Închide meniul

Fabrizio Romano anunţă transferul lui Florinel Coman! Mutare “la pachet” cu “eroul” lui Real Madrid

Viviana Moraru Publicat: 25 iunie 2024, 16:24

Comentarii
Fabrizio Romano anunţă transferul lui Florinel Coman! Mutare la pachet cu eroul lui Real Madrid

Florinel Coman, în timpul unui meci / Profimedia Images

Fabrizio Romano anunţă transferul lui Florinel Coman, în Qatar. Cunoscutul jurnalist notează faptul că internaţionalul român e gata să semneze cu Al Gharafa.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Florinel Coman va fi transferat “la pachet” cu “eroul” lui Real Madrid, din sezonul precedent. Joselu va semna şi el cu Al Gharafa.

Fabrizio Romano anunţă transferul lui Florinel Coman

Oficialii lui Al Gharafa au plătit clauza de cinci milioane de euro a lui Florinel Coman, pentru a-l transfera de la FCSB. Fabrizio Romano mai notează faptul că “Mbappe de România” va efectua curând şi vizita medicală, urmând ca ulterior să semneze contractul cu noua sa echipă.

“Al Gharafa va finaliza transferul lui Joselu în această săptămână şi după îl va transfera pe Florinel Coman, de la Steaua.

Cinci milioane de euro clauză, contractul va fi semnat în următoarele zile, după vizita medicală”, notează Fabrizio Romano, pe conturile oficiale de socializare.

Reclamă
Reclamă

Florinel Coman a câştigat titlul cu FCSB, în sezonul precedent, fiind golgheterul campionatului. Internaţionalul român participă în prezent la EURO 2024, alături de România. Acesta a fost titular în primul meci din grupă, victoria cu Ucraina, scor 3-0.

Florinel Coman se va despărţi astfel de FCSB, după şapte sezoane. Acesta a fost transferat de roş-albaştri în vara lui 2017, de la Viitorul, în schimbul sumei de trei milioane de euro.

Florinel Coman va fi coleg cu „eroul” lui Real Madrid, în Qatar

Florinel Coman va fi coleg cu „eroul” lui Real Madrid, la viitoarea sa echipă din Qatar. Joselu se va transfera la Al Gharafa, formaţia care a achitat clauza de cinci milioane de euro a lui „Mbappe”.

Reclamă

Fabrizio Romano a anunţat că Al Gharafa va ma da o lovitură pe piaţa transferurilor, în această vară. Joselu s-a înţeles cu formaţia din Qatar şi urmează să semneze noul contract.

Carlo Ancelotti s-a opus plecării atacantului de la Real Madrid, însă acesta şi-a dorit să se transfere în Qatar, la echipa care s-a clasat pe locul trei, în sezonul trecut.

Joselu a fost „eroul” lui Real Madrid, în returul semifinalei cu Bayern, din Liga Campionilor. Trimis în teren în minutul 81, la scorul de 1-0 pentru germani, atacantul a reuşit o „dublă” de senzaţie şi i-a calificat pe „galactici” în finala Ligii Campionilor.

Ajuns la 34 de ani, Joselu o va părăsi pe Real Madrid, după un singur sezon petrecut pe Santiago Bernabeu. În cele 49 de meciuri bifate în toate competiţiile, atacantul spaniol a reuşit să marcheze 17 goluri şi să ofere trei pase decisive.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ar fi bine pentru Radu Drăguşin să plece de la Tottenham?
Loading ... Loading ...
Citește și:
15:02
Zeljko Kopic, fanul lui Dinamo Zagreb în meciul cu FCSB: “Nu am nimic împotriva lor, dar aşa e normal”
14:57
Gigi Becali, apel disperat: “Bă, dar distrugeți, mă, tată, fotbalul. Terminați cu prostia!”
14:48
VideoLuka Doncic, un nou triple-double! Victorie pentru Los Angeles Lakers pe terenul lui Denver Nuggets
14:32
Ce se întâmplă cu Ciprian Deac la CFR Cluj. Anunţul lui Iuliu Mureşan: “E supărat, dar e decizia lui Pancu”
14:29
VIDEOMontreal Canadiens, victorie dramatică în faţa lui Minnesota Wild. Cole Caufield, eroul canadienilor
14:09
Gabriela Ruse, în faţa performanţei carierei: “Îmi voi lăsa inima și sufletul acolo, pe teren”
1 Gata, Nicolae Stanciu a semnat. Clubul cu care a bătut palma 2 Transferul pentru care Gigi Becali luptă cu echipe din Olanda, Belgia, Spania şi Italia 3 FotoImagini rare cu părţinţii si sora lui Radu Drăguşin. Ce mesaj au avut la cununia civilă: “Să aibă o familie frumoasă” 4 Compania din România care plăteşte impozit 41 de milioane de euro pe an! E deţinută de un patron din Liga 1 5 Ce se întâmplă cu jucătorul care a semnat din greșeală în Liga 1? Răsturnare de situație 6 Patronul unui club de tradiţie din România anunţă falimentul: “Nu am bani! Se va închide”
Citește și