Închide meniul

Dan Petrescu a plecat de la CFR Cluj. Anunţul oficial făcut de ardeleni

Dan Roșu Publicat: 8 iunie 2023, 15:30 / Actualizat: 8 iunie 2023, 20:32

Comentarii
Dan Petrescu a plecat de la CFR Cluj. Anunţul oficial făcut de ardeleni

Dan Petrescu, în timpul unui meci / Hepta

Dan Petrescu a plecat de la CFR Cluj! Anunţul oficial a fost făcut de gruparea din Gruia pe pagina de Facebook. Despărţirea a venit pe cale amiabilă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Mulțumim, Dan Petrescu! 🙏🏼
🚂 Conducerea clubului nostru, împreună cu antrenorul Dan Petrescu, au ajuns la o înțelegere privind încetarea amiabilă a contractului.

Dan Petrescu a plecat de la CFR Cluj

Îți mulțumim, Mister, pentru tot ce ai făcut pentru clubul nostru, pentru dedicarea și profesionalismul care te caracterizează, pentru contribuția decisivă pe care ai avut-o în câștigarea ultimelor 5️⃣ titluri și a tuturor performanțelor europene bifate de CFR Cluj în ultimii ani.

Îți dorim multă baftă mai departe!”, se arată în comunicatul ardelenilor.

Reclamă
Reclamă

Neluţu Varga a bătut palma cu Dan Petrescu şi îi caută deja înlocuitor. Antrenorul de 55 de ani va semna cu o echipă din Coreea de Sud şi va primi un salariu anual de 1.5 milioane de dolari de la Jeonbuk. I s-a propus o înţelegere valabilă pe două sezoane.

Dan Petrescu nu pleacă singur în Coreea. Potrivit fanatik.ro, îl ia cu el pe mijlocaşul ghanez Nana Boateng. Jeonbuk îi va da două milioane de euro CFR-ului. Gruparea din Gruia îşi poate rezolva bugetul dacă renunţă şi la Ermal Krasniqi, care este aşteptat să joace în Kosovo – România, pe 16 iunie, de la ora 21:45, LIVE pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

Cristiano Bergodi, principalul favorit să o preia pe CFR Cluj

Cristiano Bergodi este principalul favorit să o preia pe CFR Cluj. Potrivit surselor AntenaSport, CFR Cluj studiază şi varianta Mandorlini.

Reclamă

Cristiano Bergodi s-a despărţit de Sepsi şi este liber de contract. De altfel, o poză cu Bergodi, pregătită de echipa de comunicare a lui CFR Cluj pentru anunţul oficial, a ajuns pe internet.

Adrian Șerban a fost demis în urma întâmplării, fiind considerat vinovat pentru că imaginea a ajuns în mass-media, potrivit gsp.ro.

Cristiano Bergodi a cucerit două Cupe ale României cu Sepsi Sfântu Gheorghe, cea de anul trecut şi cea de anul acesta.

 

Înapoi la Homepage
Reclamă

Care e cel mai bun jucător al momentului la FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:55
EXCLUSIV“Încă suferă”. Daniel Pancu știe care e punctul slab al Turciei înainte de barajul cu România pentru Mondial
14:42
Alexandru Albu a plecat de la Chindia Târgoviște. A semnat în Liga 1!
14:12
Un fost golgheter din Liga 1, pe lista lui Valeriu Iftime la Botoşani! A fost dorit şi de FCSB
13:43
Lista neagră a lui Gâlcă. S-au decis cinci plecări de la Rapid!
13:12
“E prezentul și viitorul”. Agentul lui Cristiano Ronaldo se “înclină” în fața lui Lamine Yamal
12:28
VIDEOOklahoma City Thunder și-a revenit după eșecurile cu San Antonio Spurs. Victorie cu Philadelphia 76ers
1 EXCLUSIVAdrian Ilie a dezvăluit că Gigi Becali e all in pentru transferul de titlu la FCSB! Ar fi mutarea iernii în România 2 Ofertă de 1,3 milioane pentru Florin Tănase. Anunțul lui Gigi Becali: „Trebuie să își termine contractul” 3 A jucat în Liga Campionilor, acum semnează în Liga 1. Prima mutare făcută de Oțelul Galaţi 4 Cristiano Bergodi i-a dat afară! Universitatea Cluj renunţă la trei jucători 5 Unde vrea să se transfere Malcom Edjouma, după despărțirea de FCSB. Mutarea pentru care insistă mijlocașul 6 “Dacă cineva vrea să facă scandal…”. Cristi Chivu, replică după declarațiile făcute de Antonio Conte
Citește și