundașul se simte bine. Atacantul care a marcat în meciul cu Universitatea Craiova i-a urat multă sănătate colegului său și a transmis că îl așteaptă la echipă, după recuperare.

“Ne-am speriat la acea fază. Din ce am înțeles este la spital, este bine. Îi urez multă sănătate și îl așteptăm la echipă, avem nevoie de el”, a spus Alexandru Tudorie, la digisport.ro.

Reclamă
Reclamă

Alexandru Mitriţă a răbufnit după Petrolul – Universitatea Craiova 1-1

Alexandru Mitriţă a făcut scandal după Petrolul – Universitatea Craiova 1-1. Căpitanul Unioversităţii Craiova a spus că acest meci nu trebuia să se joace, având în vedere calitatea gazonului.

Mitriţă a făcut lumină şi în momentul în care a refuzat să dea mâna cu Costel Gâlcă, în momentul în care a fost schimbat. Tudorie şi Baiaram au marcat golurile partidei de la Ploieşti.

„Un teren foarte greu. Nu știu cine a decis să se joace acest meci, pe o asemenea vreme, pe un asemenea teren. După mine, nu ar fi trebuit să se joace acest meci. Din această cauză apar și accidentările.
Dacă era după mine, nu trebuia să jucăm acest meci. Pe asemenea teren ce poți să joci? Doar minge lungă, mingea a doua, să ai noroc cum am avut noi și am marcat dintr-o lovitură liberă.

Reclamă

Nu poți să joci pe asemenea teren. E inadmisibil. Văd că nu se face nimic și după ne dorim să avem spectacol la meciuri.

Nu vreau să comentez (n.r. conflictul cu Paul Papp). E un tip care vrea să pară mai dur, dar nu este. Trebuie doar să joace fotbal.

Nu e vorba să fiu supărat pe antrenor, eram supărat pe rezultat, pe teren. Nu am nimic cu mister. Orice punct e binevenit, dar era mult mai important să câștigăm cele trei puncte”, a spus Alexandru Mitriţă, după Petrolul – Universitatea Craiova 1-1.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce pronostic dai pentru meciul dintre Slovacia şi România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:42

EXCLUSIVSlovacul ce se luptă la titlu cu Chivu a spus cum a fost să întâlnească România după ce s-a întâmplat cu Lucescu

0:41

“Un plasture victorios pentru un baraj eșuat”. Slovacii au reacționat imediat după victoria cu România

0:34

Italia ratează o nouă Cupă Mondială! Bosnia dă lovitura la Zenica și se califică la World Cup 2026. Rezultatele serii

0:26

EXCLUSIVGică Popescu, descumpănit după eşecul României: “Echipă fără pretenții. Asta înseamnă lipsă de respect”

0:12

EXCLUSIVJerry Gane a pus eşecul pe şocul trăit cu Mircea Lucescu: “Nu au fost uşoare zilele acestea”

0:03

EXCLUSIV“Șocul cu Lucescu ne-a zdruncinat”. Bîrligea, descumpănit după Slovacia – România 2-0. Ce a spus de autogol

1 Prima plecare de la FCSB. Mirel Rădoi a decis să renunţe la jucătorul de naţională 2 EXCLUSIVFRF a anunţat oficial numirea unui nou selecţioner în locul lui Mircea Lucescu: “Sper să avem succes” 3 Rapid reuşeşte două “transferuri” de la CFR Cluj. Bilaşco nu vine singur în Giuleşti 4 EXCLUSIV“Ne facem de râs, e o ruşine” Andrei Raţiu a răspuns şi acuzaţiilor la adresa lui legate de Mircea Lucescu! 5 VIDEOSlovacia – România 2-0. Un autogol și o gafă monumentală decid ultimul meci din mandatul lui Mircea Lucescu 6 EXCLUSIVDaniel Bîrligea, titular în Slovacia – România! Cum va arăta primul 11 al naţionalei
Citește și