Dan Nistor a atins o bornă impresionantă în Liga 1: „E ceva incredibil. Sper să nu mă opresc aici”

Publicat: 3 august 2025, 22:12

Comentarii
Dan Nistor a atins o bornă impresionantă în Liga 1: „E ceva incredibil. Sper să nu mă opresc aici

Dan Nistor, la U Cluj/ Sport Pictures

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Dan Nistor a atins o bornă impresionantă în Liga 1, după duelul dintre Hermannstadt şi U Cluj. Cele două formaţii au remizat, scor 2-2, în etapa a patra a Ligii 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dan Nistor a urcat pe locul trei în topul jucătorilor cu cele mai multe prezenţe în Liga 1. Mijlocaşul a ajuns la 485 de partide pe prima scenă a fotbalului românesc.

Dan Nistor a atins o bornă impresionantă în Liga 1, după Hermannstadt – U Cluj 2-2

Dan Nistor s-a declarat surprins de borna atinsă şi a dat de înţeles că nu se gândeşte la retragere. Despre partida cu Hermannstadt, mijlocaşul a transmis că a fost una dificilă, ţinând cont că U Cluj a fost eliminată, în urmă cu câteva zile, din preliminariile Conference League.

„Am avut o săptămână foarte grea, ne bucurăm, am suferit foarte mult. Am văzut la ce nivel suntem și 100% vom arăta mai bine meciurile viitoare. E foarte greu să faci o echipa peste noapte, dar eu sunt convins că ușor-ușor ne vom reveni.

Anul trecut au plecat 12 jucători, acum au venit 12, nici Mister nu are bagheta magică. Dar vom face să fie bine. De aia ne-am apucat de fotbal.

Reclamă
Reclamă

Dacă nu putem să alergăm, putem să ne lăsăm, nu? Cred c-a fost o diferență mare față de meciul din Conference League. Atunci ne-am văzut învingători dinainte și poate de aia s-a întâmplat ce s-a întâmplat. Dar din greșeli învățăm.

Ceva extraordinar (n.r. că a ajuns la 485 de meciuri în SuperLiga). Nu mă gândeam că voi ajunge la nivelul ăsta, la atâtea meciuri.

E ceva incredibil. Sper să nu mă opresc aici și să fiu sănătos, să îmi ajut cât de mult pot echipa. Deocamdată vreau să fiu sănătos și să meargă U Cluj că anul trecut, în play-off”, a declarat Dan Nistor, conform digisport.ro, după Hermannstadt – U Cluj 2-2.

Reclamă

Ioan Ovidiu Sabău, prima reacție după Hermannstadt – U Cluj 2-2

Ioan Ovidiu Sabău a oferit prima reacție după Hermannstadt – U Cluj 2-2. Antrenorul a venit și cu un mesaj pentru jucătorii săi, la interviul de la finalul partidei.

“Așa pentru început vreau să le mulțumesc jucătorilor pentru atitudine, e foarte greu să joci la 3 zile, meciuri foarte importante. E greu să te recuperezi. Unii jucători au fost în urmă cu pregătirea, s-a văzut și astăzi.

Și dacă aș fi pierdut, aș fi fost mulțumit astăzi. Am avut posesie, din păcate au venit acele greșeli. Nu vreau să mă concentrez pe greșeli ci pe implicarea jucătorilor, au avut caracter. Anul trecut am fost o echipă care chiar a jucat fotbal. Cu implicare putem și anul acesta să facem o figură frumoasă, ca în sezonul trecut.

Am învățat multe lucruri din meciurile din europene, o experiență pozitivă. Trebuie să ne organizăm diferit, căpătăm experiență și la acest nivel. Eu cred că toate lucrurile se vor rezolva și vom ajunge la o echipă bună”, a spus Ioan Ovidiu Sabău, la digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine va câştiga Balonul de Aur 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:04

Asistență importantă la primul meci european al sezonului! Câți fani și-au cumpărat bilete la FCSB – Auda

16:59

Lovitură în fotbalul european! Jeff Bezos ar putea deveni investitor la unul din cele mai mari cluburi din lume!

16:43

Dan Şucu, lăudat de legenda giuleşteană pentru transferul făcut de Rapid: „M-am bucurat foarte mult”

16:36

Phil Foden și-a decis viitorul! Unde va evolua din sezonul următor, după ce a fost ofertat de Galatasaray

16:27

Marius Baciu, nemulţumit înainte de FCSB – Auda. Problemele pe care le are: „Am o presimţire”

16:25

Iuliu Mureşan şi-a dat demisia de la CFR Cluj: „Am ajuns la capătul puterilor”

1 Situație ireală cu jucătorul transferat de FCSB: a mai semnat și cu o altă echipă din Liga 1 2 Gigi Becali a găsit număr 10 pentru FCSB. Transferat la recomandarea lui Gică Hagi: „Trebuie să ascult” 3 Reacţia lui Ladislau Boloni când a aflat pentru cine a plătit FCSB 1.350.000 de euro: „Nu ştiu care e logica” 4 Leandro Paredes a rupt tăcerea, după scandalul uriaș de la finala Spania – Argentina 1-0: „Plin de mândrie” 5 „Oracolul de la Bălceşti” anunţă dezastrul pentru o forţă din Liga 1: „Nu prinde play-off-ul” 6 Gicu Grozav a semnat! Destinaţie surpriză a fostului jucător de la Petrolul Ploieşti
Citește și