Dumitru Dragomir știe unde s-a făcut diferența în Universitatea Craiova – FCSB 1-1! A criticat schimbările lui Gigi Becali

Viviana Moraru Publicat: 4 noiembrie 2024, 10:31

Comentarii
Dumitru Dragomir știe unde s-a făcut diferența în Universitatea Craiova – FCSB 1-1! A criticat schimbările lui Gigi Becali

Duel între Valentin Crețu și Alexandru Cicâldău, în Universitatea Craiova - FCSB/ Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Dumitru Dragomir a oferit declarații, după ce Universitatea Craiova a remizat cu FCSB, scor 1-1. Fostul șef de la LPF a criticat schimbările efectuate de campioni.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Universitatea Craiova a fost condusă, în inferioritate numerică, însă în cele din urmă FCSB a scăpat victoria. David Miculescu și Alexandru Cicâldău au marcat în remiza din Bănie.

Dumitru Dragomir, reacție după Universitatea Craiova – FCSB 1-1

Dumitru Dragomir nu s-a ferit de cuvinte și l-a criticat pe Gigi Becali. Acesta a numit schimbările de la FCSB ca fiind „idioate”. Fostul șef de la LPF nu înțelege de ce Valentin Crețu a fost schimbat, numindu-l pe fundașul campioanei ca fiind unul dintre cei mai importanți jucători de la FCSB.

În locul lui Valentin Crețu a fost trimis în teren Alexandru Pantea. Fundașul de 21 de ani a părăsit terenul accidentat, în minutul 87, lăsându-i pe campioni în inferioritate numerică, dat fiind faptul că schimbările erau epuizate.

Totodată, Dumitru Dragomir a oferit declarații și despre arbitrul partidei din Bănie. Acesta l-a lăudat pe Florin Andrei, deși derby-ul a fost unul încins, cu mai multe momente controversate.

Reclamă
Reclamă

Ambele echipe au avut dorința de a câștiga și, o să vă surprindă, să nu râdeți, arbitrajul de la acest meci a fost excelent. Diferența a fost făcută de schimbările idioate de la Steaua. Mă refer mai ales la schimbarea lui Crețu, pentru că de ani de zile este un jucător bun, printre cei mai buni de la FCSB”, a declarat Dumitru Dragomir, conform prosport.ro.

Gigi Becali şi-a recunoscut greşeala, după Universitatea Craiova – FCSB 1-1

Gigi Becali şi-a recunoscut greşeala, după ce Universitatea Craiova şi FCSB au remizat, scor 1-1, în derby-ul etapei a 15-a din Liga 1. Patronul campioanei a transmis că îşi asumă rezultatul obţinut de echipa sa în Bănie.

Becali a regretat faptul că l-a schimbat pe Valentin Creţu şi l-a trimis în teren pe Alexandru Pantea, la pauză. Fundaşul de 21 de ani a părăsit terenul accidentat, în minutul 87.

Reclamă

Greşeala a fost schimbarea lui Creţu cu Pantea. Da, nu trebuia scos Creţu, dar n-aveam U21. La pauză se punea problema doar de scor. Am făcut o schimbare greşită, cu Pantea şi Creţu, mă simt vinovat, acolo s-a schimbat toată treaba.

Nu contează asta, dar nici Băluţă nu a fost, nici David Miculescu. Bîrligea nu a fost, au avut emoţii, teamă. Noi trebuia să avem posesia, în a doua repriză, cu om în plus, să nu ai posesia”, a declarat Gigi Becali, conform gsp.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:44

The Countdown Concert e live în AntenaPLAY (04:00). Show-uri spectaculoase înainte de startul Campionatului Mondial

0:33

Mexic – Africa de Sud LIVE VIDEO (22:00, Antena 1 și AntenaPLAY). Start pe Azteca la Campionatul Mondial

0:19

Azi începe Campionatul Mondial 2026, exclusiv în Universul Antena. Toate detaliile în timp real, programul complet, loturile

0:10

Ceremonia de Deschidere a Cupei Mondiale 2026 (20:30, Antena 1 şi AntenaPLAY). Shakira dă startul petrecerii în Mexico City

0:02

Radu Drăguşin ştie cine va câştiga Cupa Mondială! Alegere surprinzătoare în privinţa jucătorului ce va impresiona

0:01

FotoCele 16 stadioane pe care se vor disputa meciurile de la Campionatul Mondial

1 Primele întăriri pentru Nuno Campos la Dinamo! Jucătorul e aşteptat la reunire 2 „Cel mai valoros”. Gigi Becali a dat lovitura: noul jucător de la FCSB, așteptat să facă diferența 3 Răzvan Lucescu, negocieri avansate pentru a deveni înlocuitorul lui Roberto Mancini. Echipa care-l vrea pe bancă 4 FCSB, gata de noi mutări. Dezvăluirea momentului făcută de omul care se ocupă de transferuri 5 S-a aflat numele echipei care vrea să-l transfere pe Darius Olaru. Nu e din Olanda, cum a anunțat Gigi Becali 6 Lovitura momentului în Liga 1: jucătorul de la Cupa Mondială semnează cu o echipă de tradiţie!
Citește și