Dinamoviştii laudă lovitura dată de FCSB: “Vreau să îi felicit! Au făcut un transfer extraordinar”

Alex Masgras Publicat: 24 noiembrie 2024, 23:46

Comentarii
Dinamoviştii laudă lovitura dată de FCSB: Vreau să îi felicit! Au făcut un transfer extraordinar

Andrei Nicolescu / AS.ro

Dinamo a urcat pe loc de play-off în urma victoriei de pe terenul celor de la Petrolul Ploieşti, scor 1-0. Andrei Nicolescu, administratorul special al câinilor, şi-a început discursul de la finalul partidei de pe stadionul Ilie Oană felicitând prestaţia portarului gazdelor, Lukas Zima.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Portarul celor de la Petrolul Ploieşti a avut mai multe intervenţii şi a reuşit să menţină diferenţa de un singur gol pe durata partidei. Nicolescu nu s-a oprit însă la Zima, ci i-a felicitat şi pe cei de la FCSB, echipă la care portarul ceh va ajunge vara aceasta.

Andrei Nicolescu este de părere că FCSB a făcut un transfer foarte bun cu Lukas Zima

Andrei Nicolescu este convins că Dinamo ar fi putut să înscrie mai multe goluri în partida cu Petrolul Ploieşti dacă “lupii galbeni” nu aveau un portar atât de în formă:

“E o victorie foarte importantă pentru bătălia noastră pentru play-off. Vreau să felicit portarul echipei gazdă… de fapt, vreau să felicit FCSB-ul. Nu a început mercato dar cred că au făcut un transfer extraordinar. Dacă nu era în formă aşa bună, scorul era altul. Dacă în a doua repriză reuşeam să înscriem din acele multe ocazii pe care le-am avut, meciul era mult mai uşor.

E o victorie foarte importantă pentru bătălia noastră pentru play-off. Vreau să felicit portarul echipei gazdă… de fapt, vreau să felicit FCSB-ul. Nu a început mercato dar cred că au făcut un transfer extraordinar. Dacă nu era în formă aşa bună, scorul era altul. Dacă în a doua repriză reuşeam să înscriem din acele multe ocazii pe care le-am avut, meciul era mult mai uşor”, a declarat Andrei Nicolescu, la finalul meciului cu Petrolul Ploieşti.

Reclamă
Reclamă

Nicolescu nu l-a uitat nici pe Alexandru Roşca, portarul de 21 de ani al celor de la Dinamo care i-a luat locul lui Golubovic, după ce acesta s-a accidentat în meciul cu CFR Cluj:

“(n.r. Despre Roșca) Extraordinar copil, sunt mândru și mulțumit de ce am făcut în vară cu transferul lui, cred că va crește și va ajunge un mare fotbalist. Meciul s-a disputat în condiții de fair-play cred eu, nu vreau să comentez”, a mai spus Nicolescu.

Selmani şi Huja au fost la un pas să se ia la bătaie în Petrolul – Dinamo

Meciul dintre ocupantele locurilor 4 şi 6, poziţiile pe care cele două le-au ocupat înaintea partidei, nu a fost lipsit de incidente. La jumătatea primei reprize, spiritele s-au încins, după un duel între Selmani şi Huja.

Reclamă

A fost nevoie de şi de intervenţia jucătorilor celor două echipe, iar lucrurile au fost la un pas să degenereze. După ce lucrurile s-au calmat, Horaţiu Feşnic i-a avertizat pe cei doi pentru scandalul creat.

Cartonaşele galbene arătate de Horaţiu Feşnic au şi urmări. Atât Marina Huja, cât şi Astrit Selmani vor fi suspendaţi pentru meciul următor din cauza cumului de cartonaşe galbene.

Duelul cu Huja i-a făcut bine lui Selmani, care a reuşit să îşi treacă numele pe tabelă în minutul 31, atunci când a înscris din centrarea lui Milanov.

Derby-ul de pe Ilie Oană a fost încins şi în tribune, nu doar pe teren. Galeriile celor două echipe au făcut spectacol. Fanii lui Dinamo au aprins torţe, în timp ce fanii „lupilor galbeni” au afişat o scenografie. Ploieştenii au avut şi un derapaj la adresa fanilor dinamovişti după ce au afişat mai multe bannere.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul în La Liga în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:06 8 apr.

“I-am spus să lase dracului fotbalul”. Ladislau Boloni, mărturie despre ultima discuție cu Mircea Lucescu

23:59

Real Madrid, reacție după moartea lui Mircea Lucescu! Ce a publicat prestigiosul club din Spania

23:58

David Popovici a reacţionat după ce Mircea Lucescu a murit: “Un gol imens”

23:54

Real Madrid – Bayern 1-2 și Sporting – Arsenal 0-1. Două mari favorite pentru calificarea în semifinale

23:45

Bayern Munchen, “coșmarul” lui Real Madrid în starturile de repriză. Statistica deblocată după golul din sec. 20

23:30

Lumea fotbalului își ia rămas bun de la Mircea Lucescu! Mesajele postate după dispariția lui “Il Luce”

1 UPDATEMircea Lucescu a murit! Spitalul Universitar a confirmat decesul fostului selecționer 2 FotoCum a fost surprins Răzvan Lucescu la Spitalul Universitar, după moartea tatălui Mircea Lucescu 3 Averea colosală pe care Mircea Lucescu o lasă în urmă. „Il Luce” a murit la 80 de ani 4 Dramă în fotbalul românesc. S-a stins unul dintre acționarii din Liga 1 5 EXCLUSIV“Auăleu, auăleu!” Unul dintre “copiii de suflet” ai lui Mircea Lucescu, devastat de vestea morţii marelui antrenor 6 BREAKING NEWSMircea Lucescu a murit la 80 de ani! Doliu în fotbalul românesc și mondial
Citește și