FC Argeş vrea să transfere de la FCSB chiar înaintea meciului direct. Jean Vlădoiu, preşedintele “vulturilor”, a dezvăluit că îşi doreşte ca Alexandru Pantea să ajungă la Piteşti în această iarnă.
În actualul sezon, Pantea a bifat doar 5 meciuri. Pe postul său, cel de fundaş dreapta, Nicolae Dică se mai poate baza pe jucători cu mai multă experiență: Radu Boboc, Denis Haruț, Ovidiu Popescu, Valentin Crețu și Florin Achim.
FC Argeş vrea să transfere de la FCSB chiar înaintea meciului direct
„Apărarea e punctul lor nevralgic. De la mijloc în sus sunt foarte puternici și au jucători care pot face diferența. E singurul lor punct slab. Dacă vom reuși să ducem mingea către mijlocul lor vom avea o șansă, pentru că ei vor dori să marcheze repede și vor veni în presing.
Lipsesc Dawa și Radunovic, dar mie Pantea îmi place foarte mult! Oh, foarte mult! E un jucător tânăr, de perspectivă și e foarte valoros. Îmi place foarte mult acest copil! Nu cred că va fi o diferență foarte mare că nu e Radunovic. Mi l-aș dori din iarnă să joace meci de meci la noi! Merită să joace mai mult și acolo e greu…”, a declarat Jean Vlădoiu, potrivit fanatik.ro.
Gigi Becali, complet impresionat de tânărul Alexandru Pantea
Gigi Becali a fost complet impresionat de prestația tânărului Alexandru Pantea din meciul FCSB – Viking 1-2, din manșa tur a play-off-ului Conference League. Patronul vicecampioanei l-a lăudat la scenă deschisă pe fundașul de 18 ani, trimis titular de Nicolae Dică în duelul de pe Arena Națională.
Pantea a jucat 54 de minute în partida cu norvegienii, fiind înlocuit după pauză cu Valentin Crețu. Gigi Becali a avut numai cuvinte de laudă la adresa lui Alexandru Pantea, puștiul aflat la cea de-a doua apariție în cupele europene.
Finanțatorul FCSB-ului a ajuns la concluzia că, dintre toți fundașii dreapta din lotul actual, Pantea este cel mai bun.
“I-a încercat pe toți (n.r. – fundașii dreapta). Cel mai bun dintre toți e Pantea. Trebuie să îl mai compare și cu Boboc. Dar din ce am văzut Pantea e cel mai bun. Trebuie să aibă mai mult curaj, să urce ma mult”, a declarat Gigi Becali, pentru Pro Arena.

- FC Argeş vrea să transfere de la FCSB chiar înaintea meciului direct
- Anunţul făcut de Jean Vlădoiu
- Marele Premiu al Azerbaidjanului e live în AntenaPLAY, în perioada 19-21 septembrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Motivul pentru care Louis Munteanu nu a prins transferul carierei, de la CFR Cluj: “Când opreşte trenul, trebuie să urci în el”
- Marius Şumudică, reacţie fermă despre şansele FCSB-ului la play-off: “La cum a jucat la Miercurea Ciuc…”
- Paul Papp, semne obsecene către fanii lui Dinamo: “Nu le cer scuze. M-au înjurat tot meciul”
- “Nimic nu e întâmplător”. Cum a descris-o Florin Prunea pe Dinamo, după ce “câinii” au revenit pe podiumul Ligii 1
- Andrei Nicolescu, în extaz după Petrolul – Dinamo 0-3: “Un joc extraordinar”. Ce mesaj a avut pentru suporteri