Dumitru Dragomir a dat verdictul înaintea noului sezon din Liga 1. Fostul preşedinte al Ligii Profesioniste de Fotbal este convins că FCSB a dat cea mai mare lovitură pe piaţa transferurilor.
Dragomir susţine că aducerea lui Marius Ştefănescu la campioana României este transferul verii în fotbalul românesc.
„E transferul verii” Dumitru Dragomir a dat verdictul înaintea noului sezon din Liga 1: „E la nivelul lui Florinel Coman”
Mai mult, fostul şef de la LPF este de părere că jucătorul adus vara aceasta de la Sepsi Sf. Gheorghe este la nivelul lui Florinel Coman, jucător care a ajuns deja în Qatar, acolo unde urmează să semneze cu Al-Gharafa:
„Convingerea mea este că Ștefănescu este acum la nivelul lui Florinel Coman. Este un jucător de mare perspectivă. Este transferul verii”, a declarat Dumitru Dragomir, la fanatik.ro.
Marius Ştefănescu a debutat cu dreptul în tricoul celor de la FCSB. Fostul jucător de la Sepsi a înscris în victoria campioanei din Supercupa României, în faţa celor de la Corvinul Hunedoara.
Gigi Becali i-a stabilit preţul lui Marius Ştefănescu
Gigi Becali a avut prima reacţie după ce FCSB a câştigat Supercupa României şi i-a stabilit preţul lui Marius Ştefănescu. Patronul roş-albaştrilor este fascinat de ceea ce a reuşit jucătorul adus cu 1.3 milioane de euro de la Sepsi.
Latifundiarul din Pipera se aşteaptă ca Marius Ştefănescu să înscrie mai multe goluri decât Florinel Coman. Anunţă că va încasa de două ori mai mulţi bani pe Ştefănescu decât pe „Mbappe”.
„El nu va pleca sub 10 milioane, nu se va mişca de la noi. El l-a depăşit pe Coman acum. Coman driblează mai mult şi dă la poartă. Ştefănescu dă gol, nu trage la poartă. Rar sunt marii jucători care fac asta. Rafinamentul ăsta la gol nici la marii jucători nu vezi. Nu am avut jucător ca el. M-a încântat„, a declarat Gigi Becali la fanatik.ro.
