Dinamo are concurenţă! Oferta de 500.000 primită de FCSB pentru Alexandru Musi din Liga 1

Publicat: 8 mai 2025, 19:02

Comentarii
Dinamo are concurenţă! Oferta de 500.000 primită de FCSB pentru Alexandru Musi din Liga 1

Alexandru Musi, în timpul unui meci / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Alexandru Musi este pe picior de plecare de la FCSB, după ce patronul s-a declarat nemulţumit de prestaţiile internaţionalului român U20. Despre un posibil transfer la Dinamo s-a vorbit mult în ultima vreme, în condiţiile în care parte din tranzacţie ar urma să fie şi Dennis Politic.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cu toate acestea, “câini” au concurenţă în ceea ce priveşte transferul lui Alexandru Musi. Jucătorul celor de la FCSB mai este dorit de o echipă din Liga 1.

U Cluj oferă 500.000 de euro pentru transferul lui Alexandru Musi de la Dinamo

Potrivit golazo.ro, U Cluj a înaintat deja o ofertă pentru transferul lui Alexandru Musi şi le oferă celor de la FCSB suma de 500.000 de euro. Momentan, Gigi Becali nu a oferit vreun răspuns oficialilor “şepcilor roşii”.

Sursa menţionată mai sus susţine că patronul FCSB-ului nu se grăbeşte să ofere un răspuns, deoarece speră în continuare ca Alexandru Musi să fie parte din negocierile pentru transferul lui Dennis Politic la liderul din Liga 1.

În ciuda faptului că nu a jucat prea mult în ultima perioadă, Alexandru Musi prezintă interes pentru echipele din Liga 1, el îndeplinind regula U21. Musi este născut în 2004 şi va respecta criteriul de vârstă şi în următoarele două sezoane, fiind o opţiune foarte bună pentru echipele din Liga 1.

Reclamă
Reclamă

Cotat la 800.000 de euro pe transfermarkt.com, Alexandru Musi a evoluat în 31 de partide în toate competiţiile pentru FCSB. El a marcat trei goluri şi a oferit o pasă decisivă.

Mihai Stoica, anunț despre transferul lui Alexandru Musi la Dinamo

Oficialii lui Dinamo și-au recunoscut public interesul pentru transferul lui Alexandru Musi, în urmă cu câteva săptămâni. Mihai Stoica a anunțat, însă, că mijlocașul nu e dornic să plece la marea rivală a FCSB-ului.

MM a avut doar cuvinte de laudă la adresa mijlocașului de 20 de ani, amintind de golurile sale din acest sezon, marcate în momente extrem de importante pentru FCSB.

Reclamă

„Musi nu știu dacă vrea să meargă la Dinamo, sunt multe echipe interesate. A jucat puțin, dar a avut realizări importante, a dat gol cu Universitatea Cluj, tot la Cluj a deblocat meciul, cu pasă la Bîrligea.

A dat gol de mare fotbalist la Galați, a dat gol cu Dinamo și a securizat victoria, nu a fost slab deloc”, a declarat Mihai Stoica, conform primasport.ro.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

A fost avantajată Argentina de arbitraj în meciul cu Egipt?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:05

Probleme pentru Anglia înaintea duelului cu Norvegia. Trei jucători, OUT de la ultimul antrenament

22:41

Filipe Coelho nu se “îmbată cu apă rece” după debutul Craiovei în preliminariile UCL: “Multe lucruri de îmbunătățit”

22:22

“E mai bună Craiova decât anul trecut?” Răspunsul dat de Assad Al Hamlawi, după debutul cu “dublă” în Champions League

22:16

Gică Craioveanu, entuziasmat după victoria Craiovei! Pe cine a remarcat în special: “E la superlativ”

22:12

„Ajungeți în grupa de Champions League?” Răspunsul dat de Adrian Rus, după Vitebsk – Universitatea Craiova 1-4

22:10

“N-a fost un meci așa ușor”. Alex Cicâldău a surprins după ce Universitatea Craiova a “demolat-o” pe Vitebsk

1 Lovitura verii în Liga 1: Benfica a pus banii pe masă și e aproape de transfer! 2 „FIFA n-are pic de rușine!” Francezii, scandalizați după ce au văzut cine arbitrează meciul cu Maroc 3 Anunț bombă făcut de Marca: FBI investighează Federația de Fotbal din Argentina 4 Cutremur în Liga 1! Damjan Djokovic, anchetat pentru blaturi la pariuri. Alte două nume mari sunt pe listă 5 Gigi Becali, ultimele detalii despre campania de achiziţii de la FCSB: “Cică am mai făcut două transferuri” 6 “Ronaldo, nu vrem să te «omorâm», dar…”. Presa din Portugalia, reacție virulentă după eliminarea de la World Cup
Citește și