Cristi Săpunaru și-a certat colegii după Chindia – Rapid 2-1. Căpitanul giuleștenilor a acuzat că echipa lui Adrian Mutu a intrat prea relaxată pe teren împotriva ultimei clasate din Liga 1.
“Total din vina noastră, am intrat relaxați, am crezut că o să fie ușor, nu trebuie să facem asta la niciun meci. Eu am încercat să-mi ajut echipa, asta contează. Nu știu eu de golul lui Albu, dacă VAR-ul așa a decis, nu pot eu să vorbesc.
Cristi Săpunaru și-a certat colegii după Chindia – Rapid 2-1
Eu chiar nu am văzut, dacă așa a spus, nu pot eu să mă cert. Când joci de maniera în care am jucat noi e foarte greu. Singurii vinovați suntem noi, jucătorii. Meciurile cu echipele mai slab cotate trebuie să fie câștigate.
Nu mai vreau să discut acest subiect (n.r. – scandalul de la Craiova). Dacă nu sunt alte subiecte pe piață și eu vând atât de bine, vă rog, discutați. Poate o să fie ceva interesant în Cupa României, nu știu regulamentul”, a spus Cristi Săpunaru, conform digisport.ro.
Lucian Rusandu a anulat un gol al Rapidului
Albu a înscris în minutul 19, la un corner, cu un șut din interiorul careului, după ce fundașii Chindiei n-au reușit să degajeze balonul. Arbitrii din camera VAR i-au semnalizat însă centralului Lucian Rusandu să verifice faza la marginea terenului.
După minute bune în care jucătorii rapidiști au stat cu sufletul la gură, Rusandu a anulat reușita. A semnalizat ofsaid la Antonio Sefer, jucător aflat departe de balon în timpul desfășurării fazei.
Rusandu a considerat că Sefer, aflat în poziție de ofsaid, a influențat decisiv faza, fie că s-a aflat pe traiectoria balonului, fie că l-a încurcat pe Vorobjovas să intervină.
Tot în timpul primei reprize a meciului de la Ploiești, a fost anulat și golul de 2-0 al Chindiei, înscris de Popadiuc, după verificarea VAR. Reușita a fost invalidată pentru un ofsaid la Șerban.
Rapid, învinsă de ultima clasată din Liga 1
Chindia s-a impus după golurile marcate de Daniel Popa, în minutul 15, şi Cristian Neguţ, în minutul 57. Giuleştenii au reuşit să reducă din diferenţă prin Antonio Sefer, însă Rapid nu a mai reuşit egalarea până la finalul meciului.
Pentru Rapid a fost a patra înfrângere din acest sezon. Giuleştenii aveau şansa de a egala liderul Ligii 1, Farul, însă au rămas la trei puncte în spate.
Rapid urmează să joace cu Botoşani, de pe teren propriu, în timp ce Chindia se va duela cu FC U Craiova 1948, în deplasare.
Chindia a obţinut prima victorie în acest sezon de Liga 1. Dâmboviţenii mai reuşiseră doar trei remize, în precedentele 11 runde.
- Chindia – Rapid 2-1
- Reacția lui Cristi Săpunaru
- Spania - Insulele Capului verde e luni, de la ora 19:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Belgia - Egipt e luni, de la ora 22:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Dorit de FCSB, fotbalistul a semnat. Mutare surpriză în Liga 1
- Ce scrie presa din Belgia despre transferul lui Darius Olaru: “Unul dintre starurile ligii din România”
- Primul transfer al verii la Rapid. Jucătorul a fost prezentat oficial
- Darius Olaru a plecat de la FCSB: „Vreau să joc în Champions League!” Mesajul pentru Becali
- U Cluj, întăriri de la CFR Cluj! Transferul plănuit de vicecampioana României
































