Închide meniul

Două reveniri importante la FCSB. Anunţul lui Mihai Stoica: “La partida cu următoare vor fi în lot”

Publicat: 30 martie 2025, 20:16

Comentarii
Două reveniri importante la FCSB. Anunţul lui Mihai Stoica: La partida cu următoare vor fi în lot

Mihai Stoica, pe Arena Naţională / Profimedia Images

Mihai Stoica a anunţat două reveniri importante la FCSB, chiar înaintea derby-ului cu Dinamo. Mihai Lixandru şi Octavian Popescu vor fi în lot pentru meciul cu U Cluj, din etapa următoare de play-off.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dinamo şi FCSB se vor duela în etapa a doua de play-off. Partida de pe Arena Naţională va începe de la ora 20:30 şi va fi în format live text, pe AS.ro.

Două reveniri importante anunţate la FCSB, înaintea derby-ului cu Dinamo

Cu puţin timp înaintea partidei “de foc” cu Dinamo, Mihai Stoica a oferit declaraţii despre jucătorii accidentaţi de la FCSB. MM a recunoscut că roş-albaştrilor le va fi greu să câştige un nou titlu, dacă fotbaliştii importanţi nu se vor reface până la final.

Mihai Stoica a transmis astfel că Elias Charalambous se va putea baza pe Octavian Popescu şi pe Mihai Lixandru la meciul cu U Cluj. Există şanse ca şi Adrian Şut să fie recuperat la timp pentru meciul cu clujenii.

“Am spus acum vreo trei săptămâni că va fi foarte greu să nu câștigăm titlul dacă avem tot lotul valid. Din nefericire, jucătorii importanți lipsesc. Olaru și Dawa nu vor mai juca în sezonul ăsta. Adrian Șut, din păcate, nu va juca nici el azi. Sperăm să-l recuperăm până săptămâna viitoare. Florin Tănase, un alt jucător foarte important, lipsește.

Reclamă
Reclamă

Pantea, Lixandru, Octavian Popescu nu sunt nici ei în lot. Există șanse pentru Lixandru și Octavian Popescu la partida următoare, cu U Cluj”, a declarat Mihai Stoica, conform primasport.ro.

Surprize în echipa de start a FCSB-ului, pentru derby-ul cu Dinamo

Surprize în echipa de start a FCSB-ului, pentru derby-ul cu Dinamo. Adrian Şut nu a fost titularizat, după ce a acuzat probleme medicale în ziua partidei, în ciuda tratamentului primit de la „vraciul” Marijana.

În acest context, Juri Cisotti a fost coborât pe poziţia lui Adrian Şut. În locul italianului a fost titularizat Alexandru Băluţă.

Reclamă

Alături de Alexandru Băluţă, în linia de trei mijlocaşi din spatele vârfului au mai fost convocaţi Andrei Gheorghiţă şi David Miculescu. Miculescu îi ia astfel locul lui Florin Tănase, accidentat pentru meciul cu „câinii”.

Daniel Bîrligea s-a recuperat şi e titular în derby-ul cu marea rivală. Atacantul s-a tratat la „vraciul” Marijana, după ce s-a accidentat în cantonamentul naţionalei şi a ratat „dubla” cu Bosnia şi San Marino.

Echipele de start:

Dinamo: Roșca – Sivis, Mărginean, Homawoo, Opruț – Olsen, Gnahore, Cîrjan – Selmani, Perica, Politic
Rezerve: Golubovic, Stoian, Pașcalău, Milanov, Abdallah, Soare, Patriche, Rotund, A. Cristea, Rodriguez, C. Costin, A. Pop
Absenți: Boateng (accidentat)
Antrenor: Zeljko Kopic

FCSB: Târnovanu – Crețu, M.Popescu, Ngezana, Radunovic – Cisotti, Chiricheș – Miculescu, Băluță, Gheorghiță – Bîrligea
Rezerve: Zima, Udrea, Kiki, Ștefănescu, Edjouma, Toma, Cercel, Musi, Gele, Alhassan
Absenți: Tănase, Olaru, Dawa, Șut (accidentați), Oct. Popescu, Pantea (nerefăcuți)
Antrenor: Elias Charalambous

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:40
EXCLUSIV“Plecăm cu un gust amar” Denis Drăguş, dezamăgit după Cipru – România 2-2: “Credem până la final”. Mesaj pentru Lucescu
0:40
“Mereu e Mitriţă de vină” Fostul jucător al Universităţii Craiova a răbufnit după Cipru – România 2-2!
0:38
Ce șanse mai are România pentru calificarea la Campionatul Mondial. Culoar infernal chiar și la baraj
0:20
EXCLUSIVMircea Lucescu se gândeşte să părăsească naţionala după egalul cu Cipru: “Sunt foarte dezamăgit, nu mă aşteptam”
0:14
“Nu îmi explic!” Mircea Lucescu şi-a criticat jucătorii, după Cipru – România 2-2: “Le-au îngheţat picioarele”
0:13
EXCLUSIV“I s-a strigat ‘Demisia’ lui Lucescu. Ar trebui o schimbare?” Răspunsul lui Horaţiu Moldovan
1 Gigi Becali s-a răzgândit şi a luat o decizie surprinzătoare! Ce se întâmplă cu Vlad Chiricheş la FCSB 2 Impresarul lui Alin Fică a răbufnit, după transferul ratat la Rapid: “Nu pot s-o las aşa, se face tam-tam” 3 FotoDan Alexa şi Gabi Tamaş au uimit pe toată lumea de la Asia Express! Ce au făcut începând chiar din primul episod 4 Kosovo, fosta adversară a României din Liga Naţiunilor, a produs surpriza preliminariilor Campionatului Mondial! 5 Neluţu Varga s-a răzgândit în privinţa lui Leo Bolgado. Detalii din contractul noului jucător de la Rapid 6 Cipru – România 2-2. Tricolorii, rezultat ruşinos după ce au condus cu 2-0! Barajul rămâne şansa pentru Mondial
Citește și