Închide meniul

Fază controversată în Hermannstadt – FCSB. Golul lui Balaure a fost anulat după intervenţia VAR

Publicat: 25 august 2024, 22:41

Comentarii
Fază controversată în Hermannstadt – FCSB. Golul lui Balaure a fost anulat după intervenţia VAR

Captură PrimaSport

Fază controversată în Hermannstadt – FCSB. Golul lui Balaure a fost anulat după intervenţia VAR. Cu câteva minute înainte, Balaure a fost la un pas de eurogol, direct din corner.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Balaure l-a învins pe Târnovanu, cu un șut din interiorul careului. Reușita a fost însă anulată de oficialii din camera VAR.

Fază controversată în Hermannstadt – FCSB. Golul lui Balaure a fost anulat după intervenţia VAR

Hermannstadt a deschis scorul în minutul 11, însă reuşita a fost anulată de intervenţia VAR, acolo unde în cameră se află Horaţiu Feşnic. Viorel Flueran a decis să anuleze golul pentru că poziţia lui Chiţu se afla în poziţie de affside în momentul în care a primit pasa. Cu două minute înainte, Balaure a fost la un pas să dea gol direct din corner.

Jucătorii făcuți praf de Gigi Becali sunt titulari în Hermannstadt – FCSB

Jucătorii făcuți praf de Gigi Becali sunt titulari în Hermannstadt – FCSB! Patronul campioanei a luat o decizie surprinzătoare, înainte de partida cu sibienii lui Măldărășanu. După manșa tur a „dublei” cu LASK Linz, Gigi Becali l-a făcut praf pe Alexandru Băluță, dat fiind faptul că acesta nu a avut o prestație pe placul patronului, în meciul din Austria.

Totodată, Marius Ștefănescu a fost luat la țintă de Becali, din cauza evoluțiilor sale, chiar dacă a menționat și că nu regretă transferul acestuia. Nu în ultimul rând, Gigi Becali l-a desființat și pe Lixandru, din cauza unei declarații pe care acesta a făcut-o, înainte de meciul retur cu Sparta Praga, din preliminariile Champions League.

Reclamă
Reclamă

Totuși, patronul de la FCSB a decis ca acești jucători să fie titulari în partida cu Hermannstadt. Iată echipa de start a campioanei, pentru duelul de la Sibiu:

FCSB: Târnovanu – Pantea, Ngezana, Dawa, Panțîru – Lixandru, Edjouma – Ștefănescu, Băluță, D. Popa – F. Tănase
Rezerve: A. Vlad, Udrea, V. Crețu, O. Popescu, Miculescu, Kiki, Chiricheș, Pandele, Radunovic, Alhassan
Absenți: Olaru (suspendat)
Antrenor: Elias Charalambous

 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:45
LIVE TEXTInter – Fiorentina 0-0. Cristi Chivu țintește o nouă victorie în Serie A
21:29
LIVE TEXTGloria Bistrița – FCSB 0-1. Denis Alibec, primul gol din acest sezon, după un penalty controversat
21:03
Patronul Aurelian Ghișa a intrat pe teren cu Universitatea Craiova: “Am încercat să ajut echipa cât am putut”
20:57
Mirel Rădoi, iritat când a fost întrebat despre viitorul la Universitatea Craiova: “Nu sunt obligat să clarific”
20:39
Titular în premieră în acest sezon! Surpriza din echipa de start a lui Elias Charalambous la Bistrița
20:33
Românul Alexi Pitu, dublă pentru Vejle BK
1 Florin Talpan, discurs devastator înainte de CS Dinamo – FC Dinamo: „O clonă, la fel ca FCSB. Suporterii sunt mințiți” 2 EXCLUSIVMarian Drăgulescu s-a pronunțat în scandalul de hărțuire din gimnastică: “Sunt două «bărcuțe», trei” 3 UPDATEDecizia luată de Mirel Rădoi, după ședință de la Universitatea Craiova. Ce s-a întâmplat la antrenament 4 Juri Cisotti a primit verdictul. Cât stă pe bară mijlocașul lui FCSB accidentat în meciul cu UTA 5 Surpriza pregătită de FCSB pentru meciul din Cupă cu Bistriţa. Titular în premieră la campioană 6 EXCLUSIVRăzboi total în gimnastică, după decizia luată de FRG. Replica dată de Carmencita Constantin: „Tot eu voi fi de vină”
Citește și