Dinamo e gata să plătească suma de 200.000 de euro pentru un jucător din Liga 1. Zeljko Kopic l-a pus pe lista de transferuri pe Guilherme Soares, fundaş central care în sezonul recent încheiat a evoluat la Poli Iaşi.
Dinamo a realizat deja două transferuri, pentru sezonul viitor. Cristi Mihai şi Luca Bărbulescu au ajuns sub comanda lui Zeljko Kopic.
Dinamo, gata să plătească 200.000 de euro pentru un jucător din Liga 1
Conform sportpesurse.ro, Dinamo a pus ochii pe Guilherme Soares. Fundaşul central brazilian de 24 de ani evoluează la formaţia din Copou din vara trecută.
Guilherme a semnat cu Poli Iaşi în vara lui 2024 după ce s-a despărţit de Braga B, echipă la care şi-a făcut de altfel şi o parte a junioratului.
“Câinii” au făcut prima ofertă oficială pentru transferul lui Guilherme. Oficialii lui Dinamo sunt dispuşi să plătească suma de 200.000 de euro în schimbul brazilianului.
Dinamo se luptă cu rivala Universitatea Craiova pentru transferul lui Guilherme Soares. Oltenii au oferit de asemenea suma de 200.000 pentru a obţine semnătura brazilianului.
Poli Iaşi nu a acceptat încă nicio ofertă pentru Guilherme Soares. Moldovenii vor să obţină jumătate de milion de euro în schimbul brazilianului de 24 de ani.
Luca Bărbulescu a semnat cu Dinamo
Dinamo a anunţat oficial transferul lui Luca Bărbulescu (18 ani). Bărbulescu s-a despărţit la începutul anului de Augsburg.

„Luca Bărbulescu a devenit Câine Roșu!
Noul atacant al clubului nostru și-a petrecut ultimii 4 ani de carieră la juniorii echipei de Bundesliga, FC Augsburg, evoluând la mai multe grupe din cadrul academiei clubului. Luca, în vârstă de 18 ani, a bifat minute și în naționala U17 a României, iar înțelegerea cu clubul se întinde pe o durată de 3 ani, până la 30.06.2028 cu opțiunea de prelungire pe încă un sezon.
Îi dorim cât mai multe realizări lui Luca în tricoul echipei noastre!”, a transmis Dinamo pe contul oficial de Facebook.
- Jucătorii de la FCSB, băgaţi în şedinţă chiar pe gazon, după remiza cu Csikszereda: “E ultima oară când se întâmplă”
- Elias Charalambous a reacționat, după 1-1 cu Csikszereda: „Să promitem mai puțin și să arătăm pe teren”
- “Nu mai ştiu cu cine să joc” Gigi Becali anunţă un transfer după Csikszereda – FCSB 1-1: “Asta ne trebuie”
- Gigi Becali și-a „mitraliat” echipa după 1-1 cu Csikszereda: „Jucătorii în care îmi puneam baza nu mai fac nimic”
- “Am pierdut un an!” Gigi Becali, la pământ după Csikszereda – FCSB 1-1: “Cum să mai ajungi în play-off?”