Închide meniul

Dan Petrescu are un nou antrenor secund la CFR Cluj! Anunţul oficial: “Bine ai revenit în Gruia!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 14 iunie 2024, 16:51

Comentarii
Dan Petrescu are un nou antrenor secund la CFR Cluj! Anunţul oficial: Bine ai revenit în Gruia!

Dan Petrescu, în timpul unui meci la CFR Cluj / Profimedia

Dan Petrescu pregăteşte în detaliu noul sezon şi are un nou antrenor secund la CFR Cluj. Conducătorii clubului din Guia au făcut anunţul oficial. Fostul jucător al ardelenilor, Laurenţiu Rus, s-a alăturat staff-ului tehnic al “Bursucului”.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Petrescu a fost părăsit de vechii colaboratori ai săi. Acesta şi-a ales noul staff, printre aceştia fiind Ovidiu Hoban şi Fracisc Dican, iar antrenor cu portarii va fi Mihai Şteţca. Ultimul care vine să îl ajute este Laurenţiu Rus.

Dan Petrescu are un nou antrenor secund la CFR Cluj

Bine ai revenit în Gruia, Laurențiu Rus! 🤩

🚂 Suntem bucuroși să vă anunțăm că fostul nostru fundaș, Laurențiu Rus, va face din nou parte din familia noastră! De această dată, Laurențiu se alătură staff-ului tehnic condus de Dan Petrescu din postura de antrenor secund

Îi urăm, pe această cale, mult succes alături de CFR Cluj!“, a transmis CFR Cluj pe reţelele sociale.

Reclamă
Reclamă
View this post on Instagram


A post shared by FC CFR 1907 Cluj (@cfrclujofficial)

Laurenţiu Rus a fost fundaşul lui CFR Cluj între 2016 şi 2018. I-a ajutat pe “feroviari” să câştige titlul în urmă cu şase ani. El ai are în palmares două trofee cu Dinamo – Cupa şi Supercupa României.

Reclamă

Ultima echipă pentru a jucat Laurenţiu Rus este chiar rivala din oraş, U Cluj.

Dan Petrescu îi va transfera pe Juan Bauza şi William Baeten la CFR Cluj

Adrian Mititelu a confirmat transferurile lui William Baeten şi Juan Bauza la CFR Cluj. Cei doi jucători vor evolua sub formă de împrumut la formaţia din Gruia, pentru un sezon.

Patronul de la FCU Craiova a transmis că oficialii de la CFR Cluj vor avea şi opţiunea de a-i transfera definitiv pe cei doi, la finalul sezonului viitor, atunci când le va expira împrumutul.

Mi-am dat acordul pentru ca Bauza şi Baeten să meargă la CFR Cluj. Vor fi împrumutați pentru un an. M-am înțeles cu Nelu Varga şi cu Dan Petrescu. Există şi alte clauze în contract, şi de transfer definitiv, dar e prematur să vorbim. Fotbaliştii trebuie să se înțeleagă cu CFR Cluj şi totul se va semna”, a declarat Adrian Mititelu, conform prosport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul la piloţi în Formula 1, în 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:33
Celta Vigo – PAOK 1-0. Răzvan Lucescu, eliminat de echipa lui Ionuț Radu din Europa League. Toate rezultatele serii
23:58 26 feb.
Cum l-a caracterizat Gigi Becali pe Denis Alibec, după ce fostul lui jucător l-a ironizat!
23:21 26 feb.
Ferencvaros – Ludogorets 2-0, meci istoric! Nu s-a mai întâmplat niciodată asta într-o campanie europeană
22:41 26 feb.
Fiorentina, la un pas de umilinţă în play-off-ul Conference League! Rezultat ruşinos în timpul regulamentar
22:38 26 feb.
Ilie Stan a plecat din România! Tehnicianul, salariu important la noua sa echipă
22:21 26 feb.
Gabi Matei, aşteptat la antrenamente, în ciuda scandalului pariurilor: “Sunt curios dacă o să vină”
1 EXCLUSIVGică Craioveanu, cuvinte mari despre transferul uriaş pentru fotbalul românesc 2 FotoImplicată într-o afacere de 800 de milioane de euro! Ea este cea mai bogată fată de fotbalist din România 3 Ajuns rezervă la FCSB, transfer de 5 milioane de euro. Negocieri cu o echipă de top 4 Gigi Becali, replică la Denis Alibec: “A luat 450.000 de euro și a jucat nici 20 de minute” 5 UPDATEAdus în cătuşe la Parchet, Gabi Matei va fi cercetat sub control judiciar 6 Gata, Inter i-a decis soarta lui Cristi Chivu după eşecul din Liga Campionilor! Ce se întâmplă din vară
Citește și