Dennis Politic a marcat primul gol pentru FCSB! Execuţie perfectă de la marginea careului

Publicat: 1 iulie 2025, 13:55

Comentarii
Dennis Politic a marcat primul gol pentru FCSB! Execuţie perfectă de la marginea careului

Dennis Politic marchează în Utrecht - FCSB FOTO: FCSB TV

Dennis Politic a fost trimis pe teren în a doua repriză a meciului amical dintre FCSB şi Utrecht, iar jucătorul venit de la Dinamo a marcat primul său gol pentru campionii României.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În minutul 72, când scorul era 1-1, Politic a şutat perfect de la 22 de metri, la finalul unei faze în care Denis Alibec i-a aşezat mingea perfect.

Dennis Politic a marcat primul gol pentru FCSB

Politic a fost imediat felicitat de Denis Alibec şi de restul colegilor. După numai un minut, roş-albaştrii au dus scorul la 3-1, după o reuşită semnată de Perianu, după o acţiune colectivă a echipei lui Elias Charalambous.

La pauză, FCSB a condus cu 1-0, după golul marcat de Juri Cisotti. Din păcate, primul act a adus şi accidentarea lui Ionuţ Cercel, cel care a fost scos de pe teren înainte de pauză.

Fundașul, văzut drept o mare speranță de către Gigi Becali, s-a întins pe gazon înainte de finalul primei reprize. Acesta a primit îngrijiri din partea staff-ului medical, însă nu a mai putut continua partida.

Reclamă
Reclamă

Medicii de la FCSB l-au scos apoi de pe teren, însă Ionuț Cercel nu a putut merge spre banca de rezerve de unul singur. Acesta a fost ajutat de un om din staff, semn că accidentarea poate fi una care să îl țină departe de teren.

Gigi Becali: “Politic e mort, e pe butuci”

“Politic e mort, e pe butuci din cauza antrenamentelor”, a declarat Gigi Becali despre jucătorul pe care l-a luat în această vară de la marea rivală a FCSB-ului, Dinamo.

“(n.r. – întrebat despre declarația lui Gigi Becali) Nu! Mă simt foarte bine. Sunt foarte fericit și mi se pare un cantonament foarte benefic, eficient. Cred că asta s-a văzut și sezonul trecut. Vorbim de cei mai buni, cei mai profesioniști oameni, care au rețeta succesului.

Reclamă

S-a văzut și sezonul trecut când au jucat atâtea meciuri și au fost într-o condiție fizică excelentă. Nu mă deranjează absolut deloc declarațiile astea. Eu știu ce simt și știu că mă simt foarte bine”, a declarat Dennis Politic, în replică după declaraţia lui Gigi Becali, potrivit sport.ro.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:19

VideoJurnal Antena Sport | Colecţionarul de medalii

20:14

VideoJurnal Antena Sport | Fanii şi-au pierdut răbdarea

20:08

Luka Modric riscă să rateze Mondialul! Croatul a suferit o fractură de pomete şi va fi operat

19:39

Dănuţ Lupu l-a făcut praf pe Costel Gâlcă: “N-am mai văzut gafe aşa mari ale unui antrenor”

19:23

Metaloglobus – Unirea Slobozia 1-1. Bucureștenii au retrogradat matematic

19:05

FC Argeș – Universitatea Craiova, LIVE TEXT (ora 20.30). Otenii vor să se desprindă în fruntea clasamentului. Echipele

1 Anunţul UEFA după ce s-a cerut retrogradarea clubului Inter 2 Scandal între Alex Chipciu şi un fost angajat de la CFR Cluj: “Ai uitat când v-am împărțit prima mea de 3.000 de euro?” 3 Fanii Rapidului au vrut să îşi taxeze favoriţii, dar au “comis-o” cu o gravă greşeală gramaticală! Mesajul afişat 4 Acuzaţii grave după CFR Cluj – U Cluj 1-0: “Cred că din cască i-au spus! Cum se poate aşa ceva?” 5 FotoAfacerea în care şi-a pierdut toţi banii un fost milionar român celebru! A ajuns şi să divorţeze din cauza asta 6 Răzvan Lucescu a făcut anunţul, după ce Mihai Stoica a spus că îl vrea la FCSB: “Am avut oameni puternici ca patroni”
Citește și