Dorinel Munteanu şi-a criticat jucătorii după Oţelul – U Cluj 1-1: “Am luat un gol stupid! Nu pot trece peste!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 12 august 2023, 21:49

Comentarii
Dorinel Munteanu şi-a criticat jucătorii după Oţelul – U Cluj 1-1: Am luat un gol stupid! Nu pot trece peste!

Dorinel Munteanu, pe bancă / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Dorinel Munteanu şi-a criticat jucătorii după Oţelul – U Cluj 1-1. Antrenorul gălăţenilor e de părere că echipa sa a primit un gol stupid şi că nu poate acceptat aşa ceva.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Oţelul Galaţi a ratat şansa de a obţine prima victorie de la revenirea în Liga 1. Oţelul are 4 remize în primele 5 etape, dar Dorinel promite că va face o echipă puternică la Galaţi.

Dorinel Munteanu şi-a criticat jucătorii după Oţelul – U Cluj 1-1

Rezultatul nu ne avantajează, jocul m-a satisfăcut în mare parte. A fost același scenariu, am condus cu 1-0 și am luat un gol stupid, din penalty, dar dintr-o greșeală copilărească.

Nu pot să trec peste… Același scenariu ca la Sepsi, cu schimbările pe care le-am făcut, parțial m-au mulțumit. Trebuie să am o discuție cu jucătorii, deși am avut și săptămâna asta, pentru că pierdem puncte degeaba. Este păcat de efortul lor. Pot să-i felicit pentru efort, pentru determinare.

Universitatea Cluj nu ne-a pus nicio problemă, dar am făcut noi pasul înapoi și a venit acea greșeală. Nu sunt mulțumit, dar trebuie să mergem înainte și poate în curând va veni și victoria.

Reclamă
Reclamă

Am avut ocazii să marcăm, dar trebuia să menținem acel rezultat. Adversarul nu ne-a pus probleme și pe o deviere a ieșit penalty.

Îmi pare rău că nu le-am făcut cadou suporterilor cele trei puncte. Voi trage concluziile și vom face o echipă bună, competitivă”, a spus Dorinel Munteanu după Poli Iaşi – U Cluj 1-1, la digisport.ro.

Oțelul – U Cluj 1-1. Nistor a restabilit egalitatea de la 11 metri. Gălăţenii rămân fără victorie în Liga 1

Gălăţenii au încercat poarta lui Gorcea încă din startul partidei şi Bodişteanu a şutat puţin peste bara transversală în minutul 15. Clujenii au replicat prin şutul peste poartă al lui Daniel Popa, din minutul 37, iar în minutul 43 arbitrul Horia Mladinovici a consultat VAR-ul şi a anulat un gol frumos al gazdelor, înscris de Jardan, motivând că a fost fault la un contact între Jardan şi Ovidiu Bic.

Reclamă

Oţelul a reuşit să deschidă scorul în minutul 59, când nou intratul Răzvan Tănasă i-a pasat în careu lui Alexandru Pop şi acesta a înscris cu un şut plasat.

Răzvan Tănasă a trecut de două ori pe lângă gol, în minutele 82 şi 83, iar oaspeţii au primit penalti în minutul 87, la un fault comis în careu de portarul Relu Stoian, asupra lui Tescan. A executat Dan Nistor şi a egalat în minutul 90+1.

 

 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Sorana Cîrstea la Roma?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:40

Cristi Chivu şi-a sunat soţia, după ce a câştigat un nou trofeu cu Inter. Ce i-a spus, chiar de pe teren

10:23

Ce gafă a putut face Emil Boc, după ce U Cluj a fost învinsă dramatic de Univ. Craiova în finala Cupei României

10:14

De ce are Mercedes starturi atât de slabe?

10:01

Sorana Cîrstea – Coco Gauff LIVE TEXT (16:00). Românca, duel “de foc” în semifinalele de la Roma

9:32

Foto“M-a durut că au văzut fiicele mele”. Cristi Chivu, dezvăluire emoţionantă după ce a reuşit eventul cu Inter

9:29

Elina Svitolina a învins-o pe Elena Rybakina şi s-a calificat în semifinale la Roma

1 Nou antrenor în Liga 1. Mutarea va fi oficializată la final de sezon 2 VIDEOCristi Chivu, gest de mare modestie la ceremonia de decernare a trofeului! Ce a făcut antrenorul român 3 Robert Lewandowski a spus ”DA”! Atacantul Barcelonei va primi un salariu anual de 90 de milioane de euro 4 Decizia radicală luată de Sorana Cîrstea la Roma, chiar la miezul nopţii 5 FCSB ajunge la Comisia de Disciplină. Gigi Becali a numit antrenor preparatorul fizic de la echipă! 6 Luis Enrique s-a decis! Doi jucători, OUT de la PSG ca să-i facă loc unui atacant de vis
Citește și