Eugen Neagoe, dezamăgit după Universitatea Craiova – Universitatea Cluj 1-0: „Toată echipa a greşit la acea fază!” Ce a spus despre Chipciu

Publicat: 5 noiembrie 2022, 23:41

Eugen Neagoe, dezamăgit după Universitatea Craiova – Universitatea Cluj 1-0. Antrenorul „şepcilor roşii” a spus că a fost o greşeală colectivă la faza golului marcat de Alexandru Creţu.

Eugen Neagoe, în timpul unui meci pentru U Cluj

Prima reacţie din tabără lui U Cluj, după ce Eugen Neagoe s-ar fi înţeles cu Universitatea Craiova

Eugen Neagoe, în timpul unui meci pentru U Cluj/ Profimedia

Eugen Neagoe s-a referit şi la eliminarea din prelungiri a lui Alexandru Chipciu. Antrenorul Universităţii Cluj a spus că aceasta nu a fost una planificată pentru a lipsi la meciul din Cupă şi că va avea o discuţie cu jucătorul.

Eugen Neagoe, dezamăgit după Universitatea Craiova – Universitatea Cluj 1-0

„Concluziile la final sunt că nu am făcut un joc foarte bun şi am pierdut. Am făcut o greşeală, sunt dezamăgit că am luat gol la acea fază. A fost o fază simplă. Toată echipa a greşit la acea fază, nu numai un jucător. Am făcut o primă repriză modestă, nu a fost ceea ce ne-am dorit. Am avut o ocazie a lui Filip, dar şi la Bic. Oricum, puţin faţă de aşteptări. Am încercat să echilibrăm jocul în a doua repriză, dar nu am reuşit.

Le-am cerut să jucăm foarte avansat, să facem pressing. Am fost forţat de adversari să facem lucrul acesta.

Nu ştiu de ce Chipciu a luat acel galben, o să discut cu el. Nu am planificat nimic, dacă asta vreţi să mă întrebaţi. Toate jocurile sunt dificile, aţi văzut şi ce scoruri sunt. Argeşul are în componenţă jucători valoroşi. Probabil că vor arăta altfel la Cupă, la Cluj”, a spus Eugen Neagoe după Universitatea Craiova – Universitatea Cluj 1-0.

Universitatea Craiova – U Cluj 1-0. A patra victorie consecutivă pentru olteni!

Universitatea Craiova a învins-o pe Universitatea Cluj cu scorul de 1-0 (0-0), sâmbătă seara, într-un meci din etapa a 17-a a Ligii 1.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Alexandru Creţu (60). Craiovenii au ratat un penalty în prima repriză, şutul lui Bogdan Mitrea fiind apărat de Plamen Iliev. Lovitura de pedeapsă a fost acordată după un fault al lui Marius Briceag la Ştefan Baiaram.

Clujenii au terminat meciul în zece oameni, după ce Alex Chipciu a primit al doilea cartonaş galben în final (90+4). ”U” Cluj venea după o victorie cu FCSB (2-1).

În tur scorul a fost egal, 1-1. Universitatea Craiova a reuşit a patra sa victorie consecutivă, toate la limită, ultimele două fără gol primit.

18:00 Mihai Costea nu exclude varianta unei reveniri în Liga 1: „O iau pas cu pas!” Ce spune despre Florin Costea 17:35 Atanas nu vrea să fie antrenat de tatăl său, Eugen Trică: „Vă zic sincer!”. Răspunsul surprinzător 17:23 Daniel Oprița, declarație fabuloasă despre Gabi Tamaș: „Dacă vrea să joace până la 50 de ani, se duce și la liga a 3-a!” 17:22 LIVE BLOG | Ianis Hagi, pregătit pentru un nou meci la Rangers! Ionuţ Radu, posibil titular în Monaco – Auxerre! Meciurile tari ale zilei, AICI 17:06 VideoCamelia Bălţoi îţi prezintă AntenaSport Update! Acestea sunt cele mai tari ştiri ale zilei de 1 februarie 17:03 Gigi Becali le trage un semnal de alarmă celor de la Dinamo: „Vai de capul lor! Zăvăleanu și Badea au interese!” 17:00 Mihai Costea n-a stat deloc pe gânduri: „Steaua adevărată e cea a lui Gigi Becali! Ar trebui lăsată să joace în Ghencea” 16:59 VIDEOFlorin Tănase, dublă de vis la Al-Jazira! Fostul căpitan de la FCSB a deschis scorul după doar 20 de secunde 16:30 Ce hotărâre a luat Comisia de Disciplină în scandalul de xenofobie de la Sepsi – FC U Craiova! 16:28 Rareş Ilie, prezentat oficial la Maccabi Tel-Aviv! Primele declaraţii ale mijlocaşului: „Aştept să concurez pentru postul de titular!”
Jucătorii de la Universitatea Craiova, în timpul unei partide
Liga 1 • 19:38
Veste importantă pentru Universitatea Craiova! Memoriile depuse de Hanca și Vînă au fost respinse
Mihai Rotaru reacționează după ce Victor Pițurcă a fost reținut de DNA
Fotbal intern • 30 ian., 18:28
Mihai Rotaru intervine după ce Victor Pițurcă a fost reținut de DNA: „Am discutat cu unul dintre avocații implicați”
Vești proaste pentru Farul! Denis Alibec și Dragoș Nedelcu au luat galben în 30 de minute cu FCSB și ratează meciul cu Universitatea Craiova
Liga 1 • 29 ian., 19:51