Închide meniul

“Cristi Chivu, o variantă pentru Rapid?” Răspunsul dat imediat de Victor Angelescu! Mesaj şi despre Mircea Lucescu

Viviana Moraru Publicat: 1 mai 2024, 9:13

Comentarii
Cristi Chivu, o variantă pentru Rapid? Răspunsul dat imediat de Victor Angelescu! Mesaj şi despre Mircea Lucescu

Victor Angelescu, Dan Şucu şi Cristi Chivu/ Colaj Profimedia

“Cristi Chivu, o variantă pentru Rapid?” a fost întrebarea la care Victor Angelescu a oferit imediat răspunsul. Acţionarul minoritar al giuleştenilor a transmis că nu se pune problema ca fostul internaţional să ajungă pe banca formaţiei de sub Grant, deoarece acesta este greu de adus în Liga 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cristi Chivu este dorit pe banca lui Ajax. Un cunoscut jurnalist italian a făcut acest anunţ despre fostul internaţional român, care o antrenează în prezent pe Inter Primavera.

“Cristi Chivu, o variantă pentru Rapid?” Răspunsul dat imediat de Victor Angelescu

Victor Angelescu a declarat că Cristi Chivu şi-a făcut deja un nume în Italia, astfel că nu va lua în calcul preluarea unei echipe din Liga 1. Acţionarul de la Rapid s-a declarat convins de faptul că fostul internaţional va ajunge unul dintre cei mai mari antrenori români.

De asemenea, Angelescu a transmis un mesaj şi despre varianta Mircea Lucescu, pentru Rapid. Oficialul giuleştenilor a recunoscut că această mutare nu depinde de el, ci doar de dorinţa antrenorului român.

“Eu aș vrea să vorbim despre lucruri realiste. Cred că în momentul de față nicio echipă din România nu-l poate aduce pe Cristi Chivu. El a făcut niște sacrificii pentru a ajunge la un nivel mare, a fost pe la juniorii lui Inter, nu cred că are de gând să ajungă în țară.

Reclamă
Reclamă

Din punctul meu de vedere o să ajungă unul dintre cei mai mari antrenori români, normal că ne-am gândi la el.

Tot timpul suntem întrebați de Mircea Lucescu, dar răspunsul nu e la noi. Normal că ne-am dori să-l avem alături de noi. Eu cred că dânsul își dorește să antreneze în continuare afară”, a declarat Victor Angelescu, conform digisport.ro.

„Îi schimbaţi pe Daniel Niculae şi Bogdan Lobonţ?” Victor Angelescu, anunţ despre ceea ce urmează la Rapid

„Îi schimbaţi pe Daniel Niculae şi Bogdan Lobonţ?” a fost întrebarea la care Victor Angelescu nu s-a ferit să răspundă. Acţionarul minoritar al Rapidului a venit cu ultimele informaţii despre ceea ce se întâmplă la clubul din Giuleşti.

Reclamă

Victor Angelescu a recunoscut că a fost luat prin surprindere de situaţia în care a ajuns preşedintele Rapidului. Daniel Niculae a ajuns să fie urmărit penal în dosarul materialelor pirotehnice. Urmează o şedinţă în care să se decidă viitorul lui Niculae.

„(E posibil ca Daniel Niculae să nu mai fie preşedinte?) O să avem o şedinţă. E a doua surpriză pentru mine, nu mă aşteptam să treacă din suspect în inculpat. Trebuie să înţelegem şi noi ce putem face. O să avem o şedinţă, trebuie să înţelegem ce urmează în acest dosar. E o chestie personală pentru un om.

Avem avocatul care l-a şi reprezentat. Trebuie să înţelegem ce repercursiuni pe parte sportivă. Sunt lucruri pe care trebuie să le discutăm, o să vedem într-o şedinţă„, a declarat Victor Angelescu pentru digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:12
A părăsit terenul în lacrimi cu Danemarca și a tras un semnal de alarmă înaintea meciului cu Ungaria: „Asta trebuie să facem”
23:47 1 dec.
Selecționerul României, cu gândul la meciul „de foc” cu Ungaria după eșecul cu Danemarca de la Mondial: „Să rămânem calmi”
23:46 1 dec.
Donald Trump va fi prezent la tragerea la sorţi pentru Cupa Mondială de fotbal din 2026
23:29 1 dec.
Programul României în grupa principală de la Mondial! Meciul crucial al tricolorelor pentru sferturi
23:28 1 dec.
„Umilință uriașă”. Danezii nu s-au ferit de cuvinte după victoria cu România de la Campionatul Mondial
23:01 1 dec.
Misiune infernală pentru România la Mondial. Cum arată grupa principală 1. Cum ne putem califica în sferturi
1 VIDEOCe moment de 1 decembrie! România, victorie uriaşă de Ziua Naţională, la Cupa Mondială Echipe Mixte 2 E oficial! FCSB rămâne fără Siyabonga Ngezana. Unde merge fotbalistul 3 Transferul momentului pentru FCSB. A ajuns la București să semneze: “Mă bucur să fiu din nou aici” 4 Costel Gâlcă, transfer de titlu la Rapid. Ce jucător de 1.2 milioane de euro vrea din Serie A 5 Afacerea în care Dan Șucu are pierderi de 33,3 milioane de euro. Raport fiscal dezastruos pentru român 6 VideoScandal uriaş după depăşirea lui Lando Norris: “Trebuie să te duci la un control! Cât de lipsit de creier poţi fi?”
Citește și