Închide meniul

Ermal Krasniqi, anunţ războinic după ce a semnat cu Rapid: “Îmi doresc să câştigăm titlul! Abia aştept să joc în Giuleşti”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 29 decembrie 2023, 15:05

Ermal Krasniqi, anunţ războinic după ce a semnat cu Rapid: Îmi doresc să câştigăm titlul! Abia aştept să joc în Giuleşti

Facebook Rapid

Ermal Krasniqi a făcut un anunţ războinic după ce a semnat cu Rapid. Jucătorul din Kosovo a spus că a venit să se lupte pentru titlu în Giuleşti. Krasniqi a vorbit la superlativ şi despre fanii Rapidului, despre care a spus că susţin necondiţionat echipa.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dan Şucu a plătit nu mai puţin de un milion de euro în schimbul lui Ermal Krasniqi. Mijlocaşul va fi al treilea kosovar din lotul lui Cristiano Bergodi, după Albion Rrahmani şi Florent Hasani.

Ermal Krasniqi, anunţ războinic după ce a semnat cu Rapid

”Da! Sunt foarte fericit să fiu aici, să fac parte din această echipă. Am ales să vin la Rapid, pentru că îmi place stilul de joc de aici, dar și pentru atmosfera incredibilă. Abia aștept să joc pe acest stadion!

De fiecare dată când am jucat aici pe Giulești m-am simțit foarte bine și mi-a plăcut foarte mult atmosfera. Abia aștept să joc în fața suporterilor, cu ajutorul lor sunt sigur că vom da tot ce avem mai bun. Știu că susțin echipa necondiționat, aici este multă presiune. Sunt fericit pentru acest lucru, trebuie să fim foarte concentrați. Salutare rapidiști, sunt foarte bucuros că sunt aici și vă promit că voi da 100% la fiecare antrenament și meci. Îmi doresc ca împreună să câștigăm titlul”“, a spus Ermal Krasniqi pentru pagina oficială de Facebook a Rapidului.

Krasniqi a vorbit şi despre faptul că Rapid va fi coleg cu doi jucători din Kosovo: Florent Hasani şi Albion Rrahmani.

Reclamă
Reclamă

”E adevărat, cu Albion am jucat împreună în Kosovo, la FK Balkani, și sunt foarte fericit pentru că și Floren Hasani face pare acum din echipă. Vom face tot posibilul să dăm tot ce avem mai bun, să ne atingem obiectivele. Doi dintre noi suntem deja la echipa națională, sper ca și Florent să fie convocat. Îi mai cunosc pe Braun, Petrila, pentru că am jucat împreună la CFR Cluj timp de 6 luni. M-am înțeles bine cu ei, abia ateștp să-i cunosc și pe ceilalți jucători”, a mai spus Krasniqi.

Motivul pentru care Rapid a plătit 1 milion de euro pentru transferul lui Ermal Krasniqi

Motivul pentru care Rapid a plătit 1 milion de euro pentru transferul lui Ermal Krasniqi. Victor Angelescu, acționarul minoritar al formației din Giulești a venit cu o explicație uluitoare.

Acționarul minoritar de la Rapid a menționat că, în opinia sa, Krasniqi își merită banii, chiar dacă nu a impresionat sub comanda lui Andrea Mandorlini, în acest sezon. Victor Angelescu și-a argumentat opinia și a menționat faptul că jucătorul din Kosovo, cotat de Transfermarkt la 1,2 milioane de euro, poate juca pe orice poziție din bandă.

Reclamă

„Cu Krasniqi e închis, suntem înțeleși cu toții, urmează să semnăm. Probabil mâine se va întâmpla. Nu am semnat că au fost zilele libere, am stat de Crăciun cu familiile. Suntem înțeleși cu CFR, nu e prima dată când transferăm de la ei. Suma este acolo (n.r. la un milion de euro).

Dacă stăm să ne uităm la acest sezon, nu are cifre impresionante, doar că CFR a schimbat sistemul și Krasniqi are o valoare mult mai mare decât ce a arătat în sistemul respectiv.

Poate fi o sumă mare, dacă ne uităm acum, dar dacă ne uităm la ce poți să iei pe Krasniqi când era în formă, e o sumă mică. Krasniqi poate juca oriunde în bandă. Va juca ori bandă stângă, ori bandă dreaptă”, a spus oficialul, potrivit digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
12:52

Petrolul, primul transfer din mandatul lui Liviu Ciobotariu! Ce salariu va încasa jucătorul

12:44

IFAB a schimbat regula executării penalty-urilor! Modificarea se aplică începând cu meciul Germania – Portugalia

12:22

Neluţu Varga a câştigat duelul cu Gigi Becali! Karlo Muhar se va întoarce la CFR Cluj

11:47

Manchester City l-a găsit pe înlocuitorul lui De Bruyne! 70 de milioane de euro pentru AC Milan

11:30

Carlo Ancelotti a readus speranţa la naţionala Braziliei: “Şi-a demonstrat inteligenţa”

10:59

Carlos Alcaraz a făcut publicul să râdă după ce a defilat în sferturi la Roland Garros: “Scuze pentru asta”

1 UPDATEOFICIAL Liviu Ciobotariu e noul antrenor al Petrolului 2 Dinamo forţează transferul unui jucător din Liga 1. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic a fost şi pe lista FCSB-ului 3 Gigi Becali, ultimele detalii despre transferul lui Dennis Politic la FCSB: “Asta e oferta finală” 4 Alexandru Musi s-a înţeles cu Dinamo. Dennis Politic, tot mai aproape de transferul la FCSB 5 Gigi Becali a reacționat după ce a auzit că Dan Șucu ar vrea un jucător de la FCSB 6 Karlo Muhar i-a dat răspunsul lui Gigi Becali în privinţa transferului la FCSB!
Citește și