Închide meniul

“Cum e să fie o campioană antrenată de patron?” Răspunsul tranşant al lui Florin Bratu, după FCSB – Dinamo 3-1

Publicat: 5 mai 2025, 23:01

Comentarii
Cum e să fie o campioană antrenată de patron? Răspunsul tranşant al lui Florin Bratu, după FCSB – Dinamo 3-1

Florin Bratu râde, după FCSB - Dinamo 3-1, atunci când a fost întrebat de Gigi Becali / AntenaSport

Florin Bratu a fost întrebat dacă FCSB e din nou campioană după victoria, cu 3-1, din derby-ul cu Dinamo. El a spus că da, în acest moment nu o mai poate opri nimeni pe FCSB să cucerească al doilea titlu la rând.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Totodată, Bratu a fost întrebat cum e ca o campioană să fie antrenată de patron, moment în care a izbucnit în râs.

Florin Bratu a început să râdă atunci când a fost întrebat cum e să fie campioana antrenată de patron!

Daniel Bîrligea şi Tavi Popescu, o “dublă”, au marcat în derby-ul FCSB – Dinamo 3-1. “Câinii” au punctat prin Selmani, din penalty. Vidican a acordat lovitura de la 11 metri după ce a văzut faza henţului din careu comis de Creţu pe monitorul VAR.

FCSB e o echipă puternică, e pe primul loc meritat. Şi în această seară a arătat bine.

(n.r: E campioană?) Da, eu spun că este campioană, este foarte greu ca cineva să o mai încurce pentru că, în primul rând, joacă. Joacă un fotbal plăcut, un fotbal dinamic şi asta s-a văzut pe tot parcursul campionatului.

Reclamă
Reclamă

(n.r: Cum e să fie o campioană antrenată de patron? El practic dictează schimbările) Nu e antrenor (n.r: râde). Nu ştiu ce se întâmplă acolo, echipa are rezultate, că staff-ul (Charalambous, Pintilii) îşi face treaba din punctul de vedere al antrenamentelor. O spune (n.r: Gigi Becali), se bagă, face, dar momentan lucrurile pe care noi le vedem din afară sunt mai importante.

FCSB-ul a făcut o figură frumoasă în cupele europene, campionatul l-a dominat. A profitat de slăbiciunile CFR-ului, acum, pe final, ale Universităţii Craiova, dar e o echipă puternică”, a declarat Florin Bratu.

FCSB poate fi matematic campioană la următorul meci!

După FCSB – Dinamo 3-1, campioana e foarte aproape de un nou titlu de campioană. Roş-albaştrii ar putea fi matematic campioni etapa viitoare chiar şi fără să ia niciun punct cu U Cluj. Condiţia este ca CFR Cluj să nu o învingă pe Universitatea Craiova.

Reclamă

Universitatea Craiova – CFR Cluj se dispută sâmbătă, de la ora 20:30. FCSB are, în acest moment, 45 de puncte, cu 7 peste ocupanta locului 2, CFR Cluj.

Roş-albaştrii, care sunt neînvinşi în play-off, mai au 3 meciuri de disputat în acest sezon, cu U Cluj, Universitatea Craiova şi CFR Cluj. Cu o victorie în oricare dintre cele 3 meciuri, indiferent de rezultatele celorlaltor contracandidate la titlu, FCSB e matematic campioană. Totodată, la egalitate de puncte cu orice echipă din play-off, FCSB e campioană. Roş-albaştrii au în prezent 9 puncte peste Universitatea Craiova, echipa aflată pe locul 3.

Dacă lucrurile merg perfect pentru campioană, FCSB poate sărbători titlul alături de fani, acasă, la meciul cu Universitatea Craiova. Meciul cu Craiova, care se va disputa pe 17 mai, ar putea fi unul de sărbătoare a titlului pentru roş-albaştri.

Gigi Becali declara că vrea şi el să meargă la meciul de acasă în care roş-albaştrii sărbătoresc un nou titlu în Liga 1.

 

 

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:29
FRF va merge la FIFA, după scandările rasiste din Bosnia! Comunicatul oficial al federaţiei
17:19
Mihai Stoica, anunț important pentru fanii FCSB: „Vom fi mai puternici, clar”
17:10
LIVE SCOREPortugalia – Armenia și Ungaria – Irlanda se joacă ACUM. Programul complet al zilei din preliminarii
17:10
Există viaţă şi fără Cristiano Ronaldo! Portugalia a marcat de 5 ori în prima repriză cu Armenia. Show total al lusitanilor
16:53
Borussia Dortmund – Gloria Bistriţa 32-36. Româncele încheie anul pe 3 în Liga Campionilor
16:45
Prestația lui Michael Oliver, criticată de Cristi Balaj: „Măscărici! Arbitraj rușinos”
1 “Parcă era balerină” Adrian Porumboiu nu l-a iertat pe un tricolor! Nici Mircea Lucescu nu a scăpat 2 Bosnia – România 3-1. Vis spulberat la Zenica! Tricolorii ratează locul al doilea în grupă 3 Răsturnare de situaţie! Decizia pe care a luat-o Mircea Lucescu despre viitorul lui, după ruşinea din Bosnia 4 Adrian Mutu a caracterizat cu un singur cuvânt jocul făcut de Ianis Hagi în meciul de coşmar cu Bosnia! 5 Primele transferuri cerute de Costel Gâlcă la Rapid. Antrenorul şi-a făcut lista de achiziţii pentru iarnă 6 Prima reacție din partea FRF, după eșecul României cu Bosnia: “Totul e posibil să ne luăm revanșa”
Citește și