Elias Charalambous, după FCSB – Dinamo 2-1: “Coman este cel mai bun jucător din România. A marcat un gol european”

Dan Roșu Publicat: 23 iulie 2023, 0:23

Comentarii
Elias Charalambous, după FCSB – Dinamo 2-1: Coman este cel mai bun jucător din România. A marcat un gol european

Elias Charalambous, în timpul unui meci / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Elias Charalambous a vorbit după FCSB – Dinamo 2-1. Antrenorul FCSB susţine că Florinel Coman este cel mai bun jucător din Liga 1, având două reuşite în primele două meciuri.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Coman este şi în acest an probabil cel mai bun jucător din România. A marcat un gol european. Suntem fericiţi că avem un jucător în lot”, a spus Charalambous, după meci.

Elias Charalambous, după FCSB – Dinamo 2-1

FCSB a pornit ca din tun noul sezon, având şase puncte din meciurile cu FC U Craiova 1948 (3-1) şi Dinamo (2-1).

“Supărat? De ce crezi că am fost supărat? Eram fericit. Am câştigat. Suntem fericiţi că am câştigat primele două meciuri. E important pentrru băieţi să incepem bine campionatul. Am început bine prima repriză, puteam să marcăm mai mult înainte să primim gol.

Trebuia să avem posesie mai bună. Dar e derby, aveau şi ei jocul lor. Trebuie să ţinem mingea mai mult, asta trebuie să învăţăm. Târnovanu e un portar mare, greşelile apar în fotbal. Ne-a ajutat anul trecut în meciul cu Craiova. Le mulţumesc fanilor care au fost lângă noi.

Reclamă
Reclamă

Să fiu sincer, am auzit zvonuri (n.r. – despre transferul lui Andrea Compagno), nu ştiu despre ceva oficial. Deci sunt doar zvonuri. Dacă nu ar fi dezamăgit că nu joacă, ar însemna că nu îi pasă. Mă bucur când un jucător este dezamăgit”, a mai spus Charalambous, citat de digisport.ro. 

Marcel Ciolacu, după FCSB – Dinamo 2-1

Marcel Ciolacu a avut declaraţii incendiare după FCSB – Dinamo 2-1. Prim-ministrul României a vorbit despre refuzul CSA Steaua de a lăsa FCSB pe noul Stadion Steaua şi a avut un mesaj clar pentru oamenii din clubul Armatei: aştept raportul Corpului de Control.

„A fost foarte frumos. Mă bucur mult că Dinamo e din nou în Liga 1, revenim la tradiţie. M-am uitat şi în tribune să văd terorismul şi nu l-am văzut. Şi nu am văzut nici huligani. A fost un meci frumos.

Reclamă

Nu sunt specialist în clauze. Aştept raportul Corpului de Control. Rămân la părerea că stadioanele sunt pentru echipe de fotbal. Sunt ferm convins că FCSB va juca şi în Ghencea. Nu este un moft. Nu am discuţii, l-am văzut de două ori în viaţă pe Gigi Becali, foarte scurt.

Nu se poate să avem echipe de această talie şi anumiţi funcţionari să confunde bunurile statului şi să le gestioneze după bunul plac. Acest lucru nu îl permit”, a spus Marcel Ciolacu, prim-ministrul României.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Lionel Messi e primul jucător care înscrie în 7 meciuri consecutive la Mondiale. Va marca şi cu Capul Verde?
Loading ... Loading ...
Citește și:
12:04

I-au acuzat echipa de aranjament la Mondial şi a ieşit la atac: “Nu am mai văzut asta în ultimii 40 de ani”

11:54

Universitatea Craiova a mai dat o lovitură! Internaționalul din Capul Verde semnează cu echipa lui Filipe Coelho

11:45

VIDEOFanii algerieni au urlat de bucurie la golul primit de echipa lor în finalul nebun de meci cu Austria, de la Campionatul Mondial

11:19

Dinamo l-a prezentat pe concurentul lui Raul Opruț! Vine de la U Cluj și este eligibil pentru regula U21

10:59

Florin Tănase, dezvăluiri despre cum au mers negocierile cu Gigi Becali. Declarație de dragoste pentru fanii FCSB

10:41

Adevăratul motiv pentru care Lionel Messi a fost rezervă în meciul cu Iordania! Ce a spus selecționerul Argentinei

1 Cum arată 16-imile Campionatului Mondial 2026! Iran, marea pierzătoare din faza grupelor 2 Surpriză pentru Mihai Stoica şi Gigi Becali. Jucătorul a ajuns în cantonament! 3 Revoltă uriaşă în Franţa, după victoria la scor cu Norvegia. Ce i-a deranjat pe francezi: “Dezgustător” 4 EXCLUSIVDinamo, transferuri pe modelul U Cluj? Fotbalistul aflat pe lista “câinilor” 5 Un nou transfer pentru FCSB! Gigi Becali a confirmat negocierile: “I-am spus lui MM” 6 Denis Alibec a semnat. Rămâne tot în Liga 1!
Citește și