Dinamo a rezolvat un nou transfer! Jucătorul care ajunge sub comanda lui Zeljko Kopic

Alex Ioniță Publicat: 6 iulie 2025, 21:34

Comentarii
Dinamo a rezolvat un nou transfer! Jucătorul care ajunge sub comanda lui Zeljko Kopic

Profimedia

Dinamo a reușit un nou transfer în perioada de mercato. Oficialii echipei s-au înțeles cu un fundaș central care va ajunge în scurt timp sub comanda lui Zeljko Kopic.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Plecările lui Josue Homawoo și Răzvan Patriche (retras) au făcut ca oficialii lui Dinamo să caute noi soluții pentru poziția de fundaș central în mercato. Astfel, „câinii” l-au contactat pe Nikita Stoyanov.

Dinamo a rezolvat transferul lui Nikita Stoyanov

Potrivit informațiilor oferite de digisport.ro, „câinii” au ajuns la un acord cu Nikita Stoyanov. Acesta va ajunge în seara de duminică la București și va fi prezentat oficial în decursul zilei de luni.

În vârstă de 19 ani, Stoyanov impresionează prin înălțimea sa: 1,92m! Acesta era liber de contract după despărțirea de Maccabi Netanya. În tricoul acestei formații a adunat 21 de partide, în care a marcat un gol și a oferit o pasă decisivă.

În momentul de față, Nikita Stoyanov este cotat la suma de 350.000 de euro, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt. Fundașul este internațional de tineret, adunând selecții la reprezentativele U17, U18, U19 și U21 ale Israelului.

Reclamă
Reclamă

Dan Alexa, mesaj pentru Dinamo după 1-1 cu Tunari

Antrenorul lui CS Tunari, Dan Alexa, e de părere că Dinamo ar trebui să mai aducă 2-3 jucători în această campanie de transferuri.

CS Tunari, care, potrivit antrenorului Dan Alexa, are ca obiectiv în sezonul următor salvarea de la retrogradare în Liga a 2-a, a scos o remiză surprinzătoare cu Dinamo într-un meci amical. Pentru Dinamo a marcat Luca Bărbulescu, în minutul 72. CS Tunari a egalat în minutul 75, prin Pârcălabu.

“Entuziasmant pentru noi, am început pregătirea acum, dar am întâlnit o echipă cu foarte multă calitate.

Reclamă

E important pentru noi, orice rezultat, pentru imaginea noastră, suntem un club mic, încercăm să ne îndeplinim obiectivele.

Mai trebuie să se întărească cu 2-3 jucători, dar Dinamo a arătat pe parcursul ultimelor două sezoane că e o echipă de top, care joacă fotbal, care poate să bată pe oricine. Au jucători de calitate, nu e edificator acest meci amical. Cred că poate să se bată la primele 6, clar.

Mă bucur că au ieșit din insolvență, preisunea este mai mare, vor să joace cupe europene, asta trebuie să-i motiveze, să facă lumea să fie lângă echipă”, a declarat Dan Alexa după Dinamo – CS Tunari 1-1.

Dinamo debutează în noul sezon luni, 14 iulie, de la ora 21:30, într-un meci disputat în deplasare, la Miercurea-Ciuc, cu nou-promovata Csikszereda. Cele două echipe s-au mai întâlnit în barajul din sezonul 2023 – 2024. “Câinii” s-au impus cu scorul de 2-0 la general. În tur a fost 2-0 pentru Dinamo, Dennis Politic reuşind o “dublă”, iar în retur scorul a fost 0-0.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:28

Gigi Becali, ultimele informații despre viitorul antrenor: „Hotărarea e a mea” Deadline pentru Charalambous

20:14

Transfer de ultimă oră anunțat de Gigi Becali! Pe cine aduce la FCSB

19:40

Reacţia avocatului Anei Bărbosu în scandalul suspendării: “E acuzată!”

19:21

Alex Dobre, urmărit de două cluburi din străinătate la Dinamo – Rapid. Suma solicitată de giuleșteni

19:02

Un club din Premier League vrea să construiască primul stadion din lume dedicat fotbalului feminin

19:01

Continuă veștile proaste la Rapid! Titularul lui Costel Gâlcă nu va mai juca în acest sezon

1 Antrenorul care i-a spus “Da” lui Gigi Becali şi e gata să semneze cu FCSB: “E deja la Bucureşti” 2 Anunţul UEFA după ce s-a cerut retrogradarea clubului Inter 3 Gigi Becali, ultimele detalii despre noul antrenor de la FCSB: “El e norocosul” 4 Florin Tănase a numit antrenorul pe care îl vrea la FCSB: “A avut rezultate incredibile” 5 Răzvan Lucescu a făcut anunţul, după ce Mihai Stoica a spus că îl vrea la FCSB: “Am avut oameni puternici ca patroni” 6 Radu Drăguşin pleacă în Germania. Şi-a dat acordul pentru un transfer de 20 de milioane de euro!
Citește și