Dezvăluirile făcute Andrei Gheorghiţă, înainte să se transfere cu FCSB: „Am crescut în Giuleşti, am iubit Rapidul!”

Publicat: 3 februarie 2025, 23:27

Comentarii
Dezvăluirile făcute Andrei Gheorghiţă, înainte să se transfere cu FCSB: „Am crescut în Giuleşti, am iubit Rapidul!

Andrei Gheorghiţă, în timpul unui meci cu Dinamo / Profimediaimages

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Andrei Gheorghiţă a ajuns la un acord cu FCSB şi va fi noul jucător al campioanei României. Atacantul de 22 de ani va fi transferat de Gigi Becali de la Poli Iaşi şi va ajunge sub comanda lui Elias Charalambous.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Jucătorul cotat la 500.000 de euro l-a impresionat pe patronul FCSB-ului. Gigi Becali va plăti acum 100.000 de euro în contul moldovenilor, după care va achita încă 300.000 de euro.

Andrei Gheorghiţă, înainte să ajungă la FCSB: „Am iubit Rapidul”

Andrei Gheorghiţă a înscris 3 goluri şi a oferit 3 pase decisive în acest sezon. Cu două săptămâni în urmă, el anunţa că este fan al Rapidului.

Sunt de aici, stau în Giuleşti, am crescut pe acest stadion. Am iubit această echipă, îi susţin în continuare, dar joc pentru culorile mele și pentru echipa mea, e normal să dau tot„, a spus Andrei Gheorghiţă după înfrângerea suferită de Poli Iaşi cu Rapid, scor 1-2.

Fost atacant la Rapid şi Poli Iaşi, Daniel Pancu l-a descris pe Gheorghiţă.

Reclamă
Reclamă

E rapidist, e crescut în Giuleşti. E foarte interesant. E un jucător puternic, cu capacitate de efort, dar nu stăpâneşte finalizarea. Probabil a contat cel mai mult părerea patronului de la FCSB care tot vorbea de el în ultimele săptămâni. Nu cred că poate juca în locul lui Daniel Bîrligea„, a declarat Daniel Pancu la digisport.ro.

Gigi Becali a intervenit şi a anunţat că Pancu şi Şumudică ar fi vrut să îl îndrepte pe Andrei Gheorghiţă spre echipa din Giuleşti.

Cu totul plătesc 400.000 de euro. Acum 100.000 şi apoi încă 300.000 de euro din iarnă. Indiferent, dau 400.000. Acum trebuie să vedem, ei au o încurcătură cu băiatul că trebuie să îi dea 20%. Dar nu e o problemă. Băiatul nu semnează până nu primeşte. A fost de acord la un moment dat, după care s-a sucit. Că ar fi intervenit domnul Pancu, să-l ia Rapidul (n.r. a început să râdă Pancu). Ar fi intervenit Pancu cu Şumudică, să vină la Rapid.

Reclamă

Eu ştiu că impresarul ar fi prieten cu domnul Pancu… glumesc acum, că îi spun domnul. Suntem prieteni.

Cică ar fi spus Şumudică să vină la Rapid că face mare fotbalist din el. Pancu ar fi fost un fel de intermediar (Pancu: Vă rog frumos, opriţi-vă! Cine v-a spus asta, v-a minţit)„, a spus Gigi Becali pentru sursa citată anterior.

Andrei Gheorghiţă este din 2023 jucătorul lui Poli Iaşi. A ajuns atunci liber de contract de la FC Bihor.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va trece FCSB de Auda după 2-3 în tur?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:56 30 iul.

Verdictul lui Antonio Folha după ce CFR Cluj s-a calificat în turul 3 preliminar Conference League: „Merităm”

23:47 30 iul.

Întrebat de un posibil transfer şi de problemele financiare de la CFR, Korenica a dat acelaşi răspuns!

23:33 30 iul.

Primul transfer pregătit de Gigi Becali după ruşinea cu FK Auda: „Trebuie să întăresc echipa”

23:31 30 iul.

Cristiano Bergodi, apel către conducerea lui „U” Cluj după eliminarea din cupele europene: „Nu se poate așa”

23:20 30 iul.

Cu cine joacă CFR Cluj în turul 3 preliminar Conference League? Duel complicat pentru ardeleni

23:15 30 iul.

CFR Cluj – Alashkert 3-0. După eşecurile lui FCSB şi U, echipa lui Varga merge mai departe în Conference

1 „Să ne distrugi în halul ăsta?” Jucătorii făcuţi praf de Gigi Becali după eliminarea umilitoare din Europa! 2 OUT de la FCSB! Gigi Becali a decis să-l scoată din echipă după eliminarea ruşinoasă din Europa! 3 Marius Baciu şi-a „distrus” un jucător după eliminarea ruşinoasă din Europa: „Nici la juniori nu vezi aşa ceva” 4 Gigi Becali s-a ţinut de cuvânt! Surprizele din primul 11 ale FCSB-ului! Alegerea riscantă a roş-albaştrilor 5 Umilință totală! FCSB, eliminată rușinos din cupele europene după 3-7 la general cu FK Auda 6 Juan Bauza e hotărât să revină în Liga 1! Echipa cu care vrea să semneze: „Să sperăm”
Citește și