Închide meniul

“Cel mai slab!” Louis Munteanu a fost pus la zid după CFR Cluj – Petrolul Ploieşti 2-0: “O zi foarte proastă”

Alex Masgras Publicat: 23 februarie 2025, 10:00

Comentarii
Cel mai slab! Louis Munteanu a fost pus la zid după CFR Cluj – Petrolul Ploieşti 2-0: O zi foarte proastă

Louis Munteanu, în timpul unui meci / Profimedia

Gabi Balint a comentat victoria obţinută de CFR Cluj în meciul de pe teren propriu cu Petrolul Ploieşti, scor 2-0. Fără Dan Petrescu, absent din cauza unor probleme în familie, echipa din Gruia a dominat jocul, iar scorul putea fi mult mai mare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În prima repriză, Louis Munteanu a ratat o lovitură de la 11 metri, trimiţând mult peste poartă, după o execuţie lamentabilă.

Louis Munteanu nu a fost menajat de Gabi Balint după CFR Cluj – Petrolul Ploieşti 2-0: “Mă aşteptam să înscrie”

La finalul celor 90 de minute, Gabi Balint nu l-a menajat pe golgheterul Ligii 1, de la care avea aşteptări mult mai mari, chiar dacă atacantul de 22 de ani şi-a trecut în cont o pasă decisivă la golul marcat de Kamara, în repriza secundă:

“O zi foarte proastă pentru Louis Munteanu, cred că a fost cel mai slab jucător de la CFR. A dat o pasă de gol, dar mă așteptam să înscrie, a avut penalty-ul pe care l-a ratat, a avut și o ocazie în prima repriză, ar fi trebuit să o plaseze cu latul la ocazia pe care avut-o”, a declarat Gabi Balint, la digisport.ro.

Louis Munteanu este golgheterul Ligii 1 în acest moment, cu 16 reuşite. El este urmat de Alex Mitriţă şi Daniel Bîrligea, ambii cu câte 12 goluri, în timp ce Astrit Selmani are 11 reuşite în acest sezon din Liga 1.

Reclamă
Reclamă

Adrian Mutu, după CFR Cluj – Petrolul Ploieşti 2-0: „Trebuie să dai Cezarului ce e al Cezarului”

Adrian Mutu consideră că diferenţa s-a făcut la fazele fixe şi că este foarte greu pentru o echipă precum Petrolul Ploieşti să emite pretenţii într-un astfel de meci atunci când nu reuşeşte să înscrie din puţinele ocazii pe care le are:

„În momentele respective au fost mai buni. A fost un meci de luptă, am încercat să le ţinem piept. Ştiam că sunt buni la fazele fixe, acolo am avut probleme. La goluri, la primul gol, trebuia să fim mai atenţi. Trebuie să dai Cezarului ce e al Cezarului. La golul doi, la fel, s-a făcut diferenţa calitativ. Când nu reuşeşti să dai gol cu o echipă care luptă pentru campionat, e greu să speri la ceva.

Ştiam că acolo ni s-au luat punctele pe nedrept (n.r. cu UTA), dar astăzi puteam să luăm un punct. Ar fi fost foarte bine. Dacă ai câteva situaţii şi nu dai gol, e greu să rezişti. E o echipă care îşi arată calitatea superioară, aşa cum au făcut-o la gol.

Reclamă

E diferenţa foarte mică între echipe şi două meciuri câştigate sau pierdute pot să te ridice sau să te coboare. E mai atractiv.

FCSB-ul a făcut un an european foarte bun şi merită calificarea pe deplin. Am văzut meciul, au făcut un joc foarte bun. Felicitări!”, a declarat Adrian Mutu, la digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Este Denis Drăguş o pierdere mare pentru România pentru meciul cu Turcia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:03
Ultimul transfer al lui Mihai Rotaru vrea campionatul cu Universitatea Craiova: “Am revenit cu drag”
9:46
Ce sacrificiu! Jucătorul lui Liverpool și-a pierdut tatăl, s-a întors mai devreme la echipă și a marcat
9:35
Un club uriaş din Europa îl transferă pe Benzema. Francezul va avea un salariu de 20 de milioane de euro!
9:30
Carlos Alcaraz – Novak Djokovic LIVE TEXT (10:30). Duel istoric în finala de la Australian Open. Cum arată cifrele
9:15
VIDEOHouston Rockets – Dallas Mavericks 111-107. Kevin Durant&Co. au anulat prestația de top a lui Cooper Flagg
8:54
Cristi Săpunaru dă alarma la Rapid după eșecul cu “U” Cluj: “Nu mai e timp”
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Timo Werner va fi adversarul lui Louis Munteanu 2 Ce lovitură dă Gigi Becali pe piaţa transferurilor! Jucătorul calificat la World Cup 2026 vine la FCSB 3 EXCLUSIVJucătorul pentru care Gigi Becali n-a vrut să plăteacă 400.000 de euro a semnat 4 FCSB poate da lovitura! Jucătorul care i-a spus inițial “nu” lui Becali și-a dat acordul pentru transfer 5 Trei transferuri la FCSB. Anunţul lui Elias Charalambous: “Unul e aproape să semneze” 6 Prima reacţie a lui Gigi Becali despre transferul pregătit la FCSB. Suma oferită: “Atât le dau, e treaba lor”
Citește și