Închide meniul

“Dacă obţinem un egal, nu sunt mulţumit”. Avertisment pentru Dinamo înainte de partida cu FC Botoşani

Andrei Nicolae Publicat: 21 iulie 2025, 9:34

Comentarii
Dacă obţinem un egal, nu sunt mulţumit. Avertisment pentru Dinamo înainte de partida cu FC Botoşani

Fotografie din Csikszereda - Dinamo / Hepta

Dinamo speră să obţină prima victorie din acest sezon în etapa a doua, când “câinii roşii” dau peste FC Botoşani. Elevii lui Zeljko Kopic au primit însă un avertisment din partea finanţatorului moldovenilor, Valeriu Iftime, care a declarat recent că nu vrea să vină la Bucureşti ca să facă act de prezenţă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Partida dintre Dinamo şi FC Botoşani (astăzi, 21:30) va fi transmisă în format LIVE TEXT pe AS.ro şi în aplicaţia Antena Sport.

Valeriu Iftime, avertisment pentru Dinamo înainte de meci

Patronul formaţiei din Moldova a recunoscut că duelul cu Dinamo va fi unul complicat şi a lăudat echipa lui Zeljko Kopic, însă a ţinut să transmită că FC Botoşani nu va “preda armele” atât de uşor pe Arcul de Triumf. Dorinţa lui Iftime este ca jucătorii antrenaţi de Leo Grozavu să se întoarcă acasă cu toate cele trei puncte.

E un meci dificil, e adevărat, dar nu mă duc acolo ca să mă predau. Dinamo este o echipă ambițioasă, pe val cumva. Noi suntem într-o reconstrucție, dar am mare încredere în Leo Grozavu și în forța lui de a mobiliza grupul. Dinamo va avea un meci greu cu noi. Dacă obținem un egal cu ei, nu sunt mulțumit“, a spus Iftime, potrivit digisport.ro.

Ambele formaţii vin în etapa a doua după remize în runda inaugurală. Dinamo a scos doar un punct din deplasarea de la Miercurea Ciuc, în timp ce FC Botoşani a făcut 1-1 cu Farul.

Reclamă
Reclamă

Sezonul trecut, Dinamo şi FC Botoşani au remizat în ambele întâlniri din sezonul regular. La Bucureşti, meciul s-a încheiat cu scorul de 2-2, după ce alb-roşii au condus la două goluri diferenţă. Marcatorii din acel duel au fost Selmani şi Politic, respectiv Fulop şi Florescu.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Ar fi bine pentru Radu Drăguşin să plece de la Tottenham?
Loading ... Loading ...
Citește și:
14:09
Gabriela Ruse, în faţa performanţei carierei: “Îmi voi lăsa inima și sufletul acolo, pe teren”
14:08
Carlos Alcaraz a jucat golf cu Roger Federer la Melbourne. Imagini superbe cu cei doi campioni: “E incredibil”
14:07
Matteo Duţu a ajuns în România! Motivul pentru care a ales-o pe Dinamo: “El m-a convins”
13:38
Jucătorii senegalezi, premiaţi de preşedinte cu 115.000 de euro şi 1.500 de metri pătraţi pe litoral
13:34
“Credeam că vine cu tăvălugul, dar nu poate”. FCSB, făcută praf de un rival din Liga 1: “Cu antrenori visaţi nu ţine”
13:23
Nasser Al-Khelaifi, avertisment pentru Ousmane Dembele: “Nimeni nu e mai presus de club”
1 Gata, Nicolae Stanciu a semnat. Clubul cu care a bătut palma 2 Transferul pentru care Gigi Becali luptă cu echipe din Olanda, Belgia, Spania şi Italia 3 FotoImagini rare cu părţinţii si sora lui Radu Drăguşin. Ce mesaj au avut la cununia civilă: “Să aibă o familie frumoasă” 4 Compania din România care plăteşte impozit 41 de milioane de euro pe an! E deţinută de un patron din Liga 1 5 Ce se întâmplă cu jucătorul care a semnat din greșeală în Liga 1? Răsturnare de situație 6 Patronul unui club de tradiţie din România anunţă falimentul: “Nu am bani! Se va închide”
Citește și