EXCLUSIV

Cosmin Olăroiu a anunţat care sunt jucătorii preferaţi de la FCSB: “Nu ar fi putut ajunge la echipa mea”

Publicat: 27 iunie 2025, 15:09

Comentarii
Cosmin Olăroiu a anunţat care sunt jucătorii preferaţi de la FCSB: Nu ar fi putut ajunge la echipa mea

Cosmin Olăroiu, în timpul unui meci - Profimedia Images

Cosmin Olăroiu a anunţat care sunt cei doi jucători de la FCSB pe care i-ar fi transferat la fosta sa echipă, Al-Sharjah, în Emiratele Arabe Unite, dacă ar fi avut posibilitatea financiară.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Darius Olaru şi Mihai Popescu sunt fotbaliştii care l-au impresionat pe Olăroiu. Căpitanul cotat la 7.5 milioane de euro şi-a trecut în cont 15 goluri şi 67 pase decisive, înainte de accidentare, în timp ce fundaşul cotat la un milion de euro a fost om de bază în defensiva campioanei, adunând 47 de meciuri.

Cosmin Olăroiu, impresionat de Olaru şi Popescu

“Olaru mi se pare un jucător foarte bun şi nu cred că ar fi putut veni la Sharjah. La fel, am văzut un fundaş central care mi-a plăcut, Popescu. Joacă la echipa naţională acum.

Dar nu ar fi putut ajunge la echipa mea. Sunt jucători, dar unde am fost eu nu prea ne permiteam”, a spus Olăroiu, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Cosmin Olăroiu a anunţat ce trebuie să facă Denis Alibec pentru a juca la FCSB

Denis Alibec a revenit la FCSB la 34 de ani şi Gigi Becali are nevoie de atacant, ţinând cont că roş-albaştrii vor lupta din nou pe trei fronturi. Astfel că Alibec şi Bîrligea vor juca prin rotaţie.

Reclamă
Reclamă

Pentru a prinde minute mai multe, fotbalistul cotat la 600.000 de euro e sfătuit de Cosmin Olăroiu să aibă o formă fizică impecabilă.

“Dacă Alibec se va pregăti bine şi îl ajută organismul, va juca, sunt jucători care joacă la 36-37 de ani, joacă şi o fac bine. Mi se pare că e echipa care are la ora aceasta cei mai buni jucători din România.

Mi se pare o echipă extrem de bine echilibrată. Mi s-a părut echipa cea mai puternică, de departe”, a spus Olăroiu.

Reclamă

În prima perioadă în care a fost legitimat la FCSB, Denis Alibec a adunat 42 de partide în tricoul roș-albastru. În cadrul acestora, atacantul a marcat de 12 ori și a oferit 10 pase decisive.

În momentul de față, Denis Alibec este cotat la suma de 600.000 de euro, pe site-ul de specialitate Transfermarkt. În cariera sa a mai jucat pentru: Farul, Inter, KV Mechelen, Bologna, Astra, Kayserispor, CFR Cluj, Atromitos și Muaither.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Ştim toate echipele calificate la World Cup 2026. Cine va câştiga trofeul?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:23 1 apr.

Bayern Munchen “tremură” înainte de sfertul cu Real Madrid din UCL. Harry Kane ar putea rata manșa tur

23:04 1 apr.

Adrian Bumbescu a făcut anunţul pe care toţi fanii Stelei îl aşteptau: “La anul vom avea drept de promovare”

22:51 1 apr.

După dezamăgirea de la națională, Ionuț Radu primește o veste mare la echipa de club

22:42 1 apr.

Echipele din Premier League au cheltuit 500 de milioane de euro pe comisioane. Cum arată topul

22:26 1 apr.

Ce salariu va avea Gică Hagi la naționala României? Prime imense de calificare la EURO 2028 și Mondialul din 2030

22:18 1 apr.

Gică Hagi e aproape numit pe banca naţionalei, dar Mihai Stoica a propus un alt selecţioner: “Pe el l-aş alege”

1 EXCLUSIV“Ne facem de râs, e o ruşine” Andrei Raţiu a răspuns şi acuzaţiilor la adresa lui legate de Mircea Lucescu! 2 Filipe Coelho a semnat! Anunţul despre antrenorul Universităţii Craiova: “Mult succes” 3 Gigi Becali pierde dreptul de a folosi numele Steaua și procesul pentru 37 de milioane de euro. Decizia luată de CCR 4 Declaraţia incredibilă a preşedintelui Federaţiei Italiene după dezastrul din Bosnia! Jignire uriaşă 5 Universitatea Craiova dă lovitura! Jucătorul care pleacă în Bundesliga pe 3 milioane de euro: “Negocieri avansate” 6 Gattuso, cu lacrimi în ochi după eliminarea Italiei de la World Cup 2026: “Ceea ce s-a întâmplat este corect”
Citește și