Închide meniul

Dan Petrescu exultă după FC Voluntari – CFR Cluj 0-1: „Băieții au fost fantastici! A fost cel mai bun Voluntari pe care l-am văzut vreodată!”

Sebastian Cristian Publicat: 30 ianuarie 2023, 22:21 / Actualizat: 31 ianuarie 2023, 22:39

Dan Petrescu exultă după FC Voluntari – CFR Cluj 0-1: Băieții au fost fantastici! A fost cel mai bun Voluntari pe care l-am văzut vreodată!”

Dan Petrescu / Profimedia

Dan Petrescu exultă după FC Voluntari – CFR Cluj 0-1. Antrenorul campionilor en-titre s-a declarat foarte mulțumit de jocul echipei sale.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

După o nouă victorie obținută în stilul clasic, CFR Cluj revine pe primul loc în Liga 1, cu 50 de puncte.

Dan Petrescu exultă după FC Voluntari – CFR Cluj 0-1: „Băieții au fost fantastici! A fost cel mai bun Voluntari pe care l-am văzut vreodată!”

Meciul a fost unul tern, fără prea multe faze de poartă, însă campioana României a știut să profite de puținele ocazii pe care și le-a creat.

„Da, a fost un meci greu, nu mă așteptam să nu avem multe ocazii. La Farul dacă dai un gol, apoi ai multe spații. Azi nu am avut spații deloc. Au jucat foarte bine 5-4-1, au fost agresivi, compacți, nu găseam spații. Am schimbat la pauză sistemul în 4-4-2 ca să aducem mai multe centrări, dar apărarea lor a jucat foarte bine.

I-am zis lui Deac să bată el toate cornerele după ce a intrat și iată că a bătut excelent și am marcat. FC Voluntari e un adversar foarte bun, incomod, puține echipe pot câștiga aici, asta-i clar, iar antrenorul lor a ales o formulă excelentă. A fost cel mai bun Voluntari pe care l-am văzut vreodată. 

Reclamă
Reclamă

Îi felicit pe băieți, 2 victorii din 2, au fost fantastici. Krasniqi nu a jucat la fel de bine azi, dar sunt sigur că toți care au venit ne vor ajuta. Va mai veni cel mult un jucător, dar atât. E bine că ne-am întors pe primul loc. Farul a pus presiune pe noi. Urmează un meci foarte greu, foarte important. Toate meciurile au fost dificile cu FCSB, va fi strâns, micile detalii vor conta, va fi un meci care merită văzut”, a declarat Dan Petrescu după victoria cu FC Voluntari.

CFR Cluj mai vrea să dea o lovitură pe piaţa transferurilor! Negocierile, confirmate de clubul din străinătate

CFR Cluj mai vrea să dea o lovitură pe piaţa transferurilor. Campioana României vrea să transfere un mijlocaş ofensiv din Slovenia.

CFR Cluj a început perfect anul, cu o victorie la scor de neprezentare în faţa celor de la Farul Constanţa. Iar ambiţiile ardelenilor sunt din ce în în mai mari. Se pare că, deşi au un lot numeros şi extrem de puternic, cei de la CFR Cluj mai vor să transfere un jucător.

Reclamă

Este vorba de Andrej Kotnik (25 de ani), un mijlocaş sloven ce joacă la FC Koper. Negocierile pentru mijlocaşul sloven au fost confirmate de directorul sportiv al celor de la FC Koper.

„E adevărat, ne aflăm în negocieri cu românii. Rămâne să vedem cât de serioase sunt intențiile lor”, a spus Ivica Guberac, directorul sportiv al celor de la FC Koper, conform celor de la Nogo Mania.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

În ce competiție europeană se va califica FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:08

Trent Alexander Arnold, primul assist la Real Madrid. Pasă superbă la golul lui Gonzalo Garcia

23:46 1 iul.

Cea mai mare surpriză de până acum de la Wimbledon. Coco Gauff, campioana de la Roland Garros, OUT din primul tur

23:24 1 iul.

Real Madrid, în sferturile Campionatului Mondial al Cluburilor. Gonzalo Garcia a decis meciul cu Juventus

23:19 1 iul.

Fostul fundaş al lui Dinamo, prezentat oficial la echipa lui Mircea Rednic: “A fost râvnit de multe cluburi”

22:54 1 iul.

Sorana Cîrstea, anunţ despre retragerea din tenis după eliminarea din primul tur de la Wimbledon

22:31 1 iul.

Cristi Chivu şi-a băgat jucătorii în şedinţă, după declaraţiile explozive ale lui Lautaro Martinez. Tensiuni uriaşe la Inter

1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 2 FotoDinamo și-a prezentat echipamentul pentru sezonul viitor! Imagini cu noul tricou al „câinilor” 3 FCSB – Utrecht 3-1! Campioana, doar victorii în cantonamentul din Olanda! Politic, primul gol pentru roș-albaștri 4 “Să-şi ia adio de la fotbal”. Gigi Becali, mesaj dur după accidentarea lui Darius Olaru. Ce i-a transmis căpitanului de la FCSB 5 “Nu am văzut atâta nesimțire” Laszlo Dioszegi atac uluitor la adresa lui Roland Niczuly! Portarul, trimis la Liga 3 6 “Cutremur” la Inter! Lautaro Martinez a răbufnit: “Cine nu vrea să rămână poate pleca!”
Citește și