Închide meniul

Ciprian Deac, “taxat” de Dumitru Dragomir: “E cel mai sfânt lucru. M-a supărat”

Alex Masgras Publicat: 23 noiembrie 2023, 18:10

Comentarii
Ciprian Deac, taxat de Dumitru Dragomir: E cel mai sfânt lucru. M-a supărat

Ciprian Deac, în timpul unui meci / Profimedia

Ciprian Deac a fost “taxat” de Dumitru Dragomir pentru declaraţiile date de veteranul celor de la CFR Cluj. Deac nu a fost de acord cu apariţia în presă a tatălui său, care l-a criticat pe Andrea Mandorlini şi a spus despre italian că îi umileşte fiul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Deac s-a delimitat de declaraţiile tatălui său şi s-a declarat dezamăgit de reacţia acestuia.

Ciprian Deac, “taxat” de Dumitru Dragomir

Dumitru Dragomir consideră că Ciprian Deac a greşit, după ce şi-a criticat tatăl pentru declaraţiile date în presă. Tatăl lui Ciprian Deac l-a acuzat pe Andrea Mandorlini că îi umileşte fiul, iar veteranul de la CFR Cluj s-a declarat dezamăgit de reacţia tatălui său.

Fostul preşedinte al Ligii Profesioniste de Fotbal consideră că Deac nu ar fi trebuit să îi răspundă tatălui său şi este de părere că pe fostul internaţional l-a luat valul:

“Niciodată să nu fie supărat pe tatăl lui, indiferent ce se întâmplă. Tatăl lui îi vrea doar binele. L-a luat valul, nu cred că e un tip needucat. E vorba de educație. Numai de educație, dacă n-ai educație, n-ai nici dragoste. De părinți? E cel mai sfânt lucru pe lumea asta, ce-i mai sfânt? Pentru părinți, cel mai sfânt e copilul lor.

Reclamă
Reclamă

E pe ultima sută, trage de el să mai câștige câțiva bani. Nu i-au zis, așa ceva nu-i zice nimeni. El crezând că asta nu-l supără pe taică-su, dar m-a supărat pe mine. Eu care sunt un familist ieșit din comun”, a declarat Dumitru Dragomir, la fanatik.ro.

Ciprian Deac, reacţie vehementă după atacul tatălui său la Mandorlini

Ciprian Deac a avut o reacţie vehementă după atacul tatălui său la Mandorlini. Ioan Deac a spus că fiul lui i-a transmis personal lui Andrea Mandorlini că se simte umilit. Ciprian Deac a reacţionat imediat şi spune că tatăl său nu trebuia să iasă în public cu acele declaraţii.

De când am văzut că a apărut acel articol mi-am dorit foarte mult să clarific situația, să spun că nu-mi convine, nu-mi face cinste. Sunt foarte supărat de cele apărute, așa că voiam să îmi spun părerea. Îmi pare rău că au apărut asemenea lucruri, mai ales că mai avem 6 meciuri foarte importante la care trebuie să fim liniștiți și concentrați.

Reclamă

Voiam să îmi cer scuze pentru cele întâmplate. Pe de-o parte îl înțeleg și pe tatăl meu, e subiectiv și fiecare tată de fotbalist își dorește ca fiul să joace cât mai mult, dar nu pot accepta asemenea lucruri. Dacă avea ceva de zis trebuia să vorbească direct cu mine, nu cu presa. Eu nu m-am băgat în niciun conflict, fug de ele, nu îmi place scandalul.

Vreau să spun că nu ne-a afectat vestiarul, suntem în continuare uniți, băieții sunt concentrați la meciurile care urmează. Am vorbit și cu antrenorul, era normal, cred că nimănui nu-i place să vadă asemenea articole. Îl înțeleg perfect și pe dânsul, dar cred că cel mai rău am ieșit eu din această poveste. Am aproape 40 de ani și nu am nevoie de avocați, ca cineva să vorbească în numele meu.

Nu știam de acest articol, și eu am fost surprins. Îmi pare rău că s-a ajuns aici, nu-mi face cinste și nu mă reprezintă. Am muncit de mic să-mi fac un nume, să ajung la o echipă bună, să fac performanță și să se vorbească lucruri bune.

Referitor la ce s-a întâmplat, sunt supărat. Azi-noapte nu am reușit să adorm, m-a afectat foarte mult”, a spus Ciprian Deac într-un interviu acordat celor de la CFR Cluj.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine sunt vinovaţii pentru situaţia în care a ajuns FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:17
Cîrjan se pregăteşte de un transfer de top. Urmărit de trei cluburi legendare
1:12
Darius Olaru, prima reacţie despre accidentarea din FCSB – Fenerbahce 1-1: “Am călcat greşit”
1:05
3 jucători pleacă de la FCSB după eliminarea din Europa League! Becali a anunţat noi transferuri la campioană
0:53
Răzvan Lucescu și Ionuț Radu se pot întâlni în play-off-ul pentru optimile Europa League. Cum arată tabloul
0:50
Charalambous a aflat după FCSB – Fenerbahce decizia luată de Gigi Becali. A fost luat prin surprindere: “Nu am fost informat”
0:49
Târnovanu a răbufnit după eliminarea FCSB-ului din Europa: “Nu-mi vine să cred că există astfel de oameni”
1 FotoE multimilionar, dar iubita lui superbă câştigă mai mulţi bani decât el: “Ne întrecem”! Sumele uriaşe încasate 2 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Timo Werner va fi adversarul lui Louis Munteanu 3 Ștefan Baiaram, transfer în Germania. Mutarea carierei pentru jucătorul Universității Craiova 4 Gigi Becali a făcut praf doi jucători de la FCSB, după egalul cu Fenerbahce: “Cu din ăştia nu poţi” 5 Denis Alibec semnează și pleacă de la FCSB! Echipa care îl transferă pe atacantul renegat de Gigi Becali 6 “Gigi Becali ar plăti oricât”. Mihai Stoica, detalii despre noul transfer pregătit la FCSB
Citește și